Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Visszahúzódóbb lányként...

Visszahúzódóbb lányként hogyan barátkozzak, ismerkedjek az egyetemen? Hogyan legyek nyitottabb?

Figyelt kérdés
Nemsokára elkeztem az egyetemet, de alig ismerek a szakomon pár embert, velük sem vagyok igazán jóban. Fogalmam sincs, hogyan barátkozzak, kicsit visszahúzódó vagyok, sokszor nem tudom, hogyan lehetnék nyitottabb ismeretlenekkel. Ezért sokszor a "szürke kisegér" kategóriába sorolnak, de nem szeretném, hogy egyetemen is ez legyen. Tudom, hogy sosem leszek a társaság középpontja, nem is akarok az lenni, de jó lenne, ha szerezhetnék pár barátot. Szerintetek hogy csináljam?

2013. szept. 8. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Dettó ugyan ilyen vagyok :) Nekem 2.-án kezdődött az egyetem, az elején nehéz volt, de találtam két lányt, akivel azóta nagyon jóban lettünk. Szerintem nem kell félned, fogsz olyan embereket találni, akikkel tudsz barátkozni, az egyetemen mindenféle tanuló van
2013. szept. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Majd jön magától:) Ne akarj olyan személyiséget magadra erőltetni, aki nem te vagy.
2013. szept. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Smalltalk és mosoly.

Bármelyik csoporttársaddal szoba elegyedhetsz, hiszen van közös témátok, van jegyzeted, mikor lesz ZH, stb. Olyant is megkérdezhetsz, amit egyébként tudsz, lényeg, hogy nyisd ki a szád.

Nem kell nagy beszélgetés, csak pár szó, és mutass érdeklődést irántuk.

2013. szept. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

oh, mi sem egyszerűbb!


Én is szürke kisegér voltam és véleményem szerint maradtam is. De nagyon sok barátom van egyetemről, igaz nem szaktársak kimondottan.

A legegyszerűbb ha spontán odamész felsőbb éves csapathoz és segítséget kérsz tőlük, hogy nem tudod mi hol van és segítenek. Megjegyzed őket és máskor is hozzájuk mész.

Amúgy a felsőbb éves gólyák nagyon rá szoktak bukni az elsős lányokra. Szóval ezzel nincs gond.


Aztán ott vannak az egyetemi sport tevékenységek. Én pl főleg innen szereztem barátokat. konditeremből, küzdősportról... stb.


De a szakon is alakulni fog a dolog, mert legalábbis nálunk elég sok beadandóhoz csapatot kell alakítani. Ott is szorosabbra lehet fűzni a szálakat.


Nem kell, hogy megváltozz, csak egy kicsit nyitni feléjük a többi menni fog magától.

2013. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd, ha én 12 lánnyal voltam egyedüli fiúként egy csoportban és mégis tudtam velük beszélgetni. Menni fog, mert gyorsan lesz téma (van jegyzeted?).:D
2013. szept. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bejönnek a szürke kisegerek. Sokkal értelmesebbek és segítőkészebbek, mint a patkányok.

(Lágymányosi Campus)

2013. szept. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
velem is ez van,pedig azt mondják első látásra beképzeltnek tűnök,de valójában folyton feszengek idegenek társaságában,nehezen barátkozom,egyszerűen nem tudom miről kezdjek beszélgetni az emberekkel,izgulok is kicsit,nekem is nemsokára egyetem,de aztán arra gondolok,hogy bitos lesznek ott hozzám hasonlóak,nem mindenki az a nagyszájú haverkodós típus
2013. szept. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetemen rossz ómen ismerkedni. Házinyúlra nem lövünk ugye.
2013. szept. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!