Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 16 évesen korai elkezdeni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 évesen korai elkezdeni szedni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

1 éve vagyok együtt a barátommal, és gondolkodom rajta, hogy elkezdjek szedni. Ilyen korban még nem tesz jót a szervezetnek,vagy lehet valamilyen káros hatása? Köszönöm a válaszokat.

16/L


2012. júl. 13. 12:07
1 2 3 4 5
 11/44 anonim válasza:
20%
Milyen szánalmas, és romlott ez a mai világ.... 16 éves korban szex?! Igaza van az egyik előttem hozzászólónak, inkább az iskolán, meg a tanuláson gondolkodnál, nem pedig a fogamzásgátló módszereken.... 16 évesen fiatal vagy ehhez.... Mire elég érett lennél a szexhez, olyan kiégett leszel, hogy a férfiaknak is csak arra leszel jó, hogy le*zopd őket, meg stb undorító dologra....
2012. aug. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
bizony nem tesz jót
2012. aug. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
62%

teljesen egyetértek a 11. hozzászólóval.

+ még a fogigátlóval is tönkreteszed a szervezeted 20 éves korodra

2012. aug. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
59%

Annyira jó, hogy tele van ez a kérdés jósnőkkel! :))))


Kérdező: ne érdekeljen amit itt írnak, majd az orvos eldönti, hogy mi legyen. Ne már ezek a senkik mondják meg, hogy mit tegyél!

2012. aug. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
9%
Tapasztalatom szerint aki 16 évesen fogamzás gátlót szed, annak idősebb a pasija. Akár +10 év is. Ebből látszik hogy milyen kis buta vagy, az orrodnál fogva vezet, mert a fogamzás gátló tuti nem a te ötleted volt, hanem a férfié.
2012. okt. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
75%
Istenem, hogy itt milyen emberek vannak. Az természetes, hogy 16 évesen már érdeklődik az ember a másik iránt és szex is van. Majd jó hogy nem apácazárdába vonulnak a fiatalok. Egyébként lehetnek hormonbajaid majd, hízás, később lehet, hogy nem lehet gyereked, rákos is lehetsz. Minden mellékhatása egyébként rajta van a tájékoztatón. A nőgyógyászt is meg lehet kérdezni. De nem mindenkinél okoz ilyen durva dolgokat a fogamzásgátló.
2012. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
59%

Ez örökre veszekedés lesz és szidás,hogy ennyi évesen a szex és a védekés online téma.

Én 17.éves leszek nemsokára,a barátom 22.éves,volt egy kisebb balesetünk,majd utána eldöntöttük,hogy komolyabban kel védekezni,kérdeztem ő mit ajál,azt mondta vagy gumi vagy orvosság és döntsem el ÉN.Semmit se NEM erőszakolt rám.Én a fogamzásgátlón voltan inkább,mert ugye olcsóbb biztos mint a gumi-amit mindig kell venni.Szexelni nem orditó sokat szexelünk,csak hétvégeként vagyunk együtt,mert én 150.kmre tanulok,de igyis a kapcsolatunk a legjobban működik.Elmentem tehát a nőgyógyászhoz,és amit ő mondott én azt tettem és azt a fogamzásgátlót vettem,cisztám is van,Logestet kaptam tehát nem csak szex miatt szedem.na és hol a baj?

Most attól hogy beleszerettem a páromba,és együtt vagyunk 1.éve,most nem szeretkezzek vele?Miért ne ha boldog vagyok vele és szeretem,ezt senki-senkinek nem tilthatja meg,főleg a nemi életet,aztán ha baj van akkor az már más tészta,mindenkinek kell tudni gondot viselni magárol,és inkább eggyel csinálni mindent,mint minden buliba elmenni vagy száz fiúval,és szerintetek a mai világba melyik a gyakoribb...?

Lola 16.L

2012. okt. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
62%

Írják néhányan: majd az orvos eldönti. Megsúgom, az orvosnak sem érdeke h vki ne szedjen gyógyszert. Nekem pár hónapja írtak fel (vmi betegségre) gyógyszereket, nem keveset és nem olcsókat. Semmit nem használtak. ezért abbahagytam a szedésüket, és kis idő múlva maguktól elmúltak a panaszaim, bár egy darabig még voltak kisebb gondok. és már mástól is hallottam ilyet.

kell az államnak is a bevétel a gyógyszerárakból is és ezt az orvos is tudja, és ez fontosabb mint hogy egy 16 évesnek esetleg később problémái származnak a dologból.


saját véleményem h 16 évesen inkább tanulni kéne. már annak is számos hátránya lehet h ilyenkor szexelsz, erről sokat tudnék írni, de nem megyek bele mert hosszú lenne. abba se megyek bele h ez majd a házasságodra hogyan hathat negatívan. bár ezeket szinte senki nem tudja és nem úgy mérlegel h ezeket is figyelembe vegye. ezeket persze a szülők is vhogy elfelejtik elmondani a gyerekeiknek és a nőgyógyászatra betévedő 14 éveseknek sem veszi a fáradságot az ott dolgozó h említést tegyen ezekről, mert nekik sem az az érdekük h tisztán lássad a lehetséges negatív következményeket, hanem csak felveszik a fizetésüket és panaszkodnak h milyen kevés pénzt kapnak, a többi nem érdekli őket (tisztelet a kivételnek)


kétségtelen h a legjobb az a felállás ha az embernek semmilyen gyógyszert és készítményt nem kell szednie, akárhány éves. fiatalon meg pláne. a hátrányairól, esetleges negatív következményeiről már írtak előttem. fejlődésben levő szervezetnek naná h nem jó, és lehet h nem a szedés elején v szedés közben találkozol a dolog hátrányaival. de a dokinak nem igazán érdeke h meggyógyuljon bárki is v egészséges legyen bárki is.


nézz utána, kérdező, a hátrányoknak, a 16 évesen szexelés hátrányainak is és a fog.gátló szedésének hátrányainak is és így dönts.

még azt hozzáteszem, valaki fog.gátló szedése mellett is teherbe tud esni. bár kb. csak 1% az esély. de még óvszer mellett is teherbe lehet esni úgy h látszólag nem történik semmi gond. a legjobb módszer lenne megvárni a felnőttkort és az igazit, persze mindenki azt csinál, amit akar, úgy él, ahogy akar, viszont akkor nézzen utána, minek milyen hátrányai lehetnek, amit csinál és ne panaszkodjon utána h ilyen meg olyan gondja van. :)

2012. okt. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:

köszönöm az éretelmes válaszokat:)

19:55-nek : pont leszarom, hogy te mit csinálsz 19 évesen, szval te se oktassál légy oly szíves.ha nem a kérdésre válaszolsz, ne is írj. mégha a saját életed túl unalmas, és ez tesz boldoggá, h másokat szólsz le akkor sem. köszönöm!

2012. okt. 9. 15:56
 20/44 anonim ***** válasza:
Már hallottam olyan 16 éves lányról aki fg-t szedett és még is teherbe esett... Szóval sztem menj el nőgyógyászhoz és ő írjon fel neked tablettát!!
2012. nov. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!