Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 16 évesen korai elkezdeni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 évesen korai elkezdeni szedni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

1 éve vagyok együtt a barátommal, és gondolkodom rajta, hogy elkezdjek szedni. Ilyen korban még nem tesz jót a szervezetnek,vagy lehet valamilyen káros hatása? Köszönöm a válaszokat.

16/L


2012. júl. 13. 12:07
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hasznosak voltak! Összegezve nem éri meg nekem a kockázatot. Ha már fogamzásgátló, inkább a hüvelygyűrű, (köszönöm a linkelőnek, hasznos volt!:) ) de gyógyszer inkább sosem.
2013. febr. 11. 14:01
 32/44 anonim ***** válasza:
A hüvelygyűrűnek is pont ugyanazok a kockázatai. Ugyanúgy hat, csak nem megeszed, hanem a hüvelyedbe rakod.
2013. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 micike13 válasza:

Én is 16 voltam amikor már éltem "kezdetleges" szexuális életet. Akkor már szedtem a tablettát. Kb. 2-3 évig szedtem. Híztam tőle és a libidóm is csökkent. Persze a legjobb natúrban szeretkezni, de a hormon háztartásod felborul még a nagyon kevés hormon bejuttatásával is. Már jó pár éve gumit használok, jóóó tudom, hogy ez olyan mint zokniban fürdeni, de legalább megmaradt a szexuális étvágyam és nem híztam többet, valamint érezhetően jobban érzem magam a bőrömben.

Mindenkinek a saját dolga, hogy szedi vagy nem szedi.

Véleményem szerint inkább káros a szervezetre és nem véd az esetleges fertőzésektől. És szex után amikor elkezd tisztulni a hüvelyed az sem valami jó érzés. Kiöblíteni sem szabad, mert még jobban megváltozik a savas PH érték.

Apropó! Hüvely - savas, ondó - lugos Ph értékű, így biztosítja a semleges Ph értékű környezetet az ondósejtnek. De ha az többször semleges akkor még jobban kapsz el fertőzéseket.

Szerintem a párod meg tud neked tenni annyit, hogy odafigyel rád, inkább az egészségedet nézi és felhúzza a gumit! És tényleg húzza fel, mert már a megszakításos együttlétnél is előfordulhat nem kívánt terhesség.

Remélem segíteni tudtam a döntésben.

Addig is Carpe Diem!

2013. febr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 micike13 válasza:

A hüvelygyűrűnek egyáltalán nem ugyan az a kockázata!

A tabletta rövid ideig nagy dózisban adja a szervezetnek a hormont, míg a gyűrű a nap 24 órájában fejti ki hatását, ezzel nem okoz drasztikus hormonháztartás növekedést vagy csökkenést. Persze ez sokkal drágább.

Carpe Diem!

2013. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Semmi köze a hormoningadozásnak a hatásához vagy a mellékhatásaihoz.

Nyilván a tabletta is úgy meg megcsinálva, hogy egyenletes, terápiás tartományban lévő vérszintet tartson fenn, különben szart sem érne az egész.

A gyűrű annyival jobb, hogy első körben kikerüli a májat, így kevésbé terheli meg, ill. kicsit alacsonyabb a hormontartalma.

2013. febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 micike13 válasza:

35-nek írom:

hidd el, hogy a tabletta ártalmasabb. Egyszerre nagyobb hormon mennyiséget ad a szervezetnek. Míg a gyűrű folyamatosan alacsony mértékben fejti ki "hatását".

2013. febr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Hülyeség amit mondasz, de inkább hagyjuk.
2013. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
Szerintem használj gumit egyenlőre, majd pár év múlva gondolkozz el rajta.
2013. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Én most kezdem a második levelet szintén 16évesen ,inkább beszedem mert már jártunk úgy hogy elszakadt azt a parát még1szer nem csinálom végig inkább beszedem és nyugodt vagyok.Jelenthetem hogy semmi bajom nem lett tőle nem híztam sőt mintha fogytam volna is pattanásaim is eltűntek.Menj el dokihoz és kezd el szedni :)
2013. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

"Jelenthetem hogy semmi bajom nem lett tőle nem híztam sőt mintha fogytam volna is pattanásaim is eltűntek"


Majd akkor mondd, hogy semmi bajod nem lett tőle, ha abbahagyod, és akkor se lesz semmi bajod.

Ugyanis a kellemetlen hatásai sokszor utólag jelentkeznek. Pl. mikor nem indul újra a peteérés...

2013. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!