Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek hat a 120 órás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hat a 120 órás tabletta?

Figyelt kérdés

aktus után 2 órával egyből bevettem, sajnos pont a ciklusom legközepén dzakad ki az óvszer


mit gondoltok? félek


2021. jan. 16. 02:34
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
egyébként ha vérzés jelentkezik az már bizakodásra ad okot?
2021. jan. 16. 08:41
 12/27 anonim ***** válasza:
#11 megvonásos vérzés jelentkezhet 2-3 nappal a tabletta bevétele után. Ez még sajnos nem feltétlenül jelenti, hogy nem vagy terhes, simán csak a gyógyszer mellékhatása. Akkor lehetsz biztos, ha megjön a menstruációd, addig sajnos csak reménykedni lehet. Ne idegeskedj, minden tőled telhetőt megtettél, a többi már nem rajtad múlik.
2021. jan. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen az eddigi segítséget mindenkitől, tényleg.


egyenlőre semmi tünetem nincs, kicsit talán a hasam olyan furcsa, de semmi különös.

valamint, hogy nem aludtam sokat éjjel :D.

igyekszem nem túlizgulni, de nagyon nem könnyű.

Párom szerencsére viszonylag higgadtan kezeli és magabiztosan, tekintve, hogy teljesen időben vagyunk.


ezek után nem tudom, hogy fog működni a szex nálunk, fokozott figyelem valószínűleg, amíg nem találunk ki más módszert.

bár nem tudom, hogy hogy lesz nekem ehhez kedvem egyhamar, hogy őszinte legyek, meg hogy fogom elengedni majd magam.

rézgyöngy érdekelne egyébként, vagy megbízható méhen belüli eszköz.



ha valamilyen kérdésem vagy történés van, akkor írni fogok.


tényleg köszönöm az eddigieket, még jelentkezem!

2021. jan. 16. 09:24
 14/27 A kérdező kommentje:

egyébként 9-es válaszát emésztgetem, de nem biztos, hogy mindent értek.


tehát ha ovuláció előtt történt a baleset, akkor a tabletta megakadályozza, hogy a petesejt kilökődjön és találkozzon a hímivarsejtekkel.


ha pedig ovuláció után, tehát ha a petesejt túl van a két napos életidején, akkor amúgy sincs igazából szükség a tablettára. (bár amúgy akkor nem értem mások hogy esnek teherbe az ovuláció után, szóval ez sem 100% valószínűleg)


viszont mi van akkor, ha pont akkor történt a baleset, amikor a petesejt élve és virulva kilökődött?

olyankor pont találkoznának, nem?

vagy nem értem.


ebben esetleg valaki segíthetne.

2021. jan. 16. 09:36
 15/27 anonim ***** válasza:

#9 és #12 vagyok

Igen, ha akkor történt a dolog, amikor már kijutott a petesejt a petefészekből a petevezetékbe és még életképes, szóval az ovulációtól számítva maximum kb. 2 napig, akkor a tabletta már nem tud mit csinálni, elméletileg akkor is lehetsz terhes, ha bevetted (de azért ez egy elég szűk időintervallum, nagy balszerencse kell, hogy pont így történjen).

Viszont akkor sem lesz valaki garantáltan terhes, ha direkt gyereket szeretne, pont akkor szexel védekezés nélkül többször is, amikor a ciklusa termékeny szakaszában van, szóval gyógyszer és egyéb "akadályozó tényezők" nélkül is tényleg csak a szerencsén, esetleg a genetikán és az egyéni adottságokon múlik a dolog.


"(bár amúgy akkor nem értem mások hogy esnek teherbe az ovuláció után, szóval ez sem 100% valószínűleg)"

2 napon belül sikerülhet, ameddig a petesejt életképes, utána már nem lesz ott semmi, ami megtermékenyülhetne. A legtöbb nő nem tudja napra pontosan, hogy mikor van az ovulációja, ez a "hivatalos" 14. nap csak egy átlag. Simán lehet, hogy valakinek a 17. napon szokott lenni, másnak pedig a 12.-en. Ha nem bizonyosodik meg az ember valamilyen módszerrel a pontos időpontról (hormonszint mérés, hőmérőzés) és nem szoktak egyértelmű tünetei lenni azon az egy napon, akkor csak találgathat, hogy mikor van.

A különböző ciklusok között is lehetnek eltérések, eleve nem mindenkinek rendszeres a ciklusa, ebből kifolyóan az ovuláció időpontja is változhat pár napot (amiről megintcsak nem feltétlenül tud az ember, ha nem figyeli konkrétan, hogy mi a helyzet).

2021. jan. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

köszönöm a részletes választ!

bár nem feltétlenül nyugodtam meg :D.


olyan kérdésem van még, hogy a beágyazódást ez a tabletta (ellaone) nem gátolja valamilyen mértékben?


egyik cikkben olvastam, hogy ezek a tabletták ilyen hatással is bírnak, azonban a betegtájékoztatójában a működésénék erről nem olvastam sajnos.


ebben tudsz esetleg még segíteni?

2021. jan. 16. 10:53
 17/27 anonim ***** válasza:
52%
Én is olvastam ilyet, de a hatóanyagoknak utánanézve nem találtam olyan tanulmányt, ami bizonyította volna, hogy bármi hatása lenne ezeknek a gyógyszereknek a megtermékenyülésre, beágyazódásra. Aki ovuláció után vette be, az nagyjából ugyanolyan arányban lett terhes, mint aki nem vett be semmit (és szintén ovuláció után szexelt védekezés nélkül). Ez még így is egy megnyugtatóan alacsony arány (az ovuláció napján történő együttlétet követően is csak a nők kb. 10-33% esik teherbe, ez az arány utána minden nappal csökken, két nap múlva már majdnem 0%), szóval bőven van rá esély, hogy megúsztátok. Ha pedig esetleg még nem volt ovulációd ebben a ciklusban, akkor a tabletta gondoskodott róla, hogy ne is legyen.
2021. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2021. jan. 16. 12:52
 19/27 A kérdező kommentje:

azóta egyébként béha fájdigál a hasam, enyhe hányinger jön rám, meg kicsit ilyen remegősebb vagyok, bár szerintem ezutóbbi amiatt van, hogy megállás nélkül rettegek a következményektől.

valamint vettem egy tesztet, ami a menzesz előtt 6 nappal már kimutatja a terhességet, szerintetek ezek jól szuperálnak?


szerintetek megúszhatom ezt az egészet?

2021. jan. 17. 02:54
 20/27 anonim ***** válasza:
Am ne ijedj meg most vérzél majd egyet de nem biztos hogy a normál mensid 2 hét múlva megjön ahogy amúgy kéne neki mert ez most bekavart
2021. jan. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!