Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Normális, hogy nem akarok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy nem akarok feltétlenül kapcsolatot? 26/L

Figyelt kérdés

Mindenki ezzel van elfoglalva, a családom, barátaim is állandóan ezzel nyúznak, pedig én nem vágyom annyira se a szexre, se kapcsolatra. Igaz, nem is volt még egyik sem, de nem azért mert egyáltalán nem akarok. Szeretnék, de nem sok olyan fiú volt eddig, aki igazán megtetszett, velük pedig nem jött össze semmi.

Mások meg kétségbeesetten ugranak egyik kapcsolatból a másikba, szerintem sokszor nem is szeretik igazán a másikat. Elrontott házasságot is eleget láttam már, kinek hiányzik ez?

Mért baj, ha jól megvagyok egyedül, és csak akkor akarok kapcsolatot, ha az tényleg jelent valamit?



2016. júl. 29. 16:00
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
Kérdezö , olvasom a kommentjeidet ,és valahogy ismerösnek tünik az összkép ami kialakul, lehet egy komoly kérdésem ? Mond neked valamit az a szó hogy borderline ?
2016. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 A kérdező kommentje:

#30:


Zakkant? Lehet. De alapból kedves vagyok, csak a bunkóktól zakkanok meg. :P

Megkeseredettnek még soha nem hívott senki, még nekem se jutott eszembe ez soha.

Kár, hogy ennyire komoly belső problémáid vannak, hogy el se tudod képzelni, hogy valaki boldog lehet egyedül is. Így már érthető mért akartál annyira rábeszélni, hogy a kapcsolat, ismerkedés kell.

Nagyon rossz lehet ennyire függőnek lenni másoktól. És közben azt képzelni, hogy bármit képes vagy elérni, amit akarsz. De azért ez vicces is. :)

Szerintem is menj, a butaságot én is nehezen tolerálom.

Különben se rólad kellett volna szólnia ennek a kérdésnek, de nem bírtad ki, hogy ne így legyen.

Kívánom, hogy koppanj egy nagyot, rendeződj magadban picit, hátha egy kicsit kevésbé beképzelt, értelmesebb, érzékenyebb ember leszel.

Akkor talán még nálam is lenne esélyed... :)

2016. júl. 29. 21:05
 33/60 A kérdező kommentje:

#31:


Ha arra célzol, hogy pszichés problémáim vannak, akkor elárulom, hogy nincsenek. Legalábbis nem nagyobbak, mint az átlagnak. De a borderline tüneteiből semmi se igaz rám.

Azt nem tudod, hogy az milyen pszichés bajra utal, ha valaki nem tud elfogadni másfajta életmódokat, és folyton azt szajkózza, hogy ez vagy az normális, és nem hajlandó meghallani, hogy a másik ember boldog tud lenni máshogy is?

Azon gondolkodtál-e már, hogy az életmódot eléggé befolyásolja a kor is, amiben éppen él az ember?

Esküszöm, rosszabb vagy, mint a szüleim...

2016. júl. 29. 21:11
 34/60 anonim ***** válasza:
te olyan vagy mint én fiúba :) mondjuk annyi szerencsém van, hogy engem emiatt a kutya nem b*sztat, ne engedj a külső nyomásnak tégy ahogy jól esik, ennyi!
2016. júl. 30. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok

Ismered az MBTI személyiségtípusokat? Nem mintha annyira el lennék ájulva a módszertől, de hátha választ kapsz néhány kérdésre:

teszt.agartha.hu

Csak mert én úgy látom, igen hasonlóan látjuk a világot. Nagyon kevés olyan ember van az életemben, akinek vannak "mélységei", így ha kifejezetten és kizárólag ilyenek társaságára vágysz, akkor ne számíts rá, h egy élet során 4-5 dbnál többet meg fogsz ismerni.

Privátot mondtad, h ne írjunk, az viszont érdekelne, h mi a funkciód a világban :D milyen munkád van? Vagy mit tanulsz? Vagy mit csinálsz? Nagyon racionális és analitikusan gondolkodó vagy egy lányhoz képest, de ezt gondolom Te ia tudod magadról. Szerintem ez bazi jó dolog, rengeteg lehetőséged lehet az életben, ha tudos, honnan közelíts.

2016. júl. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 A kérdező kommentje:

#35:


Ennyire nem vagyok otthon a pszichológiában, és annyira nem szeretnék személyes dolgokat kiadni itt, mert nem fontos a tárgyhoz. Éppen tanuló vagyok, annyit elárulhatok.

Nem szeretnék beképzeltnek tűnni, mert az számomra nagyon taszító tulajdonság, de intelligensnek gondolom magam.

Kíváncsi lennék, minden picit okosabb embernek ennyire nehéz-e az élete. Mert az enyémbe mások folyton beleszövegelnek.

Tessék, itt is egyből jött pár ilyen kommentelő, elég arrogáns stílusban, aztán csodálkozik, ha visszakapja.

Szerintem ehhez is kell egy intelligencia, hogy valaki észrevegye, ha belemászik a másik ember képébe, és felfogja, hogy ehhez nincs joga.

Azért tartom magam intelligensebbnek az átlagnál, mert állandóan ilyen emberekkel találkozom.

Olyanokkal, akiknek én nem szólok bele az életébe, tiszteletben tartom a döntéseit, ők viszont ugyanezt fordítva már nem érzik fontosnak.

Sokáig csak nyeltem, azt hittem változni fog, előbb-utóbb megértik maguktól, hogy a másikat is tiszteletben kell tartani, de már látom, hogy ez csak olaj a tűzre.

Ezért újabban már inkább reagálok valamit, általában nem túl kedves dolgot, mert ez az egyetlen mód, hogy elérjem, hogy a fejükhöz kapjanak.

Nőként, nekem úgy tűnik, még nehezebb lehet az élet, mint férfiként, mert egy nőtől aztán tényleg arra számít mindenki, hogy azt teszi, amit mondanak neki.

Elég bosszantó.

Nem szeretek ilyeneket mondani emberekről, de néha annyira felhúznak, hogy sokszor az az érzésem, hogy a világ hülyékkel van tele.

2016. júl. 30. 14:15
 37/60 anonim ***** válasza:

#1 ... ...

Valószínűleg intelligensebb vagy az átlagnál, sőt megkockáztatom, hogy megütnéd a Mensa szintjét is, ami 135.A személyiségtípusodat én INTJ-re tippelem, bár én is az vagyok, ami torzítja a véleményem.

A világ pedig hülyékkel van tele :D De mivel az intelligens a kevesebb, ezért ne ess abba a tévhitbe, hogy ők az abnormálisak, mert te vagy az (illetve mi vagyunk ;))


Beképzeld sztem nem vagy. Szerintem tisztában vagy a saját intelligenciád felső határával is, nem csak azzal, hogy alattad mi terül el :D


Ne szomorkodj, egyszer fent, másszor lent. Én boldogtalan, elégedetlen vagyok és leszek mindig, de ezzel együtt kell élni. Tanulj, mert kivételes tehetséged van a gondolkodáshoz. Én szakmám szerint természettudós vagyok, pontosabbat én sem mondanék priváton kívül, a hobbim pedig programozás/adatbányászat... Szerinted? :D


Szóval valamennyit segít, ha olvasol filozófiát vagy nézel filozófia témájú videókat. Tudsz angolul?

És még valami, critical thinking, ami nagyon hasznos és helyretesz csomó mindent szerintem.

2016. júl. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy csak az első oldalt olvastam el. Itt megakadtam:

"És nem is szokott jó vége lenni a kapcsolataiknak."

Ne haragudj, ez tipikus női logika. Akik tudnak ismerkedni, nem ragaszkodnak mindenáron egy langymeleg kapcsolathoz. Ha úgy érzik, találnak jobbat is, továbblépnek. Te ebből annyit látsz, hogy megint vége van egy kapcsolatuknak. Igen, vége lett. Mert volt MINEK vége lennie. És nem utolsósorban, jó eséllyel nagyon sokat tanultak is abból a kapcsolatból, és a következőbe ezzel a tudással felvértezve indulnak. Ne áltassuk magunkat! Minden életkornak megvannak a "kötelező" tanulási fázisai. Gyerekkorban a játékok révén tanuljuk (vagyis a mai korosztálynak csak kellett volna tanulni) az életet, kamasz- és fiatal felnőtt korban pedig a "szerelmek" által. (Nem igazi szerelmek ezek még, de ezek tanítanak meg kezelni az érzelmeinket.) És hidd el nagy szükség van a fiatalkori csalódásokra is. A siker rossz tanítómester, igazán tanulni, javulni, fejlődni csak a kudarcainkból tudunk.

Lehet, hogy most úgy érzed, jó neked így, és nem maradsz ki semmiből, de hidd el, az elmúlt éveket sohasem fogod tudni bepótolni. Minél idősebb leszel, annál nehezebb tanulni, és annál nehezebben fogsz e kényelmetlen tanulás érdekében kilépni a mostani komfortzónádból. Egyenes út az elmagányosodáshoz.

2016. júl. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 A kérdező kommentje:

#37:


Angolul tudok, és igazából mindennel foglalkozom, ami érdekel. Elsősorban művészetekkel, de néha filozófiai vagy tudományos írásokat is elolvasok, ha érdekesnek tűnnek.

De tényleg nem szívesen beszélek erről idegenek előtt.

Nem érzem jól magam, ha a privát dolgaimat mások előtt kiteregetem. Nekem ez nem megy.


#38:


Ebből szinte semmit nem értek, amit leírtál.

Miért kezdesz olyan kapcsolatba, amit nem akarsz igazán? A másik lehet, hogy komolyan akarja, és csak fájdalmat okozol neki. Ha a tanulás vagy hasonló a célod, akkor az embereket tárgynak használod.

Ennél szerintem jobb magányosnak lenni. Mondjuk én nem vagyok az, nem szenvedek a magánytól, úgyhogy ebben tévedsz.

De az introvertált (mondjuk így) embereket általában se értik meg mások, erre már rájöttem. Szerintem félnek attól, aki nem nyitott könyv.

Ismerek olyan párokat, akik a huszonéves éveik közepén, végén, sőt a harmincas éveikben találtak egymásra. Előtte nem volt kapcsolatuk, a legtöbbüknek még egyéjszakás se.

Mégis harmonikus, őszinte kapcsolataik vannak.

Azok az egyetemi ismerőseim pedig, akik annyira odavannak az ismerkedésért, járásért, "tanulásért", ahogy te mondtad, soha nem találnak igazán megfelelő párt.

Rengeteg fájdalmat okoznak másoknak, de a legjobban az zavar bennük, hogy nem tudnak szeretni.

Inkább csak kell melléjük valaki folyamatosan, de aztán dobják olyan indokokból, mint amiket te is mondtál. És ezek az indokok mutatják azt, hogy nincsenek magukkal tisztában. Mert ha tisztában lennének, akkor az lenne az indok a részükről, hogy nem képesek őszinte szeretetre, igazi kapcsolatra, csak játszadozni akarnak.

Nem ismerlek, nem akarok bántó lenni, nem tudom, rád igaz-e ez, de más embereken látom.

Néha egyébként rosszul is érzem magam, amiért ennyire élesen látom a dolgokat, mert ezek az emberek sokszor leolvassák az arcomról nagyjából azt, amit nem akarnak magukról tudni, és ez elég kellemetlen nekik.

Ezért van az, hogy inkább csak introvertáltakkal tudok barátságot kötni. Aki egyáltalán nem ismeri magát, azzal előbb-utóbb feszültségek lesznek közöttünk.

Pedig én szoktam lenni a csendes fél.

2016. júl. 30. 16:32
 40/60 anonim ***** válasza:

Szia Kedves!

Tegnapi vita partnered vagyok.

Azt hiszed, h en azt hittem, h jogom van bele szolni az eletedbe. Tevedsz.. Nekem tok mind1, hogyan elsz.

Csak szokimondo voltam, amit nem toleraltal.. Pedig allitod, h mennyire intelligens, okos, logikus gondolkodasu vagy. Szerintem lehet nem vagy butus, de aki ridegen az eszevel tud donteseket hozni az nem ilyen. Tudom jol, mert sajnos bele tartozom ebbe a kategoriaba. Igazabol a mai valaszaid mar nem tudtam vegig olvasni, mert untattak kicsit, de egyik hsz nagyon nagy igazsagot mondott. Az evek telnek..

Ha kivancsi vagy olyanok velemenyere akik voltak mar jo kapcsolatban, legalabb hallgasd meg! Nem kell elfogadnod ez teny, de tudj rola milyen:

Egy jo parkapcsolat olyat tud hozza tenni az eletedhez, amit egyedul sosem fogsz megtapasztalni es hidd el baromi oromteli. Egy igazi erzelmekkel teli szeretkezes pedig olyan, hogy keptelenseg egy filozofikus youtube videoval osszevetni :) Olyankor ugy erzed, hogy ezt akarod erezni napokig. Fuggetlenul attol, h no vagy ffi vagy, h okos vagy kicsit butus, nem ezektol fugg.

Az idot nem tudod visszaforgatni, csak 1 eleted van! (Egyelore igy fest legalabb is sajnos)

Ha naon okosnak erzed magad, akkor azt is erdemes tudnod, h ezt nem hasznos kimutatni.. En sokkal jobban szeretem, ha engem hisznek egyszerubbnek.. Mar is nem en vagyok hatranyban. Ezt ne ertsd felre, nem parkapcsolatra vonatkozik. A parkapcsolat lenyege az oszinteseg. Valamint ha a kapcsolat zatonyra is fut...az majd a jovo.. Azon a hidon akkor kell atmenni. Azert nem bele vagni vmibe mert lttam h masnak is xarul sult el az gyengeseg!!

Mikor irtam, h megkapom amit akarok, ezt igy ertettem. Ha minden filoznek, egy csomo mindenbe nem kezdenek bele. Azert szulettel meg hogy elj!

Boldogga tenni egy masik embert egy kapcsolatban pedig a legjobb erzes a vilagon.

Ha ugy erzed erre nincs szukseged, sztem az nem jo. Azt szoktam kerdezni az emberektol, hogy amig nem elted at, nem probaltad ki azt amirol epp szo van, hogy tudsz velemenyt alkotni?!

Na mind1, ugy is vissza fogsz harapni, keresel egy mondatreszt, egy gondolatot ami tamadhato. A szuleid rosszul teszik, h nyektetnek, de Te sem allsz hozza a legjobb modon.

Azok a kommentelok akik istenitenek Teged, nem bantasbol, de olyanok akik nem jutnak nohoz es nyaliznak vagy nincs minden rendben naluk. Van baratom aki jar orvoshoz es o ilyen, mint az emlitettek..

En sem vagyok extrovertalt, de tudni kell fejlodni is..1 eleted van Neked is.

2016. júl. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!