Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok! Milyenek a mai fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Milyenek a mai fogamzásgátló tabletták? Leírnátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, és még sose szedtem, ellene voltam mindig is, úgy gondoltam helyi fogamzásgátlás nekem teljesen megfelel. Most viszont van egy elég komoly kapcsolatom, amibe a párom nagyon nem szeret gumizni, nekem meg nincs kedvem abortuszra előjegyeztetni, szóval gondolkozok a tablettán. Legnagyobb félelmem a sokat szajkózott hízás. Egyébként is olyan alkat vagyok, aki még attól is hízik, ha azt nézi ahogy más eszik. Na meg a mellékhatások? Ha elmegyek a nődokihoz, hogy szeretnék fogamzásgátlót iratni, csak úgy amit ő gondol felír, vagy valamit vizsgál is, hogy mi lenne nekem a jó? köszi a válaszokat.
2014. febr. 14. 11:24
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
Kérdező. Előtte legalább olvass egy-két betegtájékoztatót a neten, a házipatika oldalán megtalálod ezeket, és más fórumokba is nézz bele, ne csak itt kérdezd meg. Akkor tudsz felelősségteljes döntést hozni, ha tisztában vagy minden lehetséges rizikóval.
2014. febr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
Mondtad, hogy másnak is lehet baja tőle, de előtte sorokon át arról ömlengsz, hogy ez a tökéletes megoldás. Neked igen, más meg beteg lesz tőle. Hát így szerinted komolyan veszik azt, ha leírod, hogy "hát amúgy másnak lehet tőle baja"?
2014. febr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
Nem hiszlek el :D Igen, ömlengek mivel NEKEM ez a tökéletes megoldás. De mostmár nem érdekelsz.
2014. febr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
Azt hiszed, hogy te engem érdekelsz? De el vagy tévedve... És még volt pofád idehozni a pénzt, hogy milyen olcsó! Képzeld, nekem, hogy helyrehozzák a szervezetem, amit a fog.gátló b*szott el, havi 20 ezrembe kerül. Nekem tényleg k*rv* olcsó volt így...
2014. febr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
Neked nem jött be, Nekem meg igen. :) Ez ennyi.
2014. febr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
58%

Igen. Ennyi.

Kérdező: Linkelem annak a betegtájékoztatóját, amit én szedek, amit abba kell majd hagynom. [link]

Itt van még egy pár: [link]

[link]

[link]


Ezekből nagyjából kivehető, hogy mekkora kockázatot jelent a szedésük. Az pedig, hogy "Á, miért pont velem történne meg?" egyszerűen saját magunk becsapása.

2014. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
Hiába,hogy van akinek tökéletesen bejön és nem lett tőle baja, mi a garancia arra, hogy a te szervezeted is olyan jól reagál rá, mint másé? Persze az sem törvényszerű, hogy ha elkezded szedni, akkor szőrösödni és hízni fogsz, csak azért, mert más így járt. Én azt gondolom, hogy nem szabad a szervezetünk természetes körforgásába beleavatkozni, mert abból semmi jó nem fog kisülni. Hiába szajkózzák itt páran, hogy csökkentett hormontartalom, na de könyörgöm, az akkor is hormon. Olyan hormon, amire normál esetben nincsen szüksége a szervezetednek az egészséges működéshez. Durva példa, de attól a kokain még kokain marad, hogy nem szívok fel belőle napi 1 mg-t, hanem csak 0,2 mg-t... és ugyanolyan káros, ugyanúgy függőséget okoz. Nyilván nem ugyanaz a kettő, de az elvet érted gondolom. A másik dolog, hogy nekem nem egy ismerősöm esett teherbe úgy, hogy alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót szedett.
2014. febr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:

Fejezzétek már be ezt a vitát!

A fogamzásgátló ugyanolyan, mint a többi gyógyszer. Lehetnek mellékhatásai.

Egyénileg kell mérlegelni egy alapos orvossal együtt, hogy az adott személynél mekkora a kockázat és a várható előny, majd az alapján eldönteni, hogy megpróbálja-e az ember vagy sem.


A környezetemben pl. van példa mindenre. Van, akinek tökéletesen bevált,nem tapasztalt semmi mellékhatást, csak a pozitív hatásokat (rövidebb vérzés, kevesebb fájdalom vérzéskor), és abbahagyás után sem volt semmi baja. Simán teherbe esett utána és ennyi.

De van olyan barátnőm is, akinek a libidóját vitte le teljesen nullára, olyan, akinek a melléből kellett jóindulatú daganatot kioperálni, ami jó eséllyel a tabitól volt, olyan is volt, akinek az unokatestvére tüdőembóliát kapott tőle 23 évesen és majdnem meghalt. Olyat is láttunk már neurológián, aki agyi trombózist kapott 20 évesen (dohányzott is a tabi mellett).


Egy normális orvos alaposan kikérdez, mielőtt felírja a tabit. Ciklusról, betegségekről, szedett gyógyszerekről, családban előforduló betegségekről stb.

Ha nem volt egy éven belül rutin laborod, akkor az sem árt, ha elküld arra is (máj- és vesefunkció).


De azt egyetlen orvos sem tudja eldönteni (semmilyen vizsgálattal!!!), hogy neked melyik gyógyszer lesz a megfelelő. Tippelgetni tud a "hormonális alkatod" alapján, hogy kb. milyen gyógyszer lehet jó (alacsonyabb vagy magasabb ösztrogéntartalmú), de azt sehogy se tudja előre eldönteni, hogy az adott tabitól lesz-e bajod vagy sem.

Szóval ezt nem kell várni senkitől!


Azért annyit javaslok, hogy legalább egy Leiden mutációs vizsgálatot végeztess el (még jobb, ha több trombózishajlamot fokozó mutációt is vizsgálnak) akkor is, ha fizetned kell érte (ugyanis a TB csak akkor támogatja, ha indokolt). Nem olcsó, de a legsúlyosabb szövődmény nagyrészt megelőzhető. Persze nem 100%-ban, hiszen fokozott hajlam nélkül is kaphatsz a tabiból trombózist, meg nem is lehet az összes mutáció vizsgálni, de legalább csökkentheted az esélyét.

2014. febr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
zavar_az_erőben, lődd már le magad.
2014. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nem ereszkedek le a te szintedre, köszönöm.
2014. febr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!