Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok! Milyenek a mai fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Milyenek a mai fogamzásgátló tabletták? Leírnátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, és még sose szedtem, ellene voltam mindig is, úgy gondoltam helyi fogamzásgátlás nekem teljesen megfelel. Most viszont van egy elég komoly kapcsolatom, amibe a párom nagyon nem szeret gumizni, nekem meg nincs kedvem abortuszra előjegyeztetni, szóval gondolkozok a tablettán. Legnagyobb félelmem a sokat szajkózott hízás. Egyébként is olyan alkat vagyok, aki még attól is hízik, ha azt nézi ahogy más eszik. Na meg a mellékhatások? Ha elmegyek a nődokihoz, hogy szeretnék fogamzásgátlót iratni, csak úgy amit ő gondol felír, vagy valamit vizsgál is, hogy mi lenne nekem a jó? köszi a válaszokat.
2014. febr. 14. 11:24
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:

én híztam tőle 5 kg-ot és mellékhatásként az első hónapba előjött a hüvelygomba :( ki lett kezelve szóval nem volt gond azóta sem.viszont van pé-m.valószínű nem hat nálam.jövőhónapba megyek dokihoz és beszélek vele(nekem semmilyen vizsgálatot nem csináltak mikor felirattam,rákszűrést sem)

reziát szedek

2014. febr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
ja és libidóm is béka segge alatt
2014. febr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fog.gátlótól cisztás lett a petefészkem, és most azt gondolja a doki a hormonértékeim alapján, hogy lehet, hogy agyalapi-mirigy daganatom lett tőle, ami jóindulatú, meg gyógyszerrel eltűntethető, de most le kell állnom a fog.gátlóval, és idegeskedhetek, hogy vajon kihullik-e a fele hajam, meg hogy vajon lesz-e cisztás akném tőle, vagy megúszom-e a régi tüneteimmel. Köztudottan okozhat ezen kívül trombózist, tüdőembóliát (mindkettő életveszélyes), agyvérzést és májrákot is. Sőt, még a melleidben is nőhetnek ciszták tőle, nekem egy ideig minden ciklus előtt fájt a mellem, már a rákszűrést is megjártam emiatt, és ott mondta a doki, hogy hát ez bizony a fog.gátló miatt van. Szóval nem éri meg, ha pedig ezt tudva és ennek ellenére sem vállalja a gumit a párod, akkor én a te helyedben elküldeném a p*csába. Neked komoly egészségügyi komplikációkat okozhat, neki meg csak azt jelenti a gumi, hogy nem élvez akkorát. Az én véleményem szerint a fog.gátló egy szörnyűség, egy súlyos bűntett a nők ellen, amit be kellene tiltani.
2014. febr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
úristen.... a tüdőembóliát már hallottam, meg ja egyébként is, hogy betegségeket okozhat.... párszor elmagyaráztam a pasimnak is, de valahogy nem érti meg... a farka fontosabb neki, mint a biztonságos szex, elvégre nem neki kell odafeküdni az abortuszhoz, meg nem ő lesz tőle beteg.... hát ez marha jó :/
2014. febr. 14. 11:48
 5/53 anonim ***** válasza:

Én Dianne 35-öt szedtem kb 2 éve, vagy 3 hétig, aztán abba is hagytam. Csináltatott velem a doki előtte egy vérvizsgálatot, az alapján lett felírva a gyógyszer. A 3 hét alatt 2 kg-t híztam tőle, folyton rossz volt a közérzetem, a szexet nem kívántam egyáltalán. Aztán abba hagytam, ez volt október vége felé, a következő mensim január elején jött meg, és egész nyárig rendszertelen volt. A vérképem még márciusban is katasztrofális volt, a májfunkcióim rosszabbak voltak, mint egy alkoholista festőé! Mint kiderült, a Dianne 35 nem is fogamzásgátló, hanem egy erős hormon gyógyszer, aminek a mellékhatása fogamzásgátlás, és jól összezavarta a hormonháztartásom.

A kérdésedre válaszolva, ha lelki ismeretes a dokid, minimum egy vérképet csináltat előtte, mielőtt bármit felír. Érdeklődik arról, hogy volt-e a családban cukorbeteg, trombózisos, stb, szóval ha volt és van ilyesmire hajlamod,vagy cigizel akkor nem fogja ajánlani, de persze felírja, ha nagyon ragaszkodsz hozzá.

Én a helyedben nem kezdeném el, a gumin kívül van más, hatékony hormonmentes fogamzásgátló módszer, pl. a hüvelykúp, vagy a pesszárium. Illetve, van még a megszakításos módszer, de az nem jelent 100%-os védelmet a teherbe esés ellen.

2014. febr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok. Ha nem érti meg, akkor választhat: gumival Veled, vagy keres valakit, aki gumi nélkül hajlandó. Légy erős, ne engedd magad! Drukkolok. (Mutasd meg neki ezeket a válaszokat egyébként, hátha hatnak rá.)
2014. febr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:

Ahh, szóval a pasid akarja!

Létezik férfiaknak is fogamzásgátló injekció, miért nem adatja be ő magának?!

2014. febr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:

Itt van egy cikk a fogamzásgátló módszerek hatékonyságáról, ebből szemezgethetsz, kombinálhatod is a különböző módszereket. [link]

Én a te helyedben biztos kidobnám a pasimat, ha neki nem számítana az, hogy az élvezet miatt tönkremegy az egészségem.

2014. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
patentex oval hüvelykúpot szoktunk használni néha, de az egy nagy szar! néha csíp is, kifolyik, meg büdös vegyszerszaga van, olyankor az én szerelmem szájjal nem is hajlandó punciközelbe menni, mert büdös az a kúp... jó, mi? meg nem is bízok benne igazából, hogy hatásos
2014. febr. 14. 12:12
 10/53 anonim ***** válasza:

22 éves vagyok 1 éve szedek foggátlót (Dalia) Az előtt meg szintén 1 évig szedtem. Nekem eddig semmilyen panaszt nem okozott, mellékhatás gyanánt nőtt tőle a mellem :)...

Én nagyon szeretem, sokkal kényelmesebb mint a gumi, rögtön lehet szexelni nem kell várni amég felveszi, nameg tényleg vannak pasik akiknek egyszerűen nem megy gumiban, lelankadnak, fáj nekik stb...

Mikor anno a barátommal jártam 4 évig, 3 éven keresztül nyüstölt ezzel a foggátlós dologgal, hogy szedjem már, de én meg már csak azért se. Ugyanolyan voltam mint te, hogy "nem akarok meghízni, szőrös lenni, elmegy a kedvem a szextől stb" ...Aztán az utolsó évben kezdtem el szedni és most nincs barátom, csak laza kapcsolataim,de még mindig szedem mert szeretem...

Meg ha belegondolsz sokkal de sokkal olcsóbb mint a gumi. A foggátló 3 hónapra 5-6000 Forint, a gumi meg 3db 800-1400 :/ tehát ka kiszámolod, tegyük fel, csak heti 5X szexeltek, akkor az 3 hónapra már 15.000 :/


Jól gondold meg, de én mindenképpen fogamzásgátló-párti vagyok.


22L

2014. febr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!