Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Lányok! Ti ismerkedésnél...

Lányok! Ti ismerkedésnél figyelitek a másik fél testbeszédét, gesztusait?

Figyelt kérdés
Állítólag a lányok sokkal jobbak a gesztusok megfigyelésében - és annak jelentésének lekövetkeztetésében, arra lennék kíváncsi hogy mondjuk ha leszólít titeket egy férfi a diszkóba pl. akkor ti milyen gesztusokkal adjátok tudtára a férfinak hogy a szimpatikus nektek illetve fordítva nektek milyen gesztusokból, viselkedésből, testbeszédből jön le hogy tetszik nektek az illető. (Kérlek ne olyanokat írjatok hogy megragad a személyisége stb. hanem hanem kifejezetten a testbeszédre gondolok pl. hogy az egyik térdetek vagy lábfejetek arra nézz amerre menni akar stb.)

2014. nov. 11. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
A csimpanztol hiaba kerdezed meg, hogy mukodik, mert ugysem tud ra valaszolni. Inkabb nezegess testbeszeddel kapcsolatos olvasmanyokat a neten. Tudod google a baratod.
2014. nov. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem nagyon figyelek ilyesmire, inkább arra figyelek amit mond és hogyan mondja. Ez a kinek merre néz a lábfeje és hasonlók amúgy is baromságok, utoljára kb. 10 éve olvasgattam ilyesmikről valami béna tinimagazinban, de már akkor is hülyeségnek tartottam. Arra néz amerre épp kényelmes, minek ebbe bármit is belemagyarázni?
2014. nov. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek, ez nem tudatos dolog. Tény, hogy a lányok érzékenyebbek ezekre a dolgokra, de baromira nem úgy, hogy aha, a lábfeje most erre áll, a kezét így rakja, és akkor igen, úgy van... Szóval ez nem így működik. Sőt, a párválasztásnál, ismerkedésnél általában a legtöbb dolog nem tudatos folyamatokból áll. Mert most mondhatnánk, hogy a pupilla mérete befolyásol (és igen, befolyásol), de ezt te ugyan, honnan fogod tudni megmondani? Jó, buliban általában sötét van, ott rendben, de ha teljesen neutrális közegben találkoztok? Ezek mind olyan jelek, amik ösztönösen jönnek, és ösztönösen is értelmezed, nem fogod tudni megmondani, hogy most végülis melyik mozdulata volt, amiből rájöttél, hogy jé, ennek bejövök. És ugyanez a jelzésekkel is. Vannak a sablonok, játszik a hajával, a csuklójának bőrét mutatja, valósággal csüng rajtad a tekintetével, de vannak ezeknél kevésbé egyértelmű jelek is, amik finomabbak és tudatosan nehezebben felfoghatóak és értelmezhetők. Az agyad megcsinálja helyetted, neked ezzel nem kell törődni.
2014. nov. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Első szoktam olvasgatni csak kíváncsiságból megkérdeztem, Második! Léteznek egyetemes gesztusok, baromságnak nem baromság tudat alatt képzi az ember ezeket a mozdulatokat:) tehát nem tudja befolyásolni legófejeb minimális szinten elfojtani, de akkor a mikrogesztusai árulják el.
2014. nov. 11. 15:54
 5/6 A kérdező kommentje:
Harmadik! tudatában vagyok neki, csak gondoltam hogy a lányok inkább használnak tudatosabban gesztusokat ami a vonzódáshoz van köze, arra lennék kíváncsi ki menyire próbálja meg tudatosan tudtára adni a a gesztusaiból hogy menyire kívánja a másikat pl. :)
2014. nov. 11. 15:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Arra, amerre kényelmes, és mégsem. Ugyanis aki nem szimpatikus, ahhoz még véletlenül se akarok (akár a cipőm orrával se) hozzáérni.

Nem mindig használtam (használom) tudatosan, de amikor nem tudatos, a testem akkor is reagál a környezetre.

Olvasgattam ilyen könyveket. Egyébként meg nem árt hozzá jól ismerni magunkat.

2014. nov. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!