Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Férfiak, miért zavar benneteke...

Férfiak, miért zavar benneteket, ha egy nő az ismerkedés után továbbra is ugyanúgy foglalkozik a külsejével?

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok. Tavalyelőtt év vég felé 35 kg. felesleg volt rajtam, mikor felképeltem magam, és belevágtam ennek megváltoztatásába. Sejthetitek, nem ment könnyen és gyorsan, életemben nem kaptam még ennyi megvető pillantást és félhangos cikiző megjegyzéseket (férfiaktól, nőktől egyaránt)az edzőteremben, mikor vöröslő fejjel küzdöttem a gépeken.

Most már nem röhögcsélnek rajtam, és én sem fulladozom 200 méter futás után, vagy ha fel kell mennem 5 lépcsőfokot.

Eddig érthetően a kövérségem miatt voltak gondjaim a társkereséssel, most viszont az edzésem miatt.

Mikor megismerkedek egy férfivel, akkor elismeri, hogy az alakom, és az ápolt külsőm nagyon tetszik nekik. Eltelik pár hét, és jönnek a szemrehányások, hogy "már megint edzés", "miért nem tudsz kihagyni egy hetet?", "azt hiszed összedől a világ, ha nem mész futni?" stb...stb...

A kapcsolat elején mindig elmondom, hogy nekem ez az az életmód, amit választottam, és ez azzal jár, hogy hétköznapokon munka után, minimum minden második nap lemegyek edzeni, és hétvégén sem hagyom ki a reggeli futást. Ekkor még mindenki megértően bólogat, aztán pár hét, és megkapom, hogy nekem csak a külsőm fontos, és jön a zsarolás, hogy "vagy én vagy az edzőterem", és persze a szakítás, mikor elmondom, hogy nem árultam zsákbamacskát, nem szeretném viszontlátni a tükörben a régi önmagam. Egyszerűen azt nem értem, hogy ilyenkor felnőtt ember miért érzi becsapva magát általam? Én sem akarom ráerőltetni a saját napirendemet senkire, nem kötelezem, hogy márpedig igenis tartson velem, neki sem árt meg a mozgás. Nem neki kell finanszíroznia sem a bérletem, sem a fodrászom, én nem gondolom, hogy ezek extra igények lennének az ápoltság szempontjából. Továbbá nem vagyunk gimisek, hogy egymás hátsójában lógjunk, meg naphosszat cseverésszünk telefonon lógva. Miért nem elég a hétköznapi egy-két estés és hétvégi találkozások? Ráérek akkor változtatni, ha családom lesz, akkor nyilván más lesz a sorrend. Mindig azt hallom, hogy a férfiak szabadságra vágynak, és szeretik megtartani a saját elfoglaltságaikat. Azt is sokszor hallom, hogy egy igényes nő ne csak a körmeit manikűröztesse, meg a haját festesse, hanem tegyen azért, hogy ne löttyedt, zsíros test lapuljon a ruhák alatt. Én nem tudom más hogy csinálja, de nekem ez nem kevés munkámba és akaraterőmbe kerül, aminek a gyümölcsét, az egészségemet sokáig meg akarom őrizni.



2014. jan. 31. 10:28
1 2
 11/13 Költőnő? ***** válasza:
51%

és azért kell lepontozni, mert megpróbáltam rávilágítani a másik oldal nézőpontjára is :S

tényleg nem fogom már kérdésekre csak vadul bólogató válaszokat adni

2014. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Szerintem ez csak egy hülye férfit zavar. Max olyat, aki nem sportol semmit, esetleg fél hogy te sokkal jobban fogsz így kinézni mint ő, nem tud eleget nyújtani neked. Én sportolok, szeretnék én is egy olyan barátnőt aki heti 2-3 alkalmat szán azért valamilyen mozgásra. Az élsport teljesen más dolog. Élsportolóval sosem járnék és nem is lehetne, akinek ez nem hobbi, hanem a foglalkozása, az élete, annak mindig az lesz az első és sosem lesz elég ideje. Na de az heti 7-14 edzés, nem heti 2-3..kicsit más tészta.
2014. jan. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kérdező én már most beléd szeretnék :)

De komolyan mondom de jó volt téged olvasni,feldobtad a napomat.

Grat neked nagyon is,kifogtál egy rakás csód,needy,lúzer tökfej céltalan nyomorultat akiknek az élete egy tévedés :))))


Nagyon örülök hogy ilyen vagy,én is megszállott ,,külsős mánias vagyok" pasiba én nem hogy elfogadom hanem én magam rugdosnálak lefele edzeni sőt tovább megy jöhetnél velem ;)))))))),legyél ilyen,jól teszed én is nagyon adok magamra heti 4-szer 1,5-2 óra kőkemény edzés napi 10óra meló és egyetem után.


Tök szimpi csaj vagy ;))))

2014. jan. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!