Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Normális, hogy nem akarok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy nem akarok feltétlenül kapcsolatot? 26/L

Figyelt kérdés

Mindenki ezzel van elfoglalva, a családom, barátaim is állandóan ezzel nyúznak, pedig én nem vágyom annyira se a szexre, se kapcsolatra. Igaz, nem is volt még egyik sem, de nem azért mert egyáltalán nem akarok. Szeretnék, de nem sok olyan fiú volt eddig, aki igazán megtetszett, velük pedig nem jött össze semmi.

Mások meg kétségbeesetten ugranak egyik kapcsolatból a másikba, szerintem sokszor nem is szeretik igazán a másikat. Elrontott házasságot is eleget láttam már, kinek hiányzik ez?

Mért baj, ha jól megvagyok egyedül, és csak akkor akarok kapcsolatot, ha az tényleg jelent valamit?



2016. júl. 29. 16:00
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:

#50:


Bennem nincs harag, ha a másik ember rendes.

És békén hagy. :)

Jó éjt neked is!

2016. júl. 30. 22:16
 52/60 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes a kérdés amit felvetettél, mintha magamat látnám.

Végig olvastam a válaszokat is, persze nem mindet.


Ami egyből világos számomra is, hogy az átlagnál intelligensebb vagy anélkül is világos, hogy ezt írtad volna. Biztos vagyok benne, hogy kiváló emberismerő vagy.


Szerintem nem jó környezetben vagy. Valahogy bele keveredtél ebbe a spirálba, amiről idő közben nem jelzett neked senki, hogy miért nem jó. Minden esetre leszögezném, hogy nem látom problémának ami veled történik, hisz szerintem csak arról van szó, hogy nagyban különbözöl azoktól akik körbevesznek, ezért nem értik mire gondolsz. Egyszerűen te egy magasabb érzelmi intelligenciával rendelkezel, ráadásul egy pajzsot is tartasz folyamatosan magad elé ami az ismerkedésben sem segít.


Először is nagyon sok mindent elárultál magadról, a válaszaidon keresztül is. Én úgy érzem, hogy kialakult benned egy védekező mechanizmus amivel távol tartod magadtól az érzelmeket, amik aztán kivehetnék az irányítást a kezedből. Sajnos ebből kifolyólag szerintem nem is nekünk tetted fel a kérdést, sokkal inkább magadnak.


Van testvéred?

2016. júl. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 A kérdező kommentje:

#52:


A környezetről talán igazad van.

Néha úgy érzem, el kéne mennem valahova máshova, ahol csak azokkal kell tartanom a kapcsolatot, akik igazán megértenek.

Van egy nővérem, és szerintem legbelül ugyanolyan, mint én.

De ő mindenáron nyíltabb akar lenni, mert mindenhol azt látja, hogy ez a népszerű. De nem jól jön le, én mindig látom rajta, hogy csak megjátssza, és szerintem mások is érzik.

Szerintem nem lesz így boldog, de én nem akarok beleszólni az életébe, ha nem kér tanácsot.

Viszont ő is szekál engem, mint a család többi tagja.

Szerintük nem jó, ha valaki szereti egyedül tölteni az idejét.

Miután az egyik válaszoló említette az introvertáltságot, kicsit jobban utánaolvastam. Tökéletesen illik rám.

Már csak azt nem értem, miért baj, hogy ilyen vagyok.

De amiket olvastam, adtak egy kis megnyugvást, hogy nem vagyok egyedül, és hogy ez nem hiba.

Sőt, szerintem ha valaki igazán el tudja fogadni magát így, akkor nem akadály lesz a személyisége, hanem inkább kiaknázhatja a belőle fakadó lehetőségeit.

Szerintem ugyanazokat a dolgokat eléri az életben, mint a nyitottabb emberek.

Baráti kapcsolatokat, párkapcsolatot, mindent. Csak lehet, hogy sokkal tartalmasabbakat, mint mások.

2016. júl. 31. 17:31
 54/60 anonim ***** válasza:
100%

Na de most látod, megint csinálod. Ha felteszel egy kérdést, akkor azt azért tedd fel, mert valóban kíváncsi vagy a másikra. Ne te próbáld megválaszolni, hanem figyelj és raktározd el a hasznosat, a szemetet meg söpörd ki a fejedből. Ez nem arról szól, hogy befelé vagy kifelé forduló vagy, hanem sokat agyalsz, sokszor feleslegesen. Hagyj időt a dolgoknak, ne te képzeld el hogyan fog történni valami, hanem csak hagyd megtörténni.


Sokszor meg kell tapasztalnunk olyan dolgokat is amik nem a szájízünknek megfelelő, akkor is ha tudjuk, hogy ami történni fog az nem hiányzik nekünk. Teljesen más megélni, mint elképzelni az életet.


Sok ellentmondás is van a válaszaidban egyébként.


Amúgy nem jó egyedül. Mondok egy jó példát. Mi a kedvenc sütid? Megtudod nevezni, fel tudod idézni az ízét, az illatát, hogy néz ki, milyen az állaga. De ezt azért tudod, mert már kóstoltad és emocionális emlékeket kötsz hozzá. Igaz nem kóstoltad végig a világ összes sütijét, mégis van kedvenced. Mert nem kell a világ legjobb sütijének lenni ahhoz, hogy a kedvenced legyen, csupán azok közül legyen a legfinomabb amiket már ettél. De, ha csak az alapján próbálnád megnevezni a kedvencedet, hogy ki mit mondott róla és kinek mi a legfinomabb, szerintem nem tudnál egykönnyen dönteni és bizony valószínűleg a saját választásod nem is arra esne...


Egy párkapcsolat is pont ilyen, nem azért lépnek bele, majd ki belőle az emberek, hogy tanuljanak az előzőből, majd a tapasztalataikat felhasználva jobbat válasszanak... (tudom, mindenki ezt mondja, de ez nem így van, mert egy kapcsolatban nem tapasztalatot szerzel, hanem emlékeket amik érzelmeket idéznek fel) hisz ha tudod milyen a krémes, attól még az islerre nem tudsz következtetni belőle... egyszerűen csak ki kell próbálni, meg kell élni. És amikor azt mondod, hogy igen ettem pár sütit, tudom milyen az, ha habos vagy szilárd, csokis vagy vaníliás már nem vágysz egy idő után új ízre, hanem azt mondod igen, megvan a kedvencem. Lehet hogy nem a világ legjobb sütije, de a sajátod.

Erről most a kis herceg rózsája jutott eszembe, hisz ugyan arról van szó :) A döntésed határozza meg a jövődet, és ezt bizony nem hozhatod meg kizárólag intellektuális alapon, főleg párkapcsolati téren.


Szóval hagyd a sok agyalást és adj több időt és esélyt az embereknek, ha nem engedsz magadhoz közel másokat, nincs esélyük megismerni ki is vagy valójában. Ez sokszor fájdalmas, igen. Amikor azt hiszik, hogy majd megmondják mit csinálsz rosszul. De ezeket el kell engedni, nem szabad beleállnod, mint ahogyan ezt az imént is tetted az egyik válaszadóval. Meg kell értened, hogy mások is félnek attól, hogy kiderül kik is valójában és nem éppen pozitív visszajelzést kapnak vissza. Ezért vannak akik felvesznek karaktereket, de ettől még nem szabad elítélni senkit.


Viszont aki valóban hülye annak nem szabad lealacsonyodni a szintjére, nem tudod meggyőzni, mert legyőz a rutinjával.

2016. júl. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 A kérdező kommentje:

#54:


Az az alapvető gond, hogy máshonnan látjuk a világot. Nem tudsz megérteni, mert nem úgy látsz, ahogy én. Én sem tudlak igazán megérteni, de el tudom képzelni azt, amit mondasz.

Csak egyszerűen én nem tudok olyan lenni.

A világot máshogy látom, mint mások. Vannak ismerőseim, akik azt mondják, lehúzom a hangulatot, amikor buli van.

De ezt csak ők érzik így. Őket nem szórakoztatja a komolyabb beszélgetés, engem untat a felszínes. Nekem egész más a szórakozatató, egész más a buli, mint nekik.

Szeretek kiülni a parkba, könyvvel a kezemben és olvasni. Néha pedig leteszem a könyvet, és csak figyelem az embereket. Ez az egyik kedvenc szórakozásom.

Szeretek megfigyelni, olyan dolgokat látni, amit más nem. Olyanokon gondolkodni, amire más nem gondol, olyanokra időt szánni, amire senkinek sincs ideje.

Úgy tűnhet, hogy inkább megfigyelem az életet, mint élem, de ez nem igaz. Csak nekem az élet az nem a fizikai dolgokról szól. Nem az élményekről. Úgy értem, nem olyan élményekről, amikről általában az embereknek.

Néha csak elmegyek valahova, egy kisvárosba vagy akárhova, és sétálgatok, nézelődök. Látok egy érdekes épületet, tájat, embert, akármit, akkor az egy jó élmény. Az viszont nekem nem élmény, hogy elmegyek társasággal valahova, és mondjuk berúgunk, csinálunk valami hülyeséget, aztán utólag meg milyen vicces, szép emlék rá gondolni. Ilyenek engem nem érdekelnek.

Nem tudom, lehet, hogy kicsit elvont vagyok.

A sütikkel pedig úgy vagyok, hogy amikor egy elkapja a tekintetemet, érzem, hogy van benne valami vonzó, különleges, akkor megkóstolom.

De ha ez nincs meg, akkor nem. Túl sok süti van a világon ahhoz, hogy mindet kipróbáljam. Nem akarok elhízni. Remélem, érted, miről beszélek. ;)

2016. júl. 31. 19:04
 56/60 anonim ***** válasza:
66%
Nekem szimpatikus vagy, kérdező. Én is ilyen vagyok kb. csak fiúban. Még korban is passzolunk. De ne aggódj, nem felszedni akarlak. :) Naszóval, szerintem jól látod a dolgokat. Én azt teszem most, amit a legtöbben itt nem tettek. Nem szólok bele a dolgodba, helyette inkább azt kívánom, hogy találj egy hozzád hasonló értelmes és érzékeny embert, és legyél boldog vele. Ezt komolyan és szívből. És küldök egy puszit, és egy kedves mosolyt. :* :)
2016. aug. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 A kérdező kommentje:

#56:


Köszönöm, kedves vagy. :)


Remélem, senki nem bántódott meg. Remélem azok se, akiknek nem írtam privátot. Nem akartam most egy komolyabb magánbeszélgetésbe belebonyolódni.

Az ilyesmit csak személyesen szeretem.

Igaz, itt is beszéltünk komolyabb dolgokról, ami lehet, hogy inkább privát kategória, de szerintem nem baj, ha más is olvassa. Hangzottak el hasznos dolgok.

Köszi mindenkinek. :)

2016. aug. 1. 14:52
 58/60 A kérdező kommentje:

#1:


Neked külön köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem az MBTI személyiségtípusokra. Érdekes téma. Azóta ezzel foglalkozom. :)

2016. aug. 1. 17:04
 59/60 anonim ***** válasza:
A te életed, a te döntésed. A többi ne érdekeljen.
2016. aug. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 Deflohelp ***** válasza:
71%

Az elmúlt hétvége folyamán vszleg erre a kérdésre érkezett a legtöbb válasz, de tuti, hogy itt születtek a legelmélyültebb, leghosszabb magyarázatok.

Világrekord, hogy Kérdező minden egyes válaszra hasonlóan részletesen, kimerítően reagált.

2016. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!