Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ciklus 14. napján mennyi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ciklus 14. napján mennyi esély van a terhességre, ha az aktus nem tartott sokáig, kb 10 perces volt és a srác nem ment el, és nem is volt hozzá közel?

Figyelt kérdés
Aki csak okoskodni akar, hogy védekezés így-úgy az ne is írjon! Tudom,hogy fontos lett volna...
2010. jan. 24. 17:33
 31/91 anonim ***** válasza:

Nah akkor bemásolom ide, az egyik válaszoló válaszát, igaz nem erre a kérdésre adta, de azt hiszem elolvasnia mindenkinek:


A megtermékenyítés előfeltétele, hogy legalább 200-250 millió hímivarsejt kerüljön a női ivarutakba (100 millió ejakulált hímivarsejt alatt meg elvben is lehetetlen a megtermékenyítés). Az előnedv _jóval_ kevesebb hímivarsejtet tartalmaz, ha _egyáltalán_ tartalmaz, ugyanis egyénfüggő, hogy kinek és mennyi ürül. Ennek megfelelően a pettingeléssel való teherbeesés valószínűsége gyakorlatilag nulla. (egy medikus)

2010. jan. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/91 anonim ***** válasza:
91%

Tehát az ígért források:


Első link (Dr. Vizi János szexológus véleménye a Vital.hu-n)

[link]

Én ezt hiteles forrásnak tartom. Eszerint az előváladékban nem lehet elég sperma a teherbe eséshez.


Második link (ezzel az a gond, hogy névtelen)

[link]

Ez alapján nem lehet kizárni az előváladék okozta terhességet, bár kicsi az esélye.


Annó találtam még néhány szexológust itt-ott a neten (ha jól emlékszem, valami házipatikán is, de a pontos címet már nem tudom.)

A vélemények mindenhol azt mondták, hogy az előváladék termékenyítőképessége minimális, vagy nincs neki.


A saját véleményem:

Más az elmélet, más a gyakorlat.

Elvileg az előváladéktól (a fenti linkek szerint) nem lehet teherbe esni.

Az a férfi viszont, aki olyan egoista, hogy elhiszi magáról, hogy képes eltalálni azt a pillanatot, amikor ki kell húznia a farkát, vagy az a nő, aki bármilyen okból megengedi egy férfinek, hogy védekezés nélkül akár csak az ajkait is széthúzza, az meg is érdemli.

Lehet elméleti fejtegetésekbe kezdeni, de ATTÓL MÉG VÉDEKEZNI KELL és a KISZÁLLÁSOS MÓDSZER NEM VÉDEKEZÉS. Ezt mindenkinek tudomásul kell vennie, függetlenül attól, hogy ki mit mond az előváladékról.


Megint más: Az egyik előző kommentelő azt mondta, hogy ő az orvosin úgy tanulta, hogy teherbe lehet esni. Én ezt elhiszem. Elég meglepő lenne, hogy ha még az óvszerrel is teherbe lehet esni, akkor az előváladéktól nem.

Valószínűleg lehetséges, csak az esélye kicsi. (Én ismerek olyan párokat, akik évtizedek óta sikeresen alkalmazzák a kiszállásos módszert, mindketten egészségesek és még sosem csúszott be egy nem várt gyerek, de ez a ritkább eset!!!)


Ha lehet javítani az esélyeit a biztonságos szexnek egy egyszerű latexdarabbal vagy napi egy tablettával, akkor azt MEG KELL TENNI, mert itt 3 vagy több emberi élet a tét. (A két résztvevőjé, a gyereké, és a családé.)


Lehet, hogy magamnak mondok ellent (nem lehet, vagy nagyon nehéz az előváladéktól teherbe esni <-> a kiszállásos módszer nem védekezés), de szerintem megvan a saját logikám, ami ennyi: VÉDEKEZZ!

2010. jan. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/91 anonim ***** válasza:
Jah, és a 18:01-es válaszoló nem én vagyok, még mielőtt összekevertek és velem szeretnétek vitába szállni. Én csak másoltam, ne is próbáljatok meggyőzni, nem az én gondolataim :) Az pedig más kérdés, hogy egyetértek-e, avagy sem.
2010. jan. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 anonim ***** válasza:
100%

itt meg egy élő és igazi példa, hogy előváladéktól is teherbe lehet esni. a kiscsaj leírta vmelyik kommentjében h így védekeztek, azaz MEGSZAKÍTÁSSAL. nem használtak óvszert.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__egyeb-kerdesek_..

2010. jan. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 anonim ***** válasza:
Na csak vitatkozom. Honnan tudjátok, hogy sikerült-e időben megszakítani az együttlétet? Másrészről, ki vall be egy ilyet? Nem jobb azt mondani, hogy jajj nem tudtuk azt hittük így nem lehet? Nem a fenét...
2010. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/91 anonim ***** válasza:

18.38-anak szól akkor ez a kommentem: igen hallod, akkor a nőgyógyászok 3/4-e pedig nem érti a dolgát, aki azt vallja ha igenis az előváladéktól is teherbe lehet esni. a 15 éves kiscsajt meg a szentlélek termékenyítette meg mi?

te ennyire hülye vagy?

2010. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/91 anonim ***** válasza:

A vital.hu-t hiteles forrásnak tartod???

Ez olyan mintha a velvet-ről linkelnél.

Menj el egy könyvtárba inkább, ha biztosat akarsz megtudni.

2010. jan. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 A kérdező kommentje:
Na jól van...Én a fiú vagyok, egy szóval sem mondtam ,hogy a lány. És IGEN, tudom, hogy nem mentem el!Mert még utána kellett volna kb. 5 perc "farokverés"(bocsánat a kifejezésért) ahhoz hogy elmenjek! Szóval megtudom ítélni,hogy elmentem-e vagy sem!
2010. jan. 24. 18:43
 39/91 anonim ***** válasza:
18:38-as! ráadásul a cikk amit belinkeltél a vital.hu-ról, a pettingelésről szól!!!
2010. jan. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 A kérdező kommentje:
Látom, a kedves válaszolók el vannak foglalva egymással...
2010. jan. 24. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!