Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Mi van velem? Mitől lehetnék...

Mi van velem? Mitől lehetnék boldog?

Figyelt kérdés

Szétszórt, céltalan, érzékeny vagyok, ha valamibe belekezdek sose fejezem be, ha valamit eltervezek, sose úgy megy végbe a dolog, semmit se tudok elérni amire vágyom.. Mára már úgy vagyok mindennel, h csak sodródok az árral, és várom, h egyszer a jövőben rám mosolyog majd a szerencse, persze én magam is tudom, h ez baromság.. Lusta is vagyok, és szeretethiányos. Sokan írták már h önbizalom hiányos vagyok, szerintem ez se teljesen igaz, csak úgy igazán nem érdekel semmi, amiért úgy érzem, h tennem kéne valamit.. Pl már vagy 20 könyvet el kezdtem olvasni, mindegyikből sikerült 20 oldalig eljutni kb, meg akartam tanulni egy programot is itt a gépen, azt is hamar meguntam, csajozni nem is próbálkozok, mivel félek h a csajt is megunom, és én nem akarok neki rosszat. Mondták csajok, h helyes vagyok, és csodálkoznak, h 18 évesen szűz vagyok és még csak az első csókomon se vagyok túl, az előbb említett ok miatt.. TALÁN a lányoktól félek egy kicsit. Teljesen értelmetlennek látom az életem, semmi jót nem találok ha visszanézek a múltba, és ez a sodródás se fog sok jót hozni szerintem, eléggé stresszes életet élek, nem szoktam a problémákon rágódni, de valahogy mindig megtalálnak.. A másik dolog, ami nagyon irritál magamon, hogy szótlan vagyok.. Hiába szeretnék millió dolgot megbeszélni az emberekkel, egyszerűen képtelen vagyok velük beszélgetni normálisan.. Ezért kerülnek is, neten a lányokkal úgy ahogy elbeszélgettem, de mostanában már még jobban nem érdekel semmi.. Én nem szoktam sajnáltatni magam, nem szoktam senkinek se a problémáimról beszélgetni, családommal meg főleg nem, velük nem tudok semmit se komolyan megbeszélni, apuval szinte nem is beszélünk, pedig egy házban lakunk, anyuval se beszélgetünk, tesóimmal is csak játékokról.. Nem tudom, h mi lehet a boldogságom kulcsa, nem érzek késztetést a változásra, de mégis változni szeretnék.. Az osztálytársaimmal, meg úgy alapból a környékbeli emberek közül nagyon kevés embert láttam olyannak, akikre azt mondtam, h őt szívesen megismerném, de nekik is kialakult már az úgy nevezett bandájuk, akikkel szívesen lógnak, és nem tudom h be-e tudnék furakodni közéjük, főleg h, mint említettem elég szótlan vagyok.. Nincs semmi élettapasztalatom, egyik nap boldogan kelek fel, h egész nap itthon kockulhatok, másnap meg szétunom a fejem, és ezt sem értem igazából, h miért lehet. Persze a suliban adom a jó fej gyereket, mint akinek semmi gondja, és épp ezért lehet szívatni is.. Nem érzem fontosnak magam, a társadalom se érez annak, akkor miért vagyok itt?:) 18/F


Bocsi ha néhol hülyén fogalmaztam, már tényleg nagyon belefáradtam mindenben../igazából a semmittevésbe../



2013. nov. 24. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tedd a kezed a TV-re
2013. nov. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
pszichológus!!!!!!
2013. nov. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Menj el dolgozni egy gyárba!
2013. nov. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja és hülye is vagyok..:D Mindenki olyannak könyvelt el a suliba, h a szótlan hülyegyerek. Persze ezt nem mondják ki.. 2-es 3-as tanuló vagyok, mindent elszúrok, meg sok fontos dolgot is elfelejtek..
2013. nov. 24. 17:07
 5/13 A kérdező kommentje:
Szoktam dolgozni, fizikai munkát suli mellett, van h egész hétvégén, és hétköznap is ritkán, de most épp ráértem ezt megírni.:D
2013. nov. 24. 17:09
 6/13 A kérdező kommentje:
pszichológus nem jó ötlet, a szüleim nem akarnak ilyenekre "pazarolni".. Meg nem akarom, h tudjanak erről igazából, nekem meg nem tudom, h lenne-e elég pénzem rá..
2013. nov. 24. 17:11
 7/13 A kérdező kommentje:
Esetleg valami más tanács?:)
2013. nov. 24. 17:19
 8/13 anonim ***** válasza:

Biztos nincs valami olyan, amit szeretsz csinálni és, amit még soha nem hagytál abba, vagy nem tudtál abba hagyni?

Egyébként szerintem tényleg egy kicsit félénknek tűnsz az elmondottak alapján (bocsi), mert nálam is volt, hogy például vagy egy millió ötlet végig suhant a fejemen, és aztán valakinek, abból kábé a felét sem mondtam el. Azt a hülyegyerek dolgot meg felejtsd el, az nem is fontos. (Mondjuk a jegyeid azok igen, de én nem azért vagyok itt, hogy erről adjak tanácsot. Nálam szerintem csak azért voltak jó jegyeim, mert azokat a tantárgyakat szerettem. Meghát... nem tudom, de mindegy.)

Visszatérve, szerintem tényleg az a fontos, hogy találj valamit, amit annyira szeretsz csinálni, hogy képtelen vagy abbahagyni. Ezt tapasztalatból mondom, mert én is csak régebben jöttem rá, hogy mi az, amit sosem hagytam abba, és amiből talán még jól is tudnék profitálni, ha jobban utána nézek. :)

Egyébként meg minek kezdesz el 20 könyvet olvasni, ha úgy se olvasod el? Vagy milyen témában olvasol úgy egyébként? MErt van olyan,hogy valaki talál egy jó rosszat és épphogy az ötödik oldalig eljöt, majd abbahagyja, míg egy másiknál nem bír leállni az olvasással. De a lényeg az, ha nem szeretsz olvasni egy adott témában, akkor ne is foglalkozz vele tovább, nézz másfelé (mármint regényeknél meg ilyesmiknél. Ezzel nem arra akartam utalni, hogyha nem szeretsz tanulni a sulira, akkor inkább hagyd abba az egészet... Nem akarom most itt az ördögöt játszani :) )

Szóval, akkor csak gondolkozz el azon, hogy mért kezdtél el valamit csinálni, mi volt az alapötlet, az, amiért mindegyiket elkezdted, és mi az, ami közös bennük, mert ki tudja, lehet, hogy csak egy adott téma körül szambázol, ahelyett, hogy azt választanád. Persze nem biztos, de meg lehet. Mert biztos, hogy valamiért itt vagy.

És még azon is gondolkozz el, hogy éppen min gondolkozol (tudom, hogy ez most furcsán hangzott :)) de komolyan gondoltam), és hogy mi az, ami mindig állandó, és ami ezzel hasonlatos. :)

Amúgy szereted azt a munkát, amit végzel? Úgy hallottam, hogy sokan nem kapnak munkát Magyarországon, úgyhogy szerintem te azért ügyes vagy. :)

2014. jan. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, de azóta már megvilágosodtam!:D Tudom, hogy mi kell nekem, és céljaim is vannak! Elkezdtem tanulni, igaz így próbaérettségi előtt 1 hónappal, nem tudom, hogy mennyire lesz sikeres, de mindent beleadok!:D A jegyeimet feljavítottam, és el akarok kezdeni kickboxolni, ahol szintén tudok szocializálódni..:D Az volt a gondom, hogy másokat hibáztattam a saját nyomorom miatt, pedig én magam voltam az oka.. 360 fokos fordulatot vett az életem, és sokkal motiváltabb vagyok, mint akkor..:D Először csak tudatosan próbáltam a rossz dolgokban is keresni a jót, és mindenben a jót nézni, mára már ösztönösen megy, és ez is boldogabbá tett!:D Szóval nagyon megváltoztam azóta. De ettől függetlenül örülök, hogy írtál, és köszönöm neked!:) Ment a zöld kéz.:)
2014. jan. 1. 19:13
 10/13 Hubbera válasza:
Nekem adhatnál további tippeket, hogy sikerült ezt elérni :)
2014. ápr. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!