Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért van nagyobb sikere...

Miért van nagyobb sikere annak, aki úgy kezdi a beszélgetést, hogy "185+ centi magas, sportos fiú vagyok", mint aki úgy, hogy "PhD hallgató vagyok asztrofizikából"?

Figyelt kérdés
2014. júl. 6. 17:29
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

"Ebben az esetben az ember inkább egy ösztönlény"


Touché. Viszont az ember valamennyire racionális lény is, nem? Ergo ha komoly kapcsolatot - pl. házasságot - tervez, akkor nem árt, ha a másik féllel esetleg el tud majd beszélni, nem is számolva az intelligencia gyakori - bár nem szükségszerű - implikációival: magasabb várható fizetés, ergo jobb létkörülmények. Arra is kitérnék, hogy a szépség múlandó (persze az értelem is gyakran, csak jóval később). Ha valaki elvesz egy modellt, akinek az a legjobb tulajdonsága, hogy nagyon szép/vonzó, könnyen lehet, hogy 10-15-20 év múlva már nem lesz az.

Mindazonáltal persze nem azt mondom, hogy nem számít a külső, sem azt, hogy régen nem számított; inkább arra utalok, hogy mostanában egyre inkább felértékelődni látszik a megjelenés, míg a többi emberi tulajdonság veszít a relevanciájából.

2014. júl. 7. 14:06
 22/22 anonim ***** válasza:

"Viszont az ember valamennyire racionális lény is"

Jól mondod. Az élet kismillió területén a racionalitás uralkodik, dominál. Tanulás, kultúra, művészet, tudomány, karrier, gazdaság. Ezek az életnek hatalmas területeit fedik le. De más tereken pedig első sorban az érzelmi világ érvényesül. Ezek olyan dolgok, amik már léteztek ezer, százezer, egymillió éve is: Család, szexualitás, intimitás, stb. Ezekben főleg a érzelem, nem pedig az értelem érvényesül.


"Ergo ha komoly kapcsolatot - pl. házasságot - tervez, akkor nem árt, ha a másik féllel esetleg el tud majd beszélni, nem is számolva az intelligencia gyakori - bár nem szükségszerű - implikációival: magasabb várható fizetés, ergo jobb létkörülmények."

Ezek mind szépen hangzanak papíron, elméletben, de a valóság nem ilyen. Ez akkor működne maximum, ha például a Star Trek című sorozatból vulkániak lenne az emberiség és teljesen kiszorította volna az érzelmeit az élet minden területéről és szinte 99%-ban a racionalitás uralkodna.


"Arra is kitérnék, hogy a szépség múlandó (persze az értelem is gyakran, csak jóval később). Ha valaki elvesz egy modellt, akinek az a legjobb tulajdonsága, hogy nagyon szép/vonzó, könnyen lehet, hogy 10-15-20 év múlva már nem lesz az. "

És ezt elfogadom. Tudom hogyha 35 évesen elveszek egy 25 éves nőt, egyszer ő is lesz 35, meg 45 is. De ahogy én is vele öregszem, nekem is úgy csökkennek az igényeim. 55 évesen nem feltétlenül várom el hogy huszonéves nőnek nézzen ki a feleségem, de még mindig elég király, hogy egy 45 éves jó nőm lesz. Nem kell feltétlenül modellről beszélni. Nagyon sok gyönyörű nő mászkál az utcákon mindenfelé.


"Mindazonáltal persze nem azt mondom, hogy nem számít a külső, sem azt, hogy régen nem számított; inkább arra utalok, hogy mostanában egyre inkább felértékelődni látszik a megjelenés, míg a többi emberi tulajdonság veszít a relevanciájából."

Régen hol? Régen a lakosság 95%-a a földet túrta a megélhetésért a világ minden táján, az utóbbi 100-150 évet leszámítva. Szerinted ezekben az időkben (az emberiség történelmének 99%-a) az számított, hogy ki mennyire művelt, inteligens, stb? Komolyan kérdezem. Milyen régre gondolsz?

2014. júl. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!