Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek tényleg neki van...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek tényleg neki van igaza? Szerinte attól, hogy fogamzásgátlót szed, még óvszert kell használnom.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves srác vagyok, a barátnőm 23 éves. Egy éve vagyunk együtt, eddig gumival védekeztünk, de nem rég a barátnőm íratott fel fogamzásgátló tablettát, mert jártunk már úgy hogy kiszakadt a gumi. Nagy lelkesen újságolta, hogy iratot fel. El is kezdte szedni. Tegnap beszélgettünk és felajánlottam, hogy fizetni szeretném a tabletta árát. Nem engedte. Akkor legalább a felét. De nem ment bele. Azt mondta elég, ha az óvszert én állom. Mire én értetlenkedtem, hogy tessék? Erre elmagyarázta, hogy attól, hogy gyógyszert szed, attól még ugyanúgy gumit is kell használnunk. Mire én próbáltam tök normálisan elmagyarázni az álláspontomat. Hogy nekem eddig sose volt az egy év alatt azzal problémám, hogy óvszerrel szexelünk, egyszer nem akartam meggyőzni, hogy nélküle csináljuk, nem kértem, hogy szedjen gyógyszert. De ha már úgy alakult, hogy szed, akkor viszont, hadd ne kelljen már használni. Mert érzésre se ugyanaz, plusz kényelmetlen, hogy mindig gondoskodni kell róla. Meg azért nem is olcsó mulatság. Durexet használunk, abból majdnem 3000 ft egy 10-es kiszerelés, ami 1,5 hét alatt elmegy. Szóval majdnem havi 10.000-et költök rá. Félreértés ne essék nem anyagoskodni akarok. Csak nem értem, hogy gyógyszer mellé minek még óvszer is. Erre a barátnőm tisztára kiakadt és két napja nem beszél velem. Szerintetek igaza van?



2013. márc. 21. 14:26
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
42%

DE miért nem lehet elfogadni, hogy ANNYIRA fél, egyenesen RETTEG a teherbeeséstől, hogy kombinálni akarja a módszereket???


Önmagában nem bízik az óvszerben, mert már egyszer kiszakadt.

Önmagában viszont nem bízik a gyógyszerben sem, s olyan szempontból igaza is van, hogy az sem 100 %-os védekezési módszer.

Nagyon kicsi ugyan a hibaszázaléka, de az óvszernek is az, mégis csődöt mondott nálatok, így nem mer kockáztatni a tablettával sem.


EZÉRT ragaszkodik továbbra is ahhoz, hogy húzd fel a gumit!


Vedd úgy kérdező, mintha nem mondott volna semmit arról, hogy gyógyszert szed!

2013. márc. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
57%
# 21: Ha valaki ennyire fél, az ne szexeljen, mert ez már beteges. A tabletta hibaszázaléka max. 0,5-1%. Ennél csak az a biztonságosabb, ha valaki egyáltalán nem szexel.
2013. márc. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
21%

Erre az a válaszom, hogy a tabletta és az óvszer közül, a tablettánál van több hibalehetőség (NEM hibaszázalékra gondolok!).


Az óvszert NORMÁLIS, ELŐÍRÁSSZERŰ használat mellett NEM szakad, a kérdezőnek mégis sikerült kiszaggatnia!


A tablettánál viszont bekavarhat:

-hányás, hasmenés

-más gyógyszer szedése (különösképpen az antibiotikumok),

és ha kimarad egy tabletta, akkor (főleg ha az első héten) az előző héten elkövetett aktusokból is lehet gyerek,


+rendes, előírásszerű szedés esetén is van hibaszázalék, amire jelek sem utalnak, csak ha már megvan a baj.


ugyanakkor ha az óvszer szakad, azt nem lehet nem észrevenni és még akkor is lehet cselekedni (72 órás).

-----


A kérdező barátnője NEM bízik az óvszerben (és az azt kezelő barátjában), mert már volt probléma,

ezért más védekezési lehetőség után nézett.


De nem azért, hogy jobb és kényelmesebb legyen a szex (neki és főleg a barátjának), hanem mert nem akarja átélni azt, amikor az óvszer szakadt.

Ugyanakkor mivel teljesen új számára a tabletta, még abban se bízik meg teljesen.

A kettő módszer egyszerre viszont fix, hogy nem mond csődöt, így nyugodtan szexelhet(ne - ha ezt felfogná a párja).


-


Persze én is úgy gondolom, hogy a kettő együtt normál esetben túlzás, DE ha ez nyugtatja meg? És ettől lesz jó a szex?

2013. márc. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem rohadtul nincs igaza... Keress egy normális lányt! És ezt most nem a beteges félelme miatt mondom, hanem mert egy felmerülő problémát 2 napos "elvonulással" old meg. Ez egy 15 éves csitritől belefér, de gy felnőtt nőtől már igencsak aggasztó. 23L
2013. márc. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

figyi...az első hónapban az a legbiztosabb ha tényleg gumiztok mellette (ebben az időben derül ki h tényleg jó-e a szervezetének a tabi)

de az 1 hónap a maximum, utána tényleg felesleges :)

nem lehet h csak erről a kis időszakról beszélt?????

2013. márc. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mensi első napján kezdi el szedni,akkor mindenkepp véd az első hónapban,viszont előjöhetnek a mellékhatások.Hatni biztosan hat...ez nem lehet kifogás.
2013. márc. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Júj, jöttek ám kommentek.


#21: Továbbra is felhúzom a gumit, de akkor meg ne szedjen gyógyszert, feleslegesnek érzem.


#23: Köszi, de már egy ideje élek szexuális életet és most szakad ki először a gumi és az is vélhetően azért mert a barátnőm túl száraz volt, ami egyébként nem jellemző rá. Szóval köszi, de nem kérek az elméleteidből...


#25: Nem, nem csak arról.

2013. márc. 22. 08:31
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

25-ös vagyok

én azt tenném a helyedbe, h leülnék vele beszélgetni nyugodt körülmények között és megkérném h mondja el miért fontos neki ennyire a 2 használata, mitől fél

aztán akkor majd megérted

érvelhetsz azzal h felesleges a szervezetét hormonokkal bombáznia, ha nem is használja ki

egyébként én megértem a bnődet is, és is rá tudok parázni dolgokra :D mi azt csináljuk h csak tabit szedek és kialakult köztünk h minden levél nem mindig élvez belém a barátom, neki jobban tetszik ugyis ha nem belém, hanem rám :D

(gondolom most majd jönnek az oltások h jajj mi az h nem mehet beléd, azért van a tabi stb, én így érzem magam felszabadultan, és a barátomat sem zavarja)

2013. márc. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
*bocsi ez kimaradt : minden levél egy időszakában...
2013. márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
68%
. . . Még ha nagyon fél is a teherbeeséstől, akkor sem kellene ennyire elzárkóznia, akkor is mondhatná hogy majd meglátjuk, lehet később nem kell a gumi. Nem kell ezen felháborodni, besértődni, nem beszélni a párjához, csak azért mert egy teljesen logikus és gazdaságos kivitelezésről beszélt.... Ez itt a probléma. Amúgy meg legalább próbáljátok ki akkor megszakítással. Ha ennyire nem fogja fel hogy MIRE VALÓ a fogamzásgátló tabi az már nagyon gáz.
2013. márc. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!