Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 16 évesen korai elkezdeni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 évesen korai elkezdeni szedni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

1 éve vagyok együtt a barátommal, és gondolkodom rajta, hogy elkezdjek szedni. Ilyen korban még nem tesz jót a szervezetnek,vagy lehet valamilyen káros hatása? Köszönöm a válaszokat.

16/L


2012. júl. 13. 12:07
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
Károsabb egy-két abortusz...
2012. nov. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
nekem anyum nem hagyta ennyi idősen... 19 évesen kezdhettem el, viszont nem gyógyszert, hanem hüvelygyűrűt :) fele akkora a hormontartalma, nem kell azzal foglalkozni, hogy mindennap be kell venni, nem befolyásolja se a hányás, sem a hasmenés :) itt egy link: [link]
2012. nov. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
16 évesen mi a problémád az óvszerrel? Nem hinném hogy el kellene kezdened szedni. Magad miatt akarod..vagy hogy párod rögtön oda menjen ahova szeretne? :)
2013. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nyugodtan, én 15 voltam mikor elkezdtem szedni, elsősorban azért mert padlón voltam mikor megjött, semmilyen görcsoldó nem hatott. Persze nem csak az volt az előnye, hogy nem fájt tőle a hasam ;) Mostmár abbahagytam, mert felszedtem tőle 5 kilót, szóval óvatosan az evéssel!
2013. febr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
De basszus, persze ha szenved a nő a menstruációs fájdalmaktól, akkor felírják neki, de ha csak védekezni szeretne, mást javasolnának. Persze biztos lenne olyan orvos, aki simán felírja neked, de szerintem gondolj az egészségedre. Ha csak a szex miatt kellene, akkor várj még pár évet.
2013. febr. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Hát engem teljesen lesokkolt a sok idióta, rosszindulatú válasz...Mit szóltok bele, hogy hány évesen kezd nemi életet élni? Ha egy 12-13 éves tette volna föl a kérdést, akkor megértem, de könyörgöm, 16 éves, én már 28 vagyok, de az én korosztályom is 16-17 évesen ért meg a szexre. És egyébként én is fogamzásgátlóval kezdtem 17 évesen.

Na, a kérdésre válaszolva: menj el nőgyógyászhoz, ő megvizsgál, hogy egyáltalán szedhetsz-e, és milyet, illetve megfelelő felvilágosítást kapsz a gyógyszer előnyeiről és hátrányairól.

Az csak a saját véleményem, hogy szerintem sajnos a hormontartalmú fogamzásgátlók, így a gyógyszer is, hosszútávon (de lehet, hogy rövidtávon is) ártalmas az egészségre. Én pl abba is hagytam 3 év után, valahogy éreztem, hogy nem jó, de ez persze mindenkinél más. Én csak azért gondolom ezt, mert a mi generációnk ezen nőtt föl, és sajnos nagyon-nagyon sok ismerősöm van, akiknek a ciklusa megzavarodott. (Pl becisztásodtak a petesejtek, képtelenek teherbe esni stb.) DE EZ CSAK SAJÁT VÉLEMÉNY!!!! Nem biztos, hogy összefüggésben van a gyógyszerrel, de az tény, hogy minden ismerősöm, akinek baja lett, az megszakítás nélkül 10-12 évig szedte a bogyót.

2013. febr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
Én 15 évesen kezdtem el szedni, bár utána abbahagytam, most megint szedem kb. fél éve és semmi bajom. Nem voltak komolyabb bőrproblémáim, de szebb lett tőle a bőröm. Ezen kívül semmi mellékhatása. Mielőtt felírta az orvos, voltam vérvételen. Valahol kérdezés nélkül felírják, szóval jobb lenne, ha megvizsgálnának előtte. De szerintem nyugodtan elkezdheted. 17/L
2013. febr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 Ez a nevem! ***** válasza:

Én inkább ajánlanám nektek a gumióvszert.

36F

2013. febr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Fogas kérdés. A hormonháztartásodra valószínűleg negatívan fog hatni, mert a női hormonháztartás nagyjából 12től 21 éves korig fejlődik és pont a közepén vagy a dolognak. Szóval a helyedben várnék vele néhány évet.

Viszont ha arról van szó, hogy nehogy teherbe ess... egy abortuszt azért mindenképpen érdemes lenne elkerülni. Én 18 éves vagyok, és most akarom felíratni, mert fejlett vagyok hormonálisan, és attól függetlenül, hogy gumival védekezünk és mindig ellenőrizzük is, a hosszú ciklusom miatt havonta egy hetet parázok azon, hogy esetleg mégis terhes vagyok. Nem bírok ekkora stresszt elviselni, úgyhogy bízom benne, hogy amikor majd babát szeretnénk a párommal, nem fognak túlzottan érinteni a negatív következmények.

2013. febr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim válasza:
szerintem eleg korai.miert nem jo az ovszer?
2013. febr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!