Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Baj az ha esküvőre fekete...

Baj az ha esküvőre fekete ruhába megyek?

Figyelt kérdés

2018. júl. 4. 15:35
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Mivel nem személyesen nekem csinálták hanem csak kölcsönöznénk de egy esküvői ruha szalonból szóval ez esküvőkre lett varrva
2018. júl. 4. 19:21
 12/19 anonim ***** válasza:
38%

Édes kicsi szívem, manapság esküvői szalonban nemcsak esküvőkre árulnak ruhákat, hanem fogadásokra és szépségkirálynő-választásokra is. Azt a fekete ruhát tuti nem esküvői vendgnek varratták, hacsak a tulajdonosak nem tojnak az illemre.

És oké, hogy nem elsősorban veled fognak foglalkozni, de há rádpillantanak, óhatatlan ez fog az eszükbe jutni. Talán 14 évesen akkor nem rád, hanem a szüleidre mondják, hogy tudatlan bunkók...

2018. júl. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem baj. Hagyjuk már ezeket a hülye szokásokat. Egyedül fehérbe ne menj mert az a menyasszony színe.

Dobd fel szép kiegészítőkkel pl arany vagy ezüst táska és ahhoz ugyanolyan cipő.

2018. júl. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
12%

Felmerült benned is, hogy nem annyira jó választás, és látod, a többség így is gondolja, bizonyára az esküvőn levő többi vendég fejében is hasonló arányban lesznek a feketét ellenzők.


Hogyhogy emellett döntöttél? A fekete megy a stílusodhoz, vagy ez volt a méretedben? Ha már megszokták az emberek, hogy mindig feketében vagy, akkor szerintem most sem fognak csodálkozni. Ha amúgy nem jellemző, akkor én biztos meggondolnám magam, az ember sokkal jobban is érzi magát olyan ruhában, aminek a színe harmonizál az esemény szellemével és az évszakkal.

2018. júl. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Bunkóság! Az esküvői ruha szalonokban, általában ezerféle alkalomra tudsz ruhát bérelni, a sima alkalmi ruhától, a koszorúslányruhán át a menyasszonyi ruháig, ezért ezt a ruhát NEM esküvőre varrták. Elmehetsz benne, de számíthatsz a rosszalló tekintetekre és megjegyzésekre. Fürdőruhában sem illik esküvőre menni, meg stoplisban és sportszárban sem. Nem is csinálják. Te se csináld!
2018. júl. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Egészségedre, nem illem, hanem a 31 fok miatt eszem ágában nem lenne feketében menni.


Ha te abban érzed jól magad, tessék, a te dolgod.

2018. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%
Jajj istenem... Ezek az illemszokások szerintem max. a falukban a 85 éves Pirike néni és a Magdika néni fejében léteznek. Voltam már több esküvőn is és azt látom, hogy rengetegen hordanak fekete ruhát ilyen alkalmakra. Sőt olyan esküvőn is voltam már, ahol a menyasszony is fekete ruhában volt! El kellene felejteni az ilyen hülye maradi illemszabályokat, szerintem normális, értelmes embereket fikarcnyit sem érdekel, hogy ki milyen színű ruhában van, max. arra jók, hogy a Julcsika meg a Katika tudjon rajta csámcsogni... Még jó, hogy a menyasszonynak nem kell bebizonyítania, hogy még szűz és nem véletlenül van fehér ruhában...Borzasztó. A fekete nem csak a gyász színe, nem csak akkor veszik fel az emberek, ha valakit gyászolnak és szomorúak, sírnak stb., hanem valaki szimplán szereti, jól áll neki és lehet nagyon csinos, elegáns viselet is. Nyugodtan fel lehet venni egy esküvőre is, pláne akkor, ha nincsen más választás.
2018. júl. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
13%
#17: Nem. Ezek az illemszabályok nem csak a Pirike néni fejében léteznek. Ahol a menyasszony van feketében az egészen más, de egy átlag esküvőn ciki feketében megjelenni. Tudom. Azért tudom, mert évi 20-25 esküvőn veszek részt és hidd el, hogy az értelmesebbje felfogja, hogy gáz, aki meg nem azt kibeszélik (ha mást nem a háta mögött). Fingani sem illik, az is oké és csak a Pirike néni botránkozik meg rajta? Vagy szerined hol a határ? Melyik illemszabály hülyeség és melyiket kell betartani?
2018. júl. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
66%
19-es: kösz, én pesti vagyok, mégis ismerem az illemet :). Több vidékit láttam, aki tojik bele (pl. voltam esküvőn 2 hete, vidéki meghívott leányzó csillámos Converse-cipőben volt estélyihez... nem is a lábával volt baj, mert ott ropta egész végig :D).
2018. júl. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!