Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok, nők! Szerintetek a...

Lányok, nők! Szerintetek a harisnya méretezésén számít, h hányas lába van valakinek?

Figyelt kérdés

Röviden és tömören az a helyzet, h itt van a sógornőm és délután indulunk tovább egy rendezvényre, amire ki kell öltözni. Csak az történt, h sógorasszony lezúzta a harisnyáját, adtam is neki gyorsan egy másikat, mert pont a héten vásároltam jópár darabot. Igen ám, csakhogy jött ki a fürdőből adja vissza a harisnyát (kibontva) h sajna ez neki kicsi. Mondom az hogy lehet, hát kb egyforma termetűek vagyunk: én 1 kilóval nehezebb, ő meg 3 centivel magasabb. Viszont az én lábam 36-os, szegénykének pedig 41-es. Bementem a mosdóba felvettem a harisnyát, és nekem tök jó volt, pont amekkora kell. Mondjuk a sógornőmre is éppen h kicsi lett fel tudta húzni, de azt mondta, h szerinte széthasadt volna, ha leguggol...

Szóval ez a helyzet, és valahogy meg kell oldani a dolgot, mert harisnya nélkül elég ciki lenne szegénynek ott lenni.


Szerintetek pont az az 5-számmal nagyobb lába az oka, h nem megy rá rendesen a harisnya, vagy valami más is lehet. Mivel van még 5 csomag ugyanolyan harisnya a fiókban érdemesehet e másikat is megpróbálni? Viszont, ha a lábmérete miatt kicsi neki, akkor az összes kicsi lenne rá, és akkor tök felesleges felbontogatni őket.

Sajna a településen ahol vagyunk már nincs nyitva bolt, legközelebb 50-km egy Tesco legrosszabb esetben, viszont nem volna baj, ha nem kéne elmenni addig. Vagy jobb lenne már most egyből elindulni?! Minden esetre elég bosszantó egy helyzet... :/


2018. szept. 8. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az számít, hogy mennyire telt az illető vádlija, combja és feneke.... mert ez vesz fel sokat, nem az a pár centivel hosszabb talp...


De komolyan... Saját harisnyám, miután felszedtem pár kilót, de tényleg csak párat, érezhetően feszesebb és kényelmetlenebb lett, mint korábban...

2018. szept. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ahány gyártmány, annyi méret... Szóval ha van más márkájú harisnyád azonos méretszámozással, attól még lehet nagyobb, van amelyik nyúlósabb típus. Ha muszáj, én felpróbálnám...


És figyu, még ott van az is, hogy ha vékonyabbnak is tűnik a sógornőd, lehet esetleg hosszabbak a lábai és rövidebb a felsőteste, mint neked, stb. Szóval valóban elképzelhető, hogy más méret kényelmes neki...

2018. szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Rám sem jó az amit anya hord, pedig egyforma magasak vagyunk. Neki 38,nekem 42 es a lábam. Persze biztosan más gyártmánynál másképp van.
2018. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy számít, inkább az, hogy el van méretezve, és nem elasztikus, ami nyúlós, hanem vmi gagyi. Nylon harisnya amúgy? Azokba is előfordul, hogy kisebb, de ki lehet nyújtani, felvételnél is lehet húzni, mert rugalmas.
2018. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok. Harisnyafétisesek légyszi ne írjanak privátot!(nem a szex kategóriában vagyunk)
2018. szept. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, hát úgy látszik, h akkor ebből utazás lesz... :/


#2 Ezekkel a dolgokkal tisztában vok, már 12 éve, h kb napi szinten használom, szóval volt már időm megtapasztalni az ilyen dolgokat van olyan márka amiből rám is 4-es kell mert pici a 3-as. Sajna egyforma márka az összes, így kár lenne kibontogatni mindet. Nem szeretem, mert én úgy szoktam, h a van egy fiókom amiben ott vannak a harisnyák amiket használok, és csak akkor bontok meg újat, ha elkezdenek fogyni a fiókból. Mert ha kibontogatom az újakat akkor azokat is csak a fiókba rakhatom, belekeverednek a többi közé aztán ahogy fogyogatnak nem marad pótlás, és mindig a legrosszabbkor fordul elő, h nincsen olyan harisnyám, ami éppen kellene. Sokszor jártam már így. :/

Erre még nem is gondoltam, h mások lehetnek a testarányok súlytól és magasságtól függetlenül. Ma is tanultam valamit... :) Ezt nem árt észben tartani.


#4 Biztos nem ez a baj, nem szoktam gagyi harisnyákat venni, se kreppet, se üvegszálast, csak ezeket a rugalmas lycrás fajtákat. Azokból sem a gagyikat, hanem a márkásabbakat. A Fiore a kedvencem, nagyjából ilyesmi kategóriás harisnyákat használok. De a Gabriella-t is szeretem, vagy a Phillip Matignon-t, Bellisima-t bár néha szoktam sajátmárkás harisnyákkat is próbálgatni (tesco, lidl) vannak köztük meglepően jónak tűnő darabok de igazából mindig maradok a régi jól bevált márkáknál.

Persze, h nylonharisnya. De ez azért elég tág fogalom, mert mindegyik az, csak máshogy készülnek, esetleg más az összetétele. A krepp is nylon meg az üvegszálas is meg az elasztikusok is, viszont attól még h nylon nagyon nem mindegy, h azon belül milyen típus. Én nem az a csajszi vagyok akinek harisnya harisnya egyre megy, hanem azért egy kicsit benne vagyok a dologban, és sokszor csak a fejemet fogom mikor azt hallom, h egyes nők (ráadásul olyanok akik napi szinten használják munkahelyen) micsoda marhaságokat tudnak összehordani a harisnyákkal kapcsolatban... :/ Pl volt olyan aki szerint csak a vékony(15-20den) harisnya nylonharisnya, a vastagabbak azok már nem... :D Vagy olyan is volt aki szerint a testszínű harisnya az a csúnya krepp amit mamókák hordanak. Na mindegy is, sorolhatnám a végtelenségig az ilyen hülyeségeket, a lényeg, h elég sok csajszinak gőze sincs az egészről, de azért meggyőződéssel állítják, h milyen sz#r már harisnyában lenni. Bezzeg a leggings az nagyon jó, és népszerű viselet, az már nem számít, h ugyanolyan harisnya az is, mint egy vastag fekete, csak nincs a végén összevarva... Mindegy is mert már rég letettem róla, h bárkivel is vitába szálljak, ha valakit érdekel akkor szívesen megosztom a tapasztalataimat, egyébként meg mindeki azt gondol amit akar, nekem aztán tök mindegy, nem én kínlódok egy kényelmetlen vacak harisnyában... :D


#3 Ne így csináld, úgysem tartják tiszteletben a kérésed. Én is kaptam/kapom a priviket, hiába kértem szépen, h ne. Ezért már egy ideje azt csinálom, h ha kapok egy ilyen jellegű privit akkor szó nélkül letiltom az illetőt. Előbb-utóbb majdcsak elfogynak már. Mert maguktól biztos nem állnak le, tolakodóak, erőszakosak, gőzöm sincs mit várnak... Képzeld egyszer még olyan is volt, aki rámírt, és még azt akarta, h én mondjak magamról dolgokat. Na ez ám az igazi úriember... :D Jah, és olyan ostobák, h nem fogják fel, h pont az ilyen viselkedés miatt ítélik el ezt a fétist jobban mint bármelyik másikat... Pl az ilyesfajta megnyilvánulások engem is taszítanak, pedig én szeretem a harisnyákat, és annak is örülök, ha a pasim is szereti. De nagyon nem mindegy szerintem, h hogy van ez a dolog tálalva... Mindegy is nem ragozom tovább, a lényeget már leírtam: azzal jársz a legjobban ha tiltod az ilyen arcokat, mert biztos lehetsz benne, h hosszabb rövidebb idő után megint írni fognak...


Jah, és mégegyszer köszi mindenkinek a választ!

2018. szept. 8. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!