Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi a véleményetek arról,...

Mi a véleményetek arról, amikor megláttok egy nőt ilyen gótikus, metálos stílusú ruhákban?

Figyelt kérdés

Linkelek stílust, ruhát, amire gondoltam...

Nekem nagyon tetszik ez a stílus, de tudom, hogynem egy átlagos öltözködési stílus, kíváncsi lennék a véleméynetekre..


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2019. febr. 10. 14:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
10%

Én mindig azt gondolom ezekről a ruhákról hogy nem egy egészséges lelkű ember vesz fel ilyeneket, szerintem a magánéletüket is tükrözi illetve a szexuális tevékenységeikbe bele sem merek gondolni, ott is belefér szerintem minden aberrált dolog.


Szerintem ne akarj így megjelenni sehol, ezt mondom úgy hogy nem vagyok sem banki dolgozó, sem szülő.

De erősen kifestve, jelmezben szerintem rögtön nullához közeli eséllyel indulnál egy normálisabb állásinterjún.


Ezeket a holmikat fotózáshoz, kellékesnek tudom elképzelni.

2019. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

Egyszer párommal a bp-i népligeti buszpályaudvaron láttunk egy ilyen gótikusan öltözködő párt.

Nekem elsőre az jutott eszembe, hogy lehet, hogy ők vámpírok? :D

Tudom, hogy h..lyeség, de komolyan, ez jutott eszembe, hisz sok filmben ábrázolják őket így, ilyen viseletben.

2019. febr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

Én ilyen ruhákban járkálok, szóval nekem nagyon tetszik az egész. Imádom a Punk rave cuccokat is mert jó minőségűek és nagyon extra cuccokat gyártanak és nem ment át az egész nu goth cuccok értékesítésébe. Pont passzolnak a romantic goth/vampire goth világomhoz :)

Viszont eléggé drágák ezek a ruhák. Ha nem valami kabaré vagy jelmez szerű ruhát akarsz magadnak azért annak rendesen megkérik az árát.


Mondjuk szerintem fontos kiemelni azt is, hogy a goth nem csak egy öltözködési stílus. És a goth zene sem a gothic és symphonic metalnál kezdődik.


Szerintem az egész mögött lévő gondolatiság is fontos (pl a gothic irodalom ismerete és itt nem a középkori irodalomra és nem is a giccses tinivámpíros dolgokra gondolok hanem a 19.-századi "horrorokra" pl Mary Shelleyre, Lovecraftra, Bram Stokerra. De ide vehető még Poe, igaz, hogy nagyon közhelyes, Byron és Joseph Sheridan Le Fanu prózái is ide illenek

Goethe is belepasszol ebbe a gothic világba, szerintem. Na meg Anne Rice. Ő az egyetlen írónö aki a 20.-században képes volt épkézláb és értelmes vámpíros történeteket írni)

2019. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

1. Válaszoló. Látszik, hogy eléggé felszínes vagy.


Szerintem meg azoknak a mentalitása beteges akik ruhák és külsőségek alapján itélik meg full ismeretlenül a másikat.


Sokan sajnos valamiért összekapcsolják a gothokat a bdsm-el is. Pedig a legtöbb gothnak köze sincsen az egészhez. Persze vannak fetish gothok is de ők más kategória.


Amúgy hidd el nem is akarok magamnak normális átlagos munkát. Szerencsére a művészvilágban valamennyire elfogadják a hétköznapihoz képest extrémebb külsőt.

Én meg festőnek tanulok.

Tudom nem lehet ebből főleg ebben az országban megélni. Nem is szándékom. Majd ha végigtolom az egyetemet utána csinálok valami fogtechnikusi képzést is.


Amúgy rengeteg goth szubkulturába tartozó ember végez pl segítő munkát. Sokan ápolók vagy van aki szellemileg sérült gyerekekkel foglalkozik. Szóval azt úgy összességében el lehet mondani hogy a gothok nagy része szociálisan érzékeny lelkületű ember.


Túl kénne tudni sokaknak látnia a fekete ruhákon.

2019. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Van, amelyik nekem tetszene, vagy, ami nem, de egy stílsuról - akár öltözködés, akár ifúsági kultúra - , nem lehet semmit mondani az illetöröl, aki ilyet visel, sem a lelkivilágáról, de föleg nem a szexuális szokásairól.

Ennyire csak nagyon begyepesedett valakik általánosítanak, aki kicsit is rugalmas, az nem ítél el senkit az öltözete miatt, föleg, hogy ez nem igazán problémás.

62N

2019. febr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
20%
Ha jo csaj lenne, elgondolnám hogy dugom meg, ha rossz akkor lesz@rnám. Sok furcsaságot lattam mar, ez pont nem hat meg.
2019. febr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
16%
Én félek ettől az oltozkodestol :/ megijedek de szívesen beszélgetnék gothokkal
2019. febr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
47%

Ha pasin latom bennem felelmet kelt az ennyire durva gothos oltozkodes.. aki csak kicsit vaganyabban oltozkodik de nem megy el ennyire vegletekbe azzal meg szoba allok ha arrol lenne szo :)


De osszessegeben.. ha fiatalokon latom ezt, akkor az jut eszembe, hogy majd kinovi. Ha idosebbeken.. akkor meg azt, hogy nagyon megmaradt a tini lazados korszaka, vagy most lazad, vagy feltunesi viszketegsege van. Foleg amikor nyaron a 35 fokban full szerkoban toljak a betondzsungelben.

2019. febr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
51%

Miért feltünési viszketegség ha valaki önazonos?

Amúgy én rohadtúl nem szoktam goth pasikat látni. Pedig pesti vagyok. Egyébként is nagyon ritkán látok koncerteken kívül csak úgy a városban flangálni gothokat.


Nyáron meg a 40-fok melegben már nem nagyon oszt vagy szoroz semmit sem hogy fekete ruhában van-e az ember. A lényeg, hogy jól szellőző legyen a ruha anyaga.

Én is fekete csupa csipke cuccokban vagyok nyáron is. És tök jól elvagyok így.

2019. febr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

Tetszik ez az öltözködés, bár inkább finomabb változatban, mint az általad linkelt képek.

Szeretem a zenét is (neoclassical /darkwave leginkább), az egyik válaszoló által felsorolt írók nagy részét is.

Szóval, nem gondolnék semmi rosszat, annak ellenére, hogy nem vagyok goth. Az utcán meg szoktam nézni, ha valaki tényleg igényes a megjelenése, sokan a goth nők közül kifejezetten szépek.

2019. febr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!