Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Miért nem merem meglépni...

Miért nem merem meglépni szinte soha a személyes találkozást vagy csak a személyesebb kontaktust? 19L

Figyelt kérdés

2 éve volt egy internetes ismerkedésből kiinduló rövidke párkapcsolatom ami egyben távkapcsolat is volt. Találkoztunk többször én eléggé belezúgtam de aztán kiderült, hogy megcsalt. Vége lett.

Azóta nem ismerkedem interneten, legalábbis célzottan nem. Persze elkerülhetetlen hogy néha beszélgetésbe kerülök itt vagy más oldalon emberekkel és főként ha férfiak pláne ha szimpatikusak, pl szeretnének ismerősnek jelölni facebookot vagy beszélni skypon vagy telefonon (akár hosszabb beszélgetések vagy idő után is) egyszerűen nemet mondok. Rossz érzésem támad, "nem merem bevállalni". A személyes találkozásról nem is beszélve. Hetek, hónapok ismeretsége után akár telefonos beszélgetések után, nem "merek" egy kávéra beülni vele valahova. elzárkózom a személyességtől.

Sejtem, hogy ennek oka a csalódásom is lehet, és vacakul érzem magam hogy megbántom a másikat az elutasításommal. De bármenynire is próbálom kizárni az ismerkedést interneten, mégis mindig azt veszem észre, hogy megint érdeklődik valaki irántam. Nőből vagyok, jól esik a figyelem. Viszonzom. Aztán eljön a pont mikor elkezd kicsit komolyodni én meg menekülök, és átgázoltam ezzel megint egy jó emberen. Amiért megint utálom magam....

Mit tehetnék a viselkedésem ellen, hogy küszöbölhetném ki ezt a reakciót?


2015. febr. 3. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni igent mondani. Egyszerűen a következő ilyen kérdésnél vegyél nagy levegőt és gondolkodás nélkül mondj igent. Izgulni fogsz, persze, rettenetesen, de utána majd könnyebb lesz. Hidd el, tényleg csak ennyi.


23/F

2015. febr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A megoldás: magad mögött hagyva a múltat bevállalsz egy ilyet. Csak az áttörésre van szükséged. Just do it! Ahogy a Nike vallja. Csak csináld! Nem kell mindig kontrollálnod a jelenedet. Engedd el magad. Nem mindenki bäs_z át.
2015. febr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Gyakran eszembe jut az a mondás, hogy ha le esel a lóról akkor rögtön vissza kell ülni a nyeregbe, különben örök életedre benned marad a rettegés.

Félek, hogy beleestem ebbe a csapdába, és nem tudom hogy másszak ki belőle.

2015. febr. 3. 22:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Komolyan, annyi az egész, hogy egyszer igent mondasz, amikor nemet szeretnél. És utána nem mondod le :)
2015. febr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hülyén érzem magam mert volt, hogy már igent mondtam... aztán meg lemondtam valami indokkal...
2015. febr. 3. 22:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg ne a múltadon kattogni, hanem a következő lehetőségre gondolj. Gondolj arra, hogy neked is jobb lesz, ha legyőzöd a félelmed, és másoknak is. Ehhez pedig az kell, hogy szép fokozatosan elkezdj megnyílni. Nem kell rögtön feleségül menni a másikhoz, de félni sem kell semmitől, ember vagy te is, ember ő is, (jobb esetben) nem esz meg.
2015. febr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igyekezni fogok.... Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2015. febr. 3. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!