Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Férfiak, miért zavar benneteke...

Férfiak, miért zavar benneteket, ha egy nő az ismerkedés után továbbra is ugyanúgy foglalkozik a külsejével?

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok. Tavalyelőtt év vég felé 35 kg. felesleg volt rajtam, mikor felképeltem magam, és belevágtam ennek megváltoztatásába. Sejthetitek, nem ment könnyen és gyorsan, életemben nem kaptam még ennyi megvető pillantást és félhangos cikiző megjegyzéseket (férfiaktól, nőktől egyaránt)az edzőteremben, mikor vöröslő fejjel küzdöttem a gépeken.

Most már nem röhögcsélnek rajtam, és én sem fulladozom 200 méter futás után, vagy ha fel kell mennem 5 lépcsőfokot.

Eddig érthetően a kövérségem miatt voltak gondjaim a társkereséssel, most viszont az edzésem miatt.

Mikor megismerkedek egy férfivel, akkor elismeri, hogy az alakom, és az ápolt külsőm nagyon tetszik nekik. Eltelik pár hét, és jönnek a szemrehányások, hogy "már megint edzés", "miért nem tudsz kihagyni egy hetet?", "azt hiszed összedől a világ, ha nem mész futni?" stb...stb...

A kapcsolat elején mindig elmondom, hogy nekem ez az az életmód, amit választottam, és ez azzal jár, hogy hétköznapokon munka után, minimum minden második nap lemegyek edzeni, és hétvégén sem hagyom ki a reggeli futást. Ekkor még mindenki megértően bólogat, aztán pár hét, és megkapom, hogy nekem csak a külsőm fontos, és jön a zsarolás, hogy "vagy én vagy az edzőterem", és persze a szakítás, mikor elmondom, hogy nem árultam zsákbamacskát, nem szeretném viszontlátni a tükörben a régi önmagam. Egyszerűen azt nem értem, hogy ilyenkor felnőtt ember miért érzi becsapva magát általam? Én sem akarom ráerőltetni a saját napirendemet senkire, nem kötelezem, hogy márpedig igenis tartson velem, neki sem árt meg a mozgás. Nem neki kell finanszíroznia sem a bérletem, sem a fodrászom, én nem gondolom, hogy ezek extra igények lennének az ápoltság szempontjából. Továbbá nem vagyunk gimisek, hogy egymás hátsójában lógjunk, meg naphosszat cseverésszünk telefonon lógva. Miért nem elég a hétköznapi egy-két estés és hétvégi találkozások? Ráérek akkor változtatni, ha családom lesz, akkor nyilván más lesz a sorrend. Mindig azt hallom, hogy a férfiak szabadságra vágynak, és szeretik megtartani a saját elfoglaltságaikat. Azt is sokszor hallom, hogy egy igényes nő ne csak a körmeit manikűröztesse, meg a haját festesse, hanem tegyen azért, hogy ne löttyedt, zsíros test lapuljon a ruhák alatt. Én nem tudom más hogy csinálja, de nekem ez nem kevés munkámba és akaraterőmbe kerül, aminek a gyümölcsét, az egészségemet sokáig meg akarom őrizni.



2014. jan. 31. 10:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
hozzátenném : tisztelet azoknak, akikre a kérdés nem vonatkozik! (hogy ne általánosítsunk)
2014. jan. 31. 10:30
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

lol :O

Valami nagyon idióta lehetett az a pasi

2014. jan. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok,hogy sikerült lefogynod!És a sport az életed részévé vált.Nekem meg híznom kéne,de sajnos nem megy.Én is kapok mindennap megjegyzéseket,hogy milyen vékony vagyok.Én is járok edzeni,és már úgy vagyok vele,hogy leszarom más véleményét.Szerintem meg pont a legtöbb férfi szereti ha a barátnője,nem hagyja el magát.Valószínű rossz emberekkel hozott össze az élet.Ne foglalkozz velük!
2014. jan. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Költőnő? ***** válasza:
45%
azért annyi a férfiak mentségére legyen mondva, h vhol ők is bele kell férjenek ebbe és lehet, h nem csak hétvégente szeretnének látni....
2014. jan. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
10%

Nekem nem tetszik ez a hozzáállás: "ha családom lesz, akkor nyilván más lesz a sorrend"

Pont itt a gond, hogy a legtöbb nő a család mellett elhanyagolja magát és feljön ismét a 10-20 kiló fölösleg. Aztán meg csodálkoznak ha a pasi nem kívánja többet.

2014. jan. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
az embereknek sose lesz jó semmi, akármit is csinálsz... de miattuk ne hagyd ki az edzést, ha téged ez tesz teljessé. én se hagyom ki a táncot, hacsak nincs vmi halaszthatatlan dolgom:) ha elfogadja, elfogadja, ha nem, akkor csá:D
2014. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, sztem úgy gondolta, hogy más lesz a sorrend, h majd másképp osztja be az idejét... azért szoptatás helyett nem mehet edzeni, ezt te is érted, gondolom:D
2014. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán egy hasonló értékrendszerrel bíró ember lenne a számodra megfelelő.

Aki nem edzett gyerekkorában, és most sem az élete része az ilyesmi, az nem fogja megérteni ezeket.

Most nagyon szélsőséges példát hozok, de egyszer volt egy riport, hogy sportoló mért jön össze inkább sportolóval.

Jobban megértik egymás nyavalyáját, időbeosztását, mi mért fontos stb.

Ez nem nagy titok, hogy általában hasonló a hasonlóval, jobban kijön.

2014. jan. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Egy nő legyen ápolt. Gyerekszülsé után, 8 órás hajtás után is. Ez az én elvárásom.

Másrészt egy párkapcsolatban mindkét félnek engdményeket kell tenie. Ha te úgy teszel engedményeket, hogy nem teszel engedményeket, akkor miért várod ezt el a másiktól?

Ha a sport a MINDENED, akkor nem kell neked pasi....

NEM azt mondom,hogy vagy egyik, vagy másik! Csupán csak azt, hogy nem dől össze a világ, ha néha - a pasi miatt - kimarad a futás, mint ahogy akkor sem, ha a pasinak néha a te edzésedhez kell igazítania a programot.

Egyébként hajrá! ( Csendben mondom, ma civilizációs jelenséggé - betegséggé ??? - nőtte ki magát az a probléma, hogy az extrém öntudattal rendelkező pasik/nők egyedül élik le az életüket...... )

2014. jan. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Valóban úgy értettem, ahogy helyettem megírta egy kedves válaszoló, hogy ha családom lesz, akkor az nem azt jelenti, hogy gyorsan visszahízok 40 kg.-t. Ha férjem, gyerekem lesz, akkor nyilván úgy oldom meg az edzéseket, hogy ne menjen a családi élet rovására, és beépüljön a mindennapjainkba. Nem hiszem hogy éles választás elé kéne kerüljek, hiszen egy megértő, segítőkész férfivel simán megoldható lesz, elvégre nem arról van szó, hogy rákkutató vagyok, vagy hivatásos katona, akinek a munkájához sokkal problémásabb lehet alkalmazkodni. Egy egyszerű nő vagyok, akinek sokat kell tennie az egészségéért, mert nem örököltem Cindy Crawford géneket, ennyi.

2014. jan. 31. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!