Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek tényleg neki van...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek tényleg neki van igaza? Szerinte attól, hogy fogamzásgátlót szed, még óvszert kell használnom.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves srác vagyok, a barátnőm 23 éves. Egy éve vagyunk együtt, eddig gumival védekeztünk, de nem rég a barátnőm íratott fel fogamzásgátló tablettát, mert jártunk már úgy hogy kiszakadt a gumi. Nagy lelkesen újságolta, hogy iratot fel. El is kezdte szedni. Tegnap beszélgettünk és felajánlottam, hogy fizetni szeretném a tabletta árát. Nem engedte. Akkor legalább a felét. De nem ment bele. Azt mondta elég, ha az óvszert én állom. Mire én értetlenkedtem, hogy tessék? Erre elmagyarázta, hogy attól, hogy gyógyszert szed, attól még ugyanúgy gumit is kell használnunk. Mire én próbáltam tök normálisan elmagyarázni az álláspontomat. Hogy nekem eddig sose volt az egy év alatt azzal problémám, hogy óvszerrel szexelünk, egyszer nem akartam meggyőzni, hogy nélküle csináljuk, nem kértem, hogy szedjen gyógyszert. De ha már úgy alakult, hogy szed, akkor viszont, hadd ne kelljen már használni. Mert érzésre se ugyanaz, plusz kényelmetlen, hogy mindig gondoskodni kell róla. Meg azért nem is olcsó mulatság. Durexet használunk, abból majdnem 3000 ft egy 10-es kiszerelés, ami 1,5 hét alatt elmegy. Szóval majdnem havi 10.000-et költök rá. Félreértés ne essék nem anyagoskodni akarok. Csak nem értem, hogy gyógyszer mellé minek még óvszer is. Erre a barátnőm tisztára kiakadt és két napja nem beszél velem. Szerintetek igaza van?



2013. márc. 21. 14:26
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
64%
A barátnőd tablettát fog szedni. Ő fizeti, ő szenvedi meg az esetleges mellékhatásokat, következményeket. Neked nem tök mindegy, hogy felhúzod-e a gumit? Hiszen eddig is így csináltátok! Ne szedjen akkor tabit? Elég sok selejtes gumi van, és egyáltalán nem egészséges a 72 órás tabletta, másrészt egyáltalán nem biztos, hogy meg tudja gátolni a terhességet. És igen, jelentősen lecsökkenti az amúgy is nagyon kevés esélyt a terhességre. Kizárt, hogy gumival, tabival teherbe essen. Bár én nem aggódtam ezért régen, de amióta terhes lettem, szültem, és tudom, hogy milyen nehéz, én is rettegek a teherbeeséstől. Szerintem ennyit igazán megtehetsz, hogy ő jól érezze magát.
2013. márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

biztos, hogy nem régebb óta, mint én, már csak a korodból adódóan is

a szárazság pedig nem a barátnőd hibája (kevés izgatás, betegség...)

és az óvszer előírásszerű használatába beletartozik az is, hogy "száraz nőt NEM döfdösök, mert akkor szakad!".


Egyébként miért zavar az, ha szedi?

Mondom, gondolj rá úgy, mintha nem szedné!

NEM a te tested, NEM te vállalod a kockázatokat. Értem ezalatt a terhességet és a fogamzásátló mellékhatásait egyaránt.


Ha mégis le akarod beszélni önmaga mérgezéséről, akkor ajánlj valamit cserébe. Mondjuk, hogy ezentúl nem élvezel bele még óvszerrel se. Lehet, ez megdobná a biztonságérzetét, és akkor nem ragaszkodna a gyógyszerhez.

2013. márc. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
49%

"minden levél egy időszakában" nem élvez beléd, de melyik időszakban? És miért?


Nem kötekedni akarok, csak tényleg nem értem, mi alapján választjátokmeg az időszakot. A tabletta mellett alapból nincs peteérés, ha pedig valami gáz van, akkor tuti, hogy nem az óramű szerint kiszámolt középső időszakban lesz peteérés, hiszen ha a tabletta valamiért hiányosan hat (hányás, hasmenés stb.), akkor a hormoningás miatt bármikor lehet. Szóval mi a módszeretek lényege??

2013. márc. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Ha a hányás-hasmenés hibaletőségektől tart, akkor lehet váltani Nuvaringre, ott ilyen problémák nincsenek, és 1 ezrelék a hibaszázaléka!
2013. márc. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
70%

minden levél egy bizonyos időszakában

én az első hétben szoktam, ezt az alapján gondoltam ki h ha az első héten hagyok ki egy szem tabit, akkor kell kiegészítő védekezés, ha a 2-on akkor nem (ergo az első 7 szem nagyon fontos...)

ezért az első héten nagyon figyelek h bevegyem a tabit és bennem is maradjon, ilyenkor nem szokott belém élvezni a barátom (oké, lehet h hülyeség, de engem ez így

megnyugtat és felszabadult vagyok tőle :D)

ja és nyilván a többi héten is odafigyelek a tabira :D

2013. márc. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Végig olvastam a kommenteket elsö gondolatom 1.oldalnàl az volt , hogy te hüséges vagy, de ö biztosan az e ( volt baràtnömtöl kaptam gombàt el is hittem hogy szedte össze csak végén meg csalt ki tudja koràbban nem e tette meg)

Tudom mennyivel jobb a gumi nélküli szex ....

Megoldások a gondra (tabletta helyett) anti spermicid óvszer fehér csomagolàsu

Ovszer helyett naptáras módszer( tabletta mellé)

Zselé kúp ....helyi fogamzàsgàtlàs bàr rohadt maceràs

60nàl kiszâllsz, mivel nem mész el par perc mulva tudod folytatni (közbe pozt vâltotok) olyat élvez hogy hidd el végén kifacsar

Mindenestre rà kell vezetni, hogy mennyivel intezivebb az érzés neki is ha nincs gumi

Mivel paràzós a làny elöre làtom hogy tabletta elsö honapjaiban mi problémàzàs lessz mert nem ugy es akkor jön meg amikor kellene


Végül a nem beszélésre: olyan kény szex amitöl èszhez tér , nem mondom h itasd le de volt olyan làny akinek egyszer egyszer fel kellett oldani a gàtlàsait (terhességi félelem) aztàn màr csodàs volt minden.

Fiatal vagy jogod van a normàlis szexhez, mert szerintem ha egy làny csak fél közbe neked se olyan jó. Egyszer szex közbe azt mondja a làny be kéne kulcsra csukni az ajtót..muszàjból mentem el utàna hidd el

2016. jan. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!