Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Tudtátok, hogy milyen jó is...

Tudtátok, hogy milyen jó is az élet és hogy igazából a sors mennyire érdekes és kiszámíthatatlan? S mindennek tudatában van kedve valakinek beszélgetni?

Figyelt kérdés

:)

20/L


2014. szept. 5. 23:23
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Kérdező, mit gondolsz Kundera a lét elviselhetetlen könnyedsége gondolatáról? :D
2014. szept. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

Most elgondolkodtattál, hogy mik azok a döntéseim, amiket utólag megbántam, és rágódok azon, hogy mi lett volna, ha...

Az a furcsa, hogy minden komolyabb (akár rossz) döntésem következménye (sok más egyéb mellett) egy olyan élethelyzet vagy tapasztalat, amit nem adnék fel. Nem tudok olyan döntésre példát mondani, aminek ne lenne ilyen (akár évek múlva megtörtént) pozitív hozadéka.

2014. szept. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

álomvilágban élsz, egy kedves aranyos álom világban :)


de az élet rózsaszínes pirosas, igen! akááár mint egy balesetben péppé loccsant agyvelő,szilánkosra robbant koponya ,szépen szétfröcskölve az élőknek "hagyatékul".

2014. szept. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
Miért lenne álomvilág egy olyan nézőpont, ahol az ember a mély depresszió helyett inkább arra koncentrál, hogy a jelenlegi helyzetből mi a legjobb, ami kihozható?
2014. szept. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

Mert ez tényleg egy álomvilág ami előbb utóbb szertefoszlik.:)

De újra és újra fel fog épülni, ha az ember akar küzdeni érte és újra ebben szeretne élni:)

Senki sem mondta hogy álomban jó és könnyű élni és nincs csalódás...csak el tudom érni azt ami után mások csak vágyakoznak és ezért igyekszem ezt átadni:)


Bár a megfogalmazásod eléggé realisztikus volt:D De igaz:D


Egyébként nem tudom mi az a Kundera:(


De mellesleg tényleg senki ne gondolja hogy nekem ne lettek volna rossz dolgaim...csak túl léptem rajtuk:) és elfogadtam őket:)

2014. szept. 6. 00:14
 26/40 anonim ***** válasza:

És el tudsz képzelni olyant, amitől tényleg összeomlanál és nem tudnád, hogyan tovább? Ezzel persze nem a kedvedet akarom elvenni. :)


Egyébként nagyon nehezen viselem az olyan embereket, akik minden apró probléma hatására magukba zuhannak. Valahogy gyengeségnek érzem és úgy érzem, hogy teljesen leszív.

2014. szept. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
A realizmusom pedig mérnökként egyfajta szakmai ártalom. :D
2014. szept. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Igen, tudom mi az ami egy ideig teljesen "lenullázna" és mivel ennek a dolognak elég nagy esélye van, sőt, minden nappal közelebb kerülök hozzá ezért ha erre gondolok szomorű leszek, de megmarad bennem a jó érzés is, hiszen tudom, hogy ez az élet rendje (nem a saját halálom aggaszt..:D Kicsit olyanra sikerült... a szeretteim, főleg a nagyim elvesztésétől félek, a sors úgy hozta hogy vele éltem sokáig, és nagyon megszerettem, és ő is engem, már már anya-lánya viszonyunk van, és ezért őt féltem és rossz hogy ne vagyok már mellette, mert a suli a munka...egyszóval az életem és a döntéseim elsodortak mellőle, de muszáj volt ezt megtennem, hiszen ő sem akarná, hogy ne legyek boldog)

Csak ez akkor is nehéz és a bűntudat az emberben van, de ezt el kell fogadni magunkban és minden pillanatot élvezni, pont ezért, hogy mikor eljön az ideje ne legyen mit megbánni:)


Az apró problémákon való kiakadást én sem kedvelem, tudván hogy nekem mennyi volt eddig, és nem tudom megérteni azokat az embereket akikat a kis dolgok tényleg a padlóra küldenek, holott ezerszer rosszabbat is túl kell(ene) élni


Egyébként én is alapból egy reál beállítottságú vagyok:)

2014. szept. 6. 00:37
 29/40 anonim ***** válasza:

Én is nemrég költöztem el a családomtól Pestre. Aláírom, nehéz az elszakadás. (Az, hogy magamról kell gondoskodnom, nekem nem okozott semmilyen nehézséget. Tényleg csak az zavar, hogy havonta egyszer ha találkozok öcsémmel vagy a szüleimmel/nagyszüleimmel.) De tényleg ez az élet rendje. Néha jó lenne mindent konzerválni a jelenlegi állapotba.

Egyszer eszembe jutott, hogy ha valakinek meglenne a képessége, hogy 1 napot visszatekerjen és újra átélhesse akárhányszor, vajon képes lenne-e végigélni az életét, vagy beragadna egyetlen napba? (Arra már nem emlékszem, hogy mennyit ittam előtte. :D)

2014. szept. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

A pia mindig gondolkozásra sarkallja az embert és néha igazi filozófusokat teremt:D

De hiszem azt hogy ez mértékkel jó dolog:)


Igen, nekem is az volt, de mindenki túléli, nem?:)


Egyébként én örülnék egy ilyen képességnek, élném az életet, de nagyon rossz napokon vagy periódusban biztosan visszamennék egy két nagyon szép naphoz erőt meríteni:)és azután haladni tovább...

De tudod, a fejedben megvan ez a képesség:) És este csendben elalvás előtt elő is tudod hozni, és elalvás után az álmokban az agy ilyenkor támogatja is ezt a gondolatot, ha ezzel fekszel le:)

Ha meg nem megy mindenre emlékezni, jó ötlet lehet naplót vezetni...egy csak boldogság naplót:) Ez mindig feldobja az embert...meg vicceket beleírni:) És esős rossz napokon elővenni:)


Nekem sosem volt ilyen...kár hogy nincs kitartásom hozzá, mert az agyam sajnos nem támogat mindent:D

2014. szept. 6. 00:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!