Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok, most akkor ez hogy is...

Lányok, most akkor ez hogy is van? Mégsem gáz így akkor? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Most akkor mi a helyzet a szandi harisnya kombóval? Eddig azt hallottam mindenkitől, h gáz. Ezzel szemben mostanában egy csomó nőn látom, h a csini szandiját harisnyával hordja. (Színházban, hangversenyen, borfesztiválon, elegánsabb étteremben stb) Jó, az tény, h alig észrevehető, mert nincs meg az a vastagabb rész a lábujjaknál, sőt a varrás sem látszik, de attól még látszik, h harisnya....

Amúgy engem ez nem zavar, én is harisnyával hordtam a szandikat, de mivel mindenki azt momdta, h gáz meg ciki, inkább nem vettem fel szandált már vagy 2 éve. Mondjuk akkoriban tényleg nem is láttam senkit így, viszont mostanában jópár csajt is (fiatalabbat is, érettebbet is), ezért gondoltam megkérdezem mi a helyzet most a szandi harisnya párosítással. És azért itt, mert a barátnőim alapból nem szeretik a harisnyát, örülnek, ha nem kell felhúzniuk, így részükről, nemhogy szandálhoz, de semmi máshoz (amihez nem muszáj), nem javasolják, h harisnyát vegyek... :/



2018. júl. 14. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Én szerencsére ritkán látok ilyet, szerintem hülyén néz ki.
2018. júl. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Szandálhoz szerintem se néz ki jól.:/ Ugye látszik az ujjaknál, hogy az mégiscsak harisnya..Viszont a barátnőidet nem értem, azért mert ők nem szeretik a harisnyát, attól te még simán hordhatod máshoz.:)
2018. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2-es

Hordom is attól még. Kb mindenhez harisnyát, vagy harisnyazoknit veszek fel. Pamutot kb a csak edzéshez használok, bár ahhoz sem mindig. Nem is ezzel van a baj, hanem azzal, h harisnya kérdésben nem számíthatok a barátnőimre. Mivel nem szeretik, ezért nem tudnak elfogulatlanul hozzáállni a témához, nem tudnak hasznos tanácsot adni.

Hát, nem tudom, amiket én láttam, azok nem néztek ki annyira idétlenül szerintem. A lábujjaknál valóban látszott egy picit, de csak akkor, ha nem volt jól eltalálva a színárnyalat, és picit elütött a bőre színétől. De ha jól el van találva az árnyalat, és a legvékonyabb anyagú a harisnya, az szinte észrevehetetlen, ha valaki nem direkt azt nézi. Pár éve én is így hordtam szandálokat, h 8denes harisnya, aminek nincs vastagabb része a lábujjaknál, a varrását meg úgy igazítottam, h a lábujjaim közepe alatt legyen, így nem nyomta a lábam. Szerintem nem nézett ki idétlenül (mondjuk én elfogult vagyok), de mindenki csesztetett, h gáz, mindenhol azt olvastam, h ciki, ezért inkább lemondtam a szandikról, mert mezítláb nem szeretek lábbelit hordani. Viszont, most h az utóbbi időben jópár nőt láttam szandálban harisnyával, és ráadásul jól szituált nőket, igényes helyeken, gondoltam utána járok, h mi a helyzet ezzel a dologgal. Mert néha jó lenne valami csini szandit felvenni, de csak ha harisnya is mehet hozzá anélkül, h kellemetlenül kéne magam éreznem... Viszont, h láttam jópár ilyet, így elbizonytalanodtam, h most ez azért van mert azok a nők nem foglalkoznak vele, h nem illik, vagy pedig enyhült annyit ez a dolog, h mostmár bizonyos helyzetekben/bizonyos körülmények között belefér szandált húzni harisnyával?!

2018. júl. 14. 23:55
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Én ha szandált húzok, nylonharisnyával hordom azt is, nem szeretem, ha leragad a talpam. Amúgy is mindig nylonharisnyát, melegbe nylonzoknit hordok lábbelikbe, papucsba, nem sztem a vastag meleg zoknit, csak télen, kamasz korom óta mikor kezembe került egy harisnya, azóta inkább azt hordom, pasiként.

Szerintem ha nincs kirívó orr erősítése, akkor nem ciki, főleg nem 36 fokban.

2018. júl. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Wow, ezen kissé meglepődtem. Nem bántásképpen mondom, de amellett, h pasiként harisnyát hordasz, teljesen eltörpül a szandál harisnya párosítás. Úgy értem, h ha pasiként ezt fel mered vállalni, akkor a szandál harisnyával egyáltalán nem nagy ügy. Csak mivel én nő vagyok ezért tök más a két helyzet, mivel nálunk nem szokatlan, ha harisnyát húzunk, ezért be kell tartani bizonyos íratlan szabályokat. Én eddig úgy tudtam, h nyitott lábbelit harisnya nélkül hordunk, de mivel az utóbbi 2 hétben elég sok olyat láttam ami ezt cáfolja, nem tudom, h mi is a helyzet ezzel a dologgal...


Egyébként teljesen megértelek, én is kb csak harisnyát, harisnyazoknit hordok. Sokkal kellemesebb, praktikusabb viselet, mint a pamut. Én ilyenkor 8-10denes harisnyákat hordok, alig érzem a lábamon, viszont (ahogy mondod) nem tapad le a láb a cipőben. Én ilyenkor főleg balerinát, magassarkút, converse-t, hordok. Papucsot csak otthon, szandál meg már 2 éve nem volt rajtam a harisnya miatt, bár most nagyon kacérkodom vele, de még nem tudom mi lesz.


Amúgy pár személyes kérdést megengedsz?

1, Hogy fogadta a környezeted, h harisnyát hordasz? Nem kaptál negatív, bántó kritikákat? Csak mert sokszor rám is furán néznek a harisnya miatt (pl amikor ilyen kánikulában is felveszem, vagy ha a converse-emmel hordom stb), pedig már több mint 10 éve, h a nylont (harisnya, harisnyazokni) részesítem előnyben a pamuttal szemben.

A férfiak, vagy a nők elfogadóbbak?


Barátnőd volt/van amióta harisnyázol? Ha nem, akkor szerinted emiatt nincs? Ha van, vagy volt, akkor hogyan kezelte ezt a dolgot? Csak mert így bele gondolva, ha az én pasim kezdene el harisnyát hordani, akkor sokmindent meg kellene szervezni, kezdve azzal, h elkülönítsük az én harisnyáimat az övétől, mert nyilván egy pasinak nagyobb méret kell, és ha pl mosásnál keverednek, akkor ő kinyújtaná az enyémeket, rólam meg lecsúsznának az övéi.. Azt is tisztázni kellene, h mi fér bele, mert egy vékony testszínű, vagy fekete harisnyát, harisnyazoknit el tudnék képzelni pasin (de csak, ha szőrteleníti a lábát) viszont combfixet, ilyen csajos mintásat, vagy színeset már nem hiszem. A vastagabbak közül (80-100denes,ami nem látszik át) pár pasis színt pl fekete, barna, szürke, sötétzöld esetleg kék az ok, más színt nem igazán. Biztos lenne még más tisztázni való is, ha az én pasim lenne ilyen, most hirtelen ennyi ugrott be, ahogy bele gondoltam, de pont ezért érdekelne, h ha volt párod, akkor ezek a dolgok hogy működtek a gyakorlatban?


Na de nyilván be is fejezem a kérdezősködést, hisz nem ez az alap téma, csak picit elkapott a hév, mert hallottam már róla, h vannak pasik akik harisnyát hordanak, de sosem beszéltem még egyel sem, hogy hogy is van ez tulajdonképpen. Mert akárhogy is, de tök más ez egy csajnál, és egy pasinál. A csajos oldalát azt tudom, a pasis oldala meg érdekel. Persze lehet, h ha élőben látnék pasit harisnyát viselni, totál kiábrándítana, viszont nyitott vagyok a dologra, mert szerintem is tök jó dolog harisnyában lenni. Igaz én nőként mondom ezt, de ennyi erővel a pasik is tarthatják jó dolognak...

2018. júl. 15. 11:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gáz nincsen benne, léteznek lábujjvarrás nélküliek és nylon anyag.


Én mondjuk hareszt tornacipőhöz húzok, mert a szandálom lábujjközes, így eleve esélytelen a dolog.


Ősszel meg úgyis vízálló cipő, télen csizma, úgyhogy mindegy.

2018. júl. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mások mit gondolnak, hogy harisnyát hordok, igazából nem is érdekel. Volt 2x, hogy rokonaim visszamondták anyámnak, hogy miért hord a fiad nylonharisnyát, akkor volt vita köztünk, anyám is piszkált, de végül abba maradt és leszállt rólam. De alapjában nem éreztem nagy ellenérzést, de az tény, hogy többnyire nem jön be eme szokásom sokaknak, másokat pedig hidegen hagy.

A probléma ott van, hogy azt hiszik, hogy harisnyát csak feltűnéskedés és csábítás céljából lehet hordani, de ez butaság. És a jól bejáratott melegezés ami előjön a pasi+harisnya esetében, gyakran beszóltak már, ami rosszul esik, de én nem másoknak akarok megfelelni.

Én csakis vékony 15-20-40 den hordok, testszínűt, szőrtelenítem a lábaim persze. Igazából ritka ha nem húzok fel, ha nagyon meleg van akkor nem, csak har.zoknit, amúgy mindig.

A nők akivel volt kapcsolatom igazából nem tetszett neki ez a szokásom, valahogy a nőknek már a szőrtelenítés is taszító, pláne a harisnya. Igaz, hogy hátráltat ez a kapcsolatban.

Szeretnék olyan jó fej harisnyás barátnőt, mint Te!

2018. júl. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pasiként én is inkább a harisnyazoknikat részesítem előnyben. Csak sajnos kicsi a választék a vastagabb (50-60 DEN-es) nem one size-osokból.
2021. aug. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!