Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Elutasítás és elutasítás...

Elutasítás és elutasítás között van különbség?

Figyelt kérdés

Szerintem van, a két véglet:

- nem, nem akarok többet, sosem akartam, mert gáz vagy, ne is találkozzunk többet, ha irsz, nem válaszolok

- én most senkitől nem érzem, hogy többet szeretnék, most váltottam munkát, el akarok költözni, és ez igy most tök jó, olyan korszakom van, hogy nem kell senki


2014. márc. 8. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Van különbség. Meg lehet mondani szépen is és bunkón is.
2014. márc. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
persze, lehet pl bunkó módon és viszonylag kedvesen is visszautasítani vkit
2014. márc. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és a tartalmi jelentése mögött? Az első nyilván reménytelen eset, de a második még meggondolhatja...
2014. márc. 8. 13:00
 4/5 anonim ***** válasza:
nem
2014. márc. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze. A visszautasításnak számtalan módja létezik, és szerintem a mai fiataloknak az egyik legnagyobb feladata e téren, hogy ezt megtanulják. Visszautasíthatunk valakit úgy is, hogy kulturáltan elmondjuk neki, miért nem szeretnénk többet, és úgy is, hogy közben porig alázzuk.

Ezzel igazából nem csak a másik fél önbizalmát romboljuk, hanem saját magunkat is minősítjük.


Míg, ha normálisan, emberi módon elmondjuk a másik félnek, hogy nem szeretnénk többet, egy értelmes, normális embernek tűnünk, addig ha a másik önbizalmát lerombolva, bántóan utasítjuk el, az a benyomás keletkezik másokban, hogy érzéketlen, b*nkó emberek vagyunk. Hozzáteszem, sokszor tök jogos ez a megállapítás. A visszautasítás sosem jó, éppen ezért kellene figyelni arra, hogy mindezt normálisan tegyük meg.

2014. márc. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!