Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Hölgyek? Hogyan viszonyultok...

Hölgyek? Hogyan viszonyultok a nálatok alacsonyabb végzettségűhöz (diploma vs érettségi)?

Figyelt kérdés

A kérdésemet egy nemsokkal ezelötti kérdésben lévő válasz ihlette meg egy társkeresővel kapcsolatban, hogy egyes embereknek van pofája ráírni egy diplomázott nőre (a típustól most tekintsünk el), valami olyan indokkal, hogy ő egyetemet végzett és emiatt ő mennyire nagyon másképp gondolkodik.


Arra lennék kíváncsi, hogy, a többség hogyan viszonyúl ehhez. Jómagam érettségi után terveztem egyetemre menni, de beszéltem pár ismerőssel arról a szakról amire jelentkeztem és megmondom az őszintét elvették a kedvem az egésztől. Olyan órákról meséltek (matek), hogy van egy szám pl 4 és be kell bizonyítani erről a 4-ről, hogy ez nem kerek szám. A magyarázatot azt hallottátok volna:D. Az ilyenek miatt döntöttem úgy, hogy nem megyek egyetemre hanem anélkül ugrok neki a nagybetűs életnek.


Most egy diplomázott nő szemében ezért kevesebb lennék?

Értem én, hogy vannak dolgok amikről nem tudunk beszélni, de ezzel az erővel csak szakmabeli nőkkel kéne beszélgetnem, mert akármilyen egyetemet végeztem nemhiszem, hogy el tudok beszélgetni egy orvossal a kemoterápia hatásáról az emberi szervezetre és ő sem nagyon tudna egyezkedni velem az Objektív C fortéjairól.


Nem értem, egy kapcsolatba csak a szakmáról lehet beszélgetni, életembe nem láttam még olyat, hogy a feleség megkérte a férjét, hogy magyarázza már el prezentávióban, hogyan építette fel a tetőteraszt.



2013. júl. 6. 22:31
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

22:55 ez egy teljesen korrekt ellenválasz volt. Értem én, hogy agyat kell edzeni, de szerintem sok helyen túlzásba esnek. Ez most nem tapasztalat, de rengeteg helyen egyszerűen túl sok a "töltelék" tantárgy. Pl egy x szakon el kell végezni az a b c d e f tantárgyat, de ami neked kell az csak az a b, ahhoz, hogy az agyat gyúrjuk szerintem elég ha csak plusz 1 vagy 2 kötelezőt ráraknak nem 4et amivel a fél életünk elmegy mire megtanuljuk.


Az, hogy tudjuk hol keresni abba se tudok belekötni, de rengeteg tágyra szerintem az életmebe nem keresnék rá amit a szakmámban tanítanak.

2013. júl. 6. 23:10
 22/35 A kérdező kommentje:
Én csak a gdfről hallottam olyanokat, hogy puskát készítettek a másodfokú egyenlet megoldóképletéről
2013. júl. 6. 23:12
 23/35 anonim ***** válasza:

Nekem volt több nyelven beszélő, diplomás és nagyon művelt (irodalomban) barátom, akinek két saját lakása volt (az egyik kiadva). Akkora su..rmó t..ahó parasztot ritkán látni, folyton égetett a viselkedésével.

Aztán hozzámentem egy nálam sokkal képzetlenebb és sokkal kevesebbet kereső férfihez, mert jól éreztem magam vele. Nekem nem a pénz adja az emberek értékét. Csakhogy őt ez roppant zavarta, állandóan azért rinyált, hogy milyen keveset keres (na és? ami kellett, arra jutott, lakásom is volt, albérletre se kellett költeni), meg hogy majd elhagyom egy magasabbért, egy gazdagabbért, okosabbért. Már megőrjített a folytonos hülyeségével, hogy ahelyett hogy hátradőlve élveztük volna az életet, az önbizalmát ápolhattam, meg rávettem, hogy tanuljon tovább. Ez olyan jól sikerült, hogy úgy otthagyott mint a szél és akkora arca lett mint egy ház.

Szóval a mackós testalkatú gazdag okossal befürödtem, a sovány csóró képzetlennel dettó. Most olyan 40 évest keresek, akinek az IQ-ja 115-120 közötti, 2 szobás lakótelepi lakással rendelkezik hitel nélkül, 170 cm magas, átlagos testalkatú, havi jövedelme pedig pontosan nettó 280-320 közé esik, átlagos munkarendben dolgozik (nem túl sokat és nem túl keveset), nem túl mozgékony/utazgatós, de nem is otthonülős, a szülei 80-150 kilométeres távolságban élnek... és ezektől maximum 2%-ban térhet el. :-)

2013. júl. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
66%

Azért álljon már meg a menet. Jóhogy nem már lenézzük a diplomát, illetve a továbbtanulást, vagy akármilyen tanulást. A kérdező válaszaiból is látszik, hogy azért nem egy agyonművelt ember. Sok felesleges dolgot tanítanak? Az általános iskolában is. Mikor kell neked egy kg kenyér megvásárláshoz tudnod Ady verseit, vagy gyököt vonni? Ennyi erővel ne járjunk már oda sem. Nem véletlenül nem te vagy az oktatási miniszter. Persze, hogy tanulunk csomó felesleges dolgot. Az agy edzéséhez, pallérozásához szükség van.

Basic képzés: nyugodtan el lehet végezni mindenkinek. Főleg munka és / vagy család mellett. Akinek pedig igénye van, mehet a mester képzésre. Senki előtt nincs bezárva a felsőoktatás kapuja.

Az egyszerűbb emberek is nagyszerűek, senki nem ezt állította, sem azt, hogy azokra nincs szükség. Itt csak és kizárólag arról van szó, hogy igeni fontos a hasonlóság, a tanultság, az érdeklődés egyezősége. Számos ismerősöm van, ahol pl. tanár feleség, szaki férj élnek együtt, nem is boldogak. Ráadásul a férfiak többsége piál, ezt beláthatjuk, és nem azon igyekszik, hogy hazaérjen, és a feleségével törődjön. IGEN! A férfinak igenis törődnie kell a nővel, a nő igényeivel.

Ja, és a kérdezőnek mondanám, a közgazdaságtant nem SZ-el írjuk.

Ui.: kivétlek mindig vannak, de azért kivétel, mert nagyon kicsi a számuk.

2013. júl. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Lassan én is kínban érzem magamat az emberek között, mikor kiderül, hogy végzős egyetemista vagyok... aztán le lehet engem megint pontozni itt, komolyan ugrottam miattatok pár százalékot, de nem érdekel. Még mindig azt mondom, hogy kifogásokat a legkönnyebb keresni, hogy ki miért nem akar továbbtanulni. A többség úgyis csak azért, mert lusta disznó, TISZTELET A KIVÉTELNEK. (Mielőtt valaki megint kiemel pár szót és azon csámcsog...)
2013. júl. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem mondtam, hogy le kell nézni a diplomásokat, még csak rá se gondoltam ilyesmire, azért egy nem büfészakot elvégezni elég nagy cucc.


Az is tény, hogy álltalánosb is tanítanak hülyeségelet, de amit ott tanítanak azt úgy hívják, hogy álltalános műveltség, ismerni fogod az országod történelmét (az életbe semmi haszna), ismerni fogod íróino nagyjait és műveiket (szintén semmi haszna), ismerni fogod az életben körűlvevő anyagoknak az alap tulajdonságait (valószínűleg nem sok hasznát veszed, de talán egyszer jól jöhet), ha metekból is az tanítanák amit kéne akkor nagyrészt elg lenne a szorzás osztás összeadás kivonás, aztán lehet még folytatni.


Az, hogy a válaszaimbóól, hogy szűrted le, hogy mennyire vagyok művelt azt nem tudom, talán elfelejtettem rímelve írni vagy esetleg nem írtam le a globális felmelegedés hatását a földre, sajnálom, de egy egyszerű fórumon nem arra fogok törekedni random embereknek, hogy bizonyítsam mekkora egy művlt ember vagyok, de a te válaszaidból se nagyon süt az értelem (igen pár sorból ezt meg lehet állapítani, gondolom ez is egy szuperképesség)

2013. júl. 7. 10:51
 27/35 A kérdező kommentje:
* embereknek(, hogy) bizonyítsam
2013. júl. 7. 10:52
 28/35 anonim ***** válasza:

Sorry, de szerintem nagyon szűklátókörű vagy.

Szerinted azért tanítanak ált. suliban meg középsuliban ennyi mindent, hátha vki el akar menni a Legyen ön is milliomosba?

Azért kell ennyi minden, hogy:

1. Erősítsük az agyunkat. Soha nem lennél képes egyetemen 300 oldalt megtanulni egy vizsgára, ha előtte nem gyakoroltál volna kisebb mennyiségekkel.

2. Tudod, általános suliban és középsuliban az emberek nagy része még nem igen tudja, hogy mi akar lenni, mivel akar foglalkozni. És mindenkinek kell alapot adni. Annak is, aki orvosnak készül, és annak is, aki történésznek.


Az is elég nevetséges, hogy úgy nyilatkozol a fősuliról/egyetemről, hogy nem is jársz oda. Akkor honnan tudod, hogy mit tanítanak feleslegesen és mit nem?


Nekem nincs bajom azzal, ha vkinek nincs diplomája. De ez a fajta szűklátókörűség meglehetősen zavar.

2013. júl. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

nekem egyik munkatársaim is egy egyetemre járó csajjal jött össze

együtt is laktak a lánynak jó volt mert nem kelett albérletre költeni haverom fizetéséből jól megvoltak dúlt a szerelem . A bajok viszont akkor kezdődtek mikor a nő végzett és munkát kapott fizetése duplája volt haveroménak és ugye munkahelyén megismert hozzá hasonló diplomás jpl kereső pasikat ezek után hamar elmúlt a nagy szerelem

2013. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező, gondolmo te soha a büdös életbe nem ovlastál el egy könyvet (ahogy az egyetemen tanuló és tanult emberek kb 30-40%-a).

Ha csak azt tanulnánk meg, mai kell az élethez, akkor sose olvasnánk, sosem fejlődnénk. Soha nem lenen az ,hogy azt hittem, hogy XY tárgy sz*r, de megszerettem ebben az évben, ebből megyek tovább tanulni".


Érted? A válaszaidat olvasva bizony eléggé elmaradott vagy gondolkodásban. Mély a szakadés a két tábor között diplomások vs érettségizettek/szakmunkások/képesítés nélküliek között. Ezt te is bebizonyítottad.

2013. júl. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!