Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló vagy gumi?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló vagy gumi?

Figyelt kérdés

Van egy problémám ha gumit húz a barátnőm a farkamra nagyon gyengén teljesíttek az ágyban és gátlásos leszek tőle és sokszor lekonyul!Amikor nincs rajtam akkor egy lepedő akrobata vagyok de amikor rajtam van egy szerencsétlennek érzem magam....a baj az hogy a barátnőm nem akar fogamzásgátlót szedni.Nem tudom mit csináljak de így gumiban nem tudod teljesíteni úgy ahogy kellene...

Normális válaszokat légyszi!köszi


2011. okt. 14. 12:37
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
kérdező, a barátom se birja a gumit, de mégis mellettem lenne ha bármi baj lenne.. persze, nem tartanám meg.. mi pharmatex-szel védekezünk, és még a költségeket is felezzük.. szal.. sztem probald ki azt amit irtam :) de termékeny napokon akkor is legyen gumi..
2011. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
Úgy látom itt járkál Cenzné meg az ura! :))))
2011. okt. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
ehh.. a trombozisveszély nem csak dohanyzas alatt áll fenn.. nem cigizek egyébként, csak ritkán, most meg már szinte alig, amig meg szedtem nem cigiztem!! ha vki cigizik, az 35 éves kor felett lehet veszélyes.. de nem értem h nem hallottál még olyanrol, h ha vkinek nagyon sokat fáj a feje a tabi mellett, akkor az nem szedheti.. ááh.. :S
2011. okt. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:

1.

Először is nézzünk utána, hogy előfordult-e már családunkban ez a betegség. Amennyiben igen, akkor az ösztrogéntartalmú fogamzásgátló tabletta szedése előtt beszéljünk a nőgyógyásszal, angiológussal. Előfordulhat, hogy további vizsgálatok válnak szükségessé az örökletes hajlam tisztázására, vagy a visszerek állapota miatt az ösztrogéntartalmú tabletták szedése ellenjavallttá válik.

Fogamzásgátló tabletta szedése esetén kerüljük a dohányzást.

2.

olvasgass

[link]


Amikor a hormon nem járható út

Bizonyos esetekben kockázatos lenne a hormonális fogamzásgátlók szedése.

Tilos alkalmazni:

- súlyos máj- és hasnyálmirigy gyulladás alatt és után,

- súlyos cukorbetegség,

- veseelégtelenség vagy akut vesebetegség,

- zsíranyagcsere-zavar,

- súlyos magas vérnyomás esetén,

- artériés és vénás trombózis alatt és után, fokozott trombóziskészség,

- rosszindulatú emlő-, méh- és petefészek-folyamatok,

- agyi érbetegség,

- góctünetekkel járó súlyos migrén,

- valamint szoptatás esetén.

Veszélyes lehet:

- visszeresség,

- epilepszia,

- magas vérnyomás,

- nagyfokú kövérség,

- szívelégtelenség,

- valamint súlyos depresszió esetén,

- továbbá mindazoknál, akik trombózisra vagy mellrákra hajlamosak.

- Nem ajánlott 16 éves kor alatt, valamint visszatérő migrén és erős fejfájás esetén.

- A 35 év feletti, erősen dohányzó nők esetében szintén kockázatos, mert növelheti a trombózis kialakulásának veszélyét. Ilyenkor mindenképpen valamilyen nem hormonális védekezési módot javasolt választani.

3.

Melyik a nektek való?


Hüvelybe helyezhető spermicid eszközök


Tampon: Spermaölő anyaggal átitatott szivacsos, rövid és széles tamponszerű eszköz, amit az aktus előtt kell felhelyezni a hüvelybe. Akár 24 órán át is benn maradhat, és több közösülést is kibír. Előnye, hogy nem zavarja a szexuális együttlétet, óvja a hüvelyflórát, és mivel nincs káros mellékhatása, bárki használhatja. Pearl-indexe 0,5, azaz használatakor legfeljebb 2-2,5 évente fordul elő vele egy terhesség. Gyógyszertárban vény nélkül kapható.

Tabletta, krém, kúp: Ugyancsak spermicid anyagot tartalmazó készítmények, azonban a tamponhoz képest kevésbé komfortosak, mert könnyen megolvadnak. Alkalmazásuk különösen zavaró lehet orális szex közben, ráadásul felhelyezés után 10-15 perccel kezdenek csak hatni, így az együttlét természetes folyamatát az elején meg kell szakítani. Ezen kívül hátránya, hogy egy órán túli újabb közösülés esetén a felhelyezésüket meg kell ismételni. Pearl-indexük: 0,74.


Mechanikus védekezési módok


Spirálok: Nőgyógyász által a méhbe felhelyzett, rézszállal körbetekert T-alakú műanyag eszköz. Többször szült nőknek ajánlható módszer, akik várhatóan már nem szeretnének több gyermeket. Legnagyobb előnye, hogy olcsó, azonban időnként, főleg hosszabb viselés esetén, petevezeték és méhnyálkahártya gyulladás fordulhat elő, ami a petevezetők elzáródását, és ritkán súlyos, akár műtéti beavatkozást is igényló gyulladásos szövődményt okozhat.

Hasonló a spirál mini változata, amit indokolt esetben azok a nők is használhatnak, akik még nem szültek. Különösen az intenzív nemi életet élő, de antibébi tablettát egészségügyi okok miatt nem szedő, 16 év feletti nőknek javasolt. Pearl-indexe: 0,5-5.

Sokkal korszerűbb és megbízhatóbb a hormontartalmú spirál, amit szintén csak szülésen átesett nőknek lehet felhelyezni. Sárgatest hormont tartalmaz, aminek csak helyi hatása van, a szervezetben nem szívódik fel, így sem az elhízástól, sem a hormonális antibébi tablettáknál esetlegesen előforduló panaszoktól nem kell tartani. Előnye, hogy a hormonok megakadályozzák a méhnyálkahártya felépülését, ezért számos betegség - mint a méhnyakrákhoz könnyen vezető megvastagodott méhnyálkahártya vagy a túl erős menstruáció és egyéb vérzészavarok - ellen is véd. Különösen megkönnyíthető vele a klimax előtti időszak. A 0,16-os Pearl-indexű, ám költséges eszközt elegendő ötévente lecserélni.

Óvszer: Az egyetlen fogamzásgátló módszer, ami véd a nemi betegségektől és a HIV-fertőzéstől. Azonban az egyes márkák közötti nagy minőségi különbség, valamint a helytelen használat növeli a nem kívánt terhesség létrejöttének esélyét. Csak jó minőségű, latex óvszert érdemes vásárolni, amelynek a megbízhatóságát növeli, ha spermicid anyaggal is be van vonva. Míg a hagyományos óvszerek Pearl-indexe 3-28, a korszerű latex óvszereké 3-18, a spermiciddel bevont kondomoké pedig 3-4. Használat előtt mindig érdemes felfújással ellenőrizni, hogy nem lyukas-e az óvszer, amit azonnal fel kell venni, mert már az előváladék is tartalmazhat spermiumokat, amelyek az orgazmus során fellépő erőteljes méhösszehúzódások hatására könnyen bejutnak a méhbe. A rendszeres óvszerhasználat hátránya, hogy irritálja a hüvelyfalat, ezért nem ajánlott hosszú ideig kizárólag ezzel a módszerrel védekezni. Rendszeres alkalmazása azoknak ajánlott, akik gyakran váltják a partnerüket.

Pesszárium: A méhszájra tapasztható "sapka", ami megakadályozza az ondósejtek méhbe jutását. Egyik változatát a nőgyógyász helyezi fel a menstruáció után, és a következő menstruációig marad fenn, míg a másikat a szexuális együttlét előtt a nő helyezi fel saját magának. Nem túl megbízható módszer, Pearl-indexe 7, ami azonban javítható, ha a belsejét spermaölő anyaggal is bekenjük, ám ekkor felhelyezése nem könnyű. Rendszeres használata a spermicid anyag miatt idővel felmaródást okozhat a méhszájon.


a többit elolvashatod(bár a lényeget kimásoltam):

[link]

2011. okt. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!