Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Miért plasztikásztatja meg...

Miért plasztikásztatja meg magát boldog-boldogtalan?

Figyelt kérdés

Orvosira akarok menni, és amikor valaki megkérdezi, hogy onnan merre tovább, egyből rávágják, hogy "menj plasztikai sebésznez, mert az k*rva jól keres". Gondolkodtam is rajta, de aztán rájöttem, hogy sikítófrászt kapnék a sok idióta nőtől, akik amúgy is szépek, és mégis szétszabatják magukat. Valamelyik nap is kapcsolgttam a TV-t, és a rötölö klubbon épp a Csifó Dorinát mutatták, aki nem volt megelégedve a "kis" melleivel, neki okvetlenül nagyobbításra volt szüksége. Tök kiakadtam, amikor levetkőzött, ugyanis a cenzúra ellenére jól látszott, hogy teljesen jó teste van, és a mellei is szépek voltak.

Azt megértem, ha valakinek mondjuk túl nagyok, vagy lógnak a mellei, és ezért akarja megműttetni őket - én előbbi kategóriába tartozom, sajnos elég durva komplexusaim vannak emiatt 18 évesen, de még egy jó darabig biztos nem lesz lehetőségem rajta változtatni -, de aki amúgy is tök jól néz ki tetőtől talpig, de neki muszáj nagyobb melleket csináltatni, mert különben nem élet az élet... na, ezektől kiráz a hideg. Meg szilikonnal tömetik ki a s*ggüket, szemhéjfelvarrás, botox stb. Szerintem magamba döfném a szikét, ha ilyen barom dolgokban kellene közreműködnöm.

18/L


2011. jún. 1. 20:14
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Azér' az se gyenge, hogy egy "pszichológus" 10 sor alapján megmondja, hogy a kérdező egy hulladék szerencsétlen... Asszem a pályaelhagyás ott is lehetséges lépés lenne. És az empátia osztogatásánál valahogy nagyon hátulra került...


Kérdező: sajnos a plasztikai sebészettel ilyen értelemben szerintem visszaélnek. A plasztikai sebészet melletti elfogadható érv: betegség, baleset utáni helyreállító műtét, illetve olyan esetek, ahol már az illető egészségének rovására megy az állapot - lásd annyira nagy mellek, amitől hátfájás stb. lesz.

Most komolyan, 30 éve kinek jutott eszébe szétműttetni az arcát, mert az orra nem olyan, mint... xy celeb sztárocskáé. Jajj. Önáltatás, hogy "ha majd megműtenek, és "tökéletes" leszek, akkor elfogadnak, szeretnek, boldog leszek".

2011. jún. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
De basszus, áruljátok már el, hogy MIÉRT ZAVAR az titeket, ha XY mondjuk felölteti a száját, és szebbnek érzi tőle magát? Nektek ugyan mi károtok származik belőle? Nem tudom mi alapján döntitek el, hogy egy plasztikai beavatkozás jogos-e vagy sem. Úgy gondolom, hogy ha én nagyobb melleket akarnék csináltatni, nektek ahhoz az égadta világon SEMMI közötök nem lenne. Had döntse már el mindenki maga, hogy mit kezd a testével! :S
2011. jún. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 13:04


Drágaság... Majd akkor írj ilyeneket, ha letettél annyi mindent az asztalra, és segítettél annyi emberen, mint én... De amíg ezt nem tetted meg, addig tartsd meg Magadnak a véleményedet, legalábbis az ilyen stílusban megfogalmazottakat.

Pont ezért ez a szakmám, mert 10 sorból, a megnyilvánulásai, a dolgokhoz való hozzáállása, a fogalmazása, stb., stb. alapján, hogy milyen a személyisége...

De nem állok le ezen szakmai tudáshoz nem méltó emberekkel ilyen témákról vitázni... :)

2011. jún. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a stílust nem én dobtam be ide. Mivel lila ibolyád sincs arról, mit csinálok és ki vagyok, egyre érdekesebbek a hozzászólásaid. :)


Másik (utolsó előtti):

Valójában nem zavar, hogy XY mit csinál magával. A gond szerintem az, hogy a média által is közvetített kép a fiataloknak nem azt sugallja, hogy fogadják el magukat és másokat olyannak, amilyenek, és úgy legyenek boldogok. Gondolj bele, rengeteg tizenéves is már ott tart, hogy nem tetszik az orrom, érettségire majd átműttetem (ehhez persze tartoznak ostoba szülők is, akik ebben benne vannak)...

Miközben ömlik mindenhonnan a kényszer, hogy legyünk toleránsak, fogadjuk el a másságot, a saját arcunk-testünk egyediségével nem tudunk megbarátkozni. És ez szerintem egy szörnyű tendencia. Nem X vagy Y egyedi esetével van a baj, hanem azzal, hogy ez tömeges.

Ezen túl meg a magánvéleményem, hogy általában a műtött részek valahogy nincsenek összhangban az egésszel... Nyilván vannak olyan vérporfi sebészek, akik úgy csinálják, hogy nem is látszik, mi történt, de egész röhejesen tud némelyik beavatkozás után kinézni a páciens...

2011. jún. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Nem Rólad formáltam véleményt, hanem a kérdezőről. Nem kezdem el elemezgetni, hogy mi alapján vontam le a konklúzióm. De gondolj bele, hogy olyan személyek is így vélik, akiknek semmi szakmai tapasztalatuk nincs... :)

Sajnos azzal nem lehet mit tenni, hogy a világ olyenná vált, hogy a médiában szereplő bomba Nők váltak a mai fiatalok példaképévé. Ezen változtatni nem lehet. Nagyon sok kompluxusos Hölgy jár Hozzám emiatt. És Ők betegek. Hiába értik meg, hogy vannak, akiknek így tökéletesek. Ők nem látják magukat annak. Amíg saját magunkat nem látjuk olyannak, amilyennek szeretnénk, addig nem is fogjuk elhinni, hogy más olyannak lát minket. Nagyon súlyossá válhat Náluk ez a megfelelési kényszer. És ez másképp nem oldódik meg, csak műtéttel. Ez a műtét náluk nem csak esztétikai beavatkozás, hanem egy új élet. És aki ezt nem érti meg, Őt kellene sajnálni... Miért szenvedjen egy lány élete végéig, ha van megoldás? Van, aki elfogadja magát olyannak amilyen, és kész. De van, akinek ez nem megy. És őket nem szabad degradálni, leszólni, lenézni.

2011. jún. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy sikerült párbeszédbe fognunk, így amit leírsz azt értem, és rendben van. Csakhogy: kiemelkedően szép, csinos tizen-huszonéves lányok is mennek műtétre. Divatból. 20-30 éve eszükbe se jutott volna, hogy valami baj lenne velük.

Ezt érzik-érezzük, akik "fanyalgunk" a rengeteg plasztikára.


Abban viszont szerintem nincs igazad, hogy ennyire összetett látásmódot követelnél meg egy 18 évestől, aki épp kinő a kamaszkorból. Nyugodtan lehetnek még ennyire "szélsőséges" gondolatai... Majd finomodik. Ettől még lehet érző, jó ember, és lehet jó orvos is belőle.

Nem véletlen fog az egyetemen eltölteni cirka 10 évet. (Ha tényleg az lesz...)

2011. jún. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Na igen... Egy mérnöki, vagy eladói, vagy kozmetikusi, stb. iskolánál; nem is szólnék közbe, mert majd alakul a világszemlélete. De egy orvosi az teljesen más. Ott érezni kell az elhivatottságot, az emberek átlagon felüli szeretét(bármilyen is az az ember), maximális megérzést kell tanúsítani mindenki iránt. És, aki olyan kijelentéseket tesz, mint a kérdező Hölgyemény, benne ez nem igazán van meg. Az eskü, amit le kell(ene) tennie majd; ellentétben áll a mostani nézőpontjával. Ha ilyen szöveget megejtene az óráján, hát nem tudom hogyan reagálna az oktatója. Ezért tanácsoltam Neki, hogy keressen másik szakmát, vagy változtasson a világszemléletén, hiszen egy orvos az emberek életéért felelős, ami nem kis dolog.


Igen. Tudom, hogy rengeteg csinos lány van, aki nem szorulna rá a műtétre. De Ők nem így látják. Ha a világ összes országának a szépségversenyét megnyerné, akkor sem látná magát szépnek. És az a lényeg. Hiszen mindig önmagunknak kell megfelelni. Ez betegség. Azért van rengeteg túlplasztikázott fiatal, mert Ők Magukat nem látják olyannak, amilyennek szeretnék. S mivel azt tapasztalják, hogy a plasztikbombák a "menők", ezért Ők boldogabbak attól, hogy Ők is plasztikáztatnak, s így látják magukat "kameraképesnek". De ezzel Ők nem bántanak senkit. Ettől nem kell degradálni őket, nem kell öngyilkosnak lennie egy orvosnak sem, hogy a kérdezőt idézzem. Ők ugyanazok az emberek, mint a műtét előtt, csak próbálnak segíteni Önmagukon.

2011. jún. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

"

Igen. Tudom, hogy rengeteg csinos lány van, aki nem szorulna rá a műtétre. De Ők nem így látják. Ha a világ összes országának a szépségversenyét megnyerné, akkor sem látná magát szépnek. És az a lényeg. Hiszen mindig önmagunknak kell megfelelni. Ez betegség. Azért van rengeteg túlplasztikázott fiatal, mert Ők Magukat nem látják olyannak, amilyennek szeretnék. S mivel azt tapasztalják, hogy a plasztikbombák a "menők", ezért Ők boldogabbak attól, hogy Ők is plasztikáztatnak, s így látják magukat "kameraképesnek". De ezzel Ők nem bántanak senkit. Ettől nem kell degradálni őket, nem kell öngyilkosnak lennie egy orvosnak sem, hogy a kérdezőt idézzem. Ők ugyanazok az emberek, mint a műtét előtt, csak próbálnak segíteni Önmagukon."


Csakhogy én ezt továbbra is önáltatásnak látom. Ennyire túldimenzionálni a külsőt? Hogy egy egyébként egészséges, arányos, szép arcú lány mindenképp műttessen? Nincs itt valami nagyon komoly értékrendbeli probléma is az önértékelésin túl?

2011. jún. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Sok Hölgyben megvan a túlzott egoizmusra való hajlam, illetve "helytelen" értékrenddel rendelkeznek. De az általuk képviselt értékrend csak az emberek x %-ának tűnik helytelennek, akik más szemszögből szemlélik a világot, más dolgokat tartanak fontosnak. Egyén válogatja, hogy mi az, ami Számára fontos. A szép lányok képezik a plasztikázott Nők többségét.. pont azért, mert ők eleve úgy nevelkedtek, hogy rajongtak értük, s mindig is kiemelkedőnek tartották magukat. Viszont a média teli van gyönyörűbbnél gyönyörűbb Hölgyekkel, ami az így nevelt Lányokban kialakítja a "Nehogy már ő szebb legyen, mint én, amikor én vagyok mindenki által csodált Nő"... És iszonyatosan nagy lelki gondokat okozhat ez Nála. És amíg nem műtteti meg magát, vagy nem tesz egy lépést afelé, hogy úgy nézzen ki, ahogy a bálványozott ideál, addig gyötri magát, amíg lelkileg és fizikálisan is kikészül, tönkremegy. Én ilyen helyzetekben engedélyezném a Tb támogatását, de hát ez nem így megy ugye. Nem biztos, hogy ez rossz. Ha megteheti, hogy plasztikáztasson, akkor tegye. És egy új életet kap. Abban az esetben, ha az Illetőnek nincs elég pénze rá, akkor addig gyötri magát, amíg össze nem szedi a pénzt. És ez nem túl kellemes dolog. Ezért nem szabad leszólni a plasztikázott Hölgyeket, mert nem tudhatjuk, hogy mennyit szenvedtek azért, hogy ezt a műtétet kivitelezhessék.

De vannak egyszerűen olyanok is, akiknek jobban tetszik a nagy cickó, és kész. Más az ízlésük. Valakinek a Suzuki is tetszik. De sok Suzukis szeretne BMW-t. S ha megtehetnék, akkor igenis kicserélnék. :)

Sajnos vagy nem sajnos, ilyen ez a világ.

2011. jún. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

16:36, bocsi, hogy még mindig vitatkozom... csak érdekel a dolog.


Szóval én nem hiszem, hogy új életet kapnának a műtéttől. (Egyrészt ilyen nagy kifejezéseket mondjuk én egy szívátültetésre alkalmaznék, de ez már inkább szőrszálhasogatás, értem, mire gondolsz...)

Ha ilyen súlyos értékrendi eltolódással és önértékelési zavarral küzdenek, akkor meg fogja megoldani egy műtét??! Szerintem hosszú távon nem. Mert találnak majd egy újságban egy még teltebb keblű, még cicásabb szemű, még duzzadtabb ajkú celebet...


Én azt gondolom, hogy ezek a problémák nem testiek, és innentől kezdve a TB ne támogassa a műtétet. (Kivétel amit fentebb már vázoltam, helyreállító és egészségvédelmi okokból.) Akkor már a pszichoterápiát is kéne támogatnia, de nem teszi. Holott a társadalmi haszna lényegesen nagyobb lenne, ha nem lenne pénzkérdés az önismeret fejlesztése és a problémák megoldása, kicsit kevesebb szerencsétlen lelkiroggyant rohangálna. És akkor talán az értékrend sem a szilikon, hanem a lelki egészség irányába tolódhatna el...

2011. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!