Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Egy ilyen/ehhez nagyon hasonló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy ilyen/ehhez nagyon hasonló mellnél jobb a plasztikázott?

Figyelt kérdés
[link]
2018. dec. 18. 15:26
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 A kérdező kommentje:

"Miért is lenne több joguk? Elárulod? Ugyan annyi "joga" van mind a kettő félnek."

Fuss neki még egyszer az értelmezésnek. Idézem magamat: "nem azért áll 86%-on a másik komment, mert a nőknek több joguk lenne az elégedetlenkedéshez". Lefordítva: nem mondta senki, hogy több joga van egy nőnek, és valószínűleg nem is gondolta. Feltételes módot használtam, nem kijelentőt.


"Másrészt meg az első válaszomban rá tudnál mutatni, hogy mi volt az offenzív?"

Nemhiába volt ott az idézőjel. A nőknek nem esik túl jól, ha közlik velük, hogy a pasijuk titkon az övéknél sokkal jobb didkókról ábrándozik, ahogyan a férfiaknak sem, ha a csajuk nincs teljesen megelégedve a farkukkal, gondolom, ez volt az összehasonlítás alapja (függetlenül attól, hogy a melleken valóban könnyebb változtatni, mint a falloszon).


Ha a saját őszinteségedet értékelendőnek tartod, és úgy gondolod, figyelmen kívül kell hagyni a pontozást, ha véleménynyilvánításról van szó, akkor ne húzd fel magad azon, hogy relatíve alacsony százalékon áll a válaszod, mert fölösleges. Én sem a jelenséget kommentáltam, csak közöltem egy tényt, hogy lásd: nincs szó kettős mércéről, jelen esetben a körülmények/kontextus miatt lettek másképpen elbírálva a hozzászólásaitok.


"lehet szeretni bárkit, el lehet fogadni, de attól még az ember vágyhat ebben-abban szebbre, jobbra"

Ezzel én nem teljesen értek egyet. Oké, hogy a párod teste nem felel meg minden tekintetben annak a képnek, ami a tökéletes nőről élt a fejedben korábban, de ha megfogalmazódik benned, hogy jó lenne változtatni rajta, ha VÁGY (te írtad) ébred benned valami más iránt, az már régen rossz, és nem valódi elfogadásról tanúskodik, ha hanem megalkuvásról/belenyugvásról.

2018. dec. 19. 16:33
 32/64 anonim ***** válasza:

A pontozás annyira érdekelt, hogy 30+, meg 80+-ot írtam, mert többre nem méltatom és nem a 30+-al vana baj, hanem a másik arányával ehhez képest és igenis ez kettős mérce. Milyen kontextusról beszélünk, mikor a saját példámon keresztül mutatok be egy jelenséget és senki irányában nem célozva. Az utána következő válaszban viszont egyértelműen odaszúrás akart lenni, bár nekem biztos nem. Mert tisztában vagyok fordítottan is ezzel a jelenséggel és nincs vele bajom, teljesen érthető. Szóval itt nem az én személyes százalékommal van probléma, hanem a nem egyenlő hozzáállással.

A pénisz és mell összehasonlítását a plasztika tekintetében nem én írtam. Meg tudomásom szerint lehet is a péniszt plasztikáztatni, csak drágább és veszélyesebb.

De igenis az elfogadásról van szó és az általad említett megalkuvás között pedig van átfedés az elfogadással. Szeretek valakit, de nem bánnám, hogy ha ebben jobban hasonlítana a számomra igazán esztétikusra. Én sem vagyok amúgy híve a mellplasztikának, egy szép természetes mell nem csak tudatnak más, hanem tényleg formailag és "állagilag" is mindig jobb lesz egy plasztikázottnál. De igenis van az a természetes mell aminél még egy plasztikázott is esztétikusabb számomra. Abból a szempontból viszont tényleges megalkuvás, de csak ebben a konkrét esetben, hogy én igen vágynék egy nagyobb és formásabb mellre, de viszont olyat érzek a barátnőm iránt ami ennél több és ezért lemondok, megalkuszom ezzel vágyammal kapcsolatban. Mindkettőnkben ott van, hogy házasság, család stb. és ő részéről is már nem is a majd egyszer, hanem lassanként már a közeljövőben formájában fogalmazódik meg. Szóval igen, lehetséges, hogy életem végéig ott lesz ez a vágy és hiányérzet és? Szerintem nem nagy ár, hogy ha szeretsz valakit. A hátam is fáj és életem végéig fog, ennek ellenére úgy élem az életem, úgy mozgok, mintha nem lenne a fájdalom. Az egy kellemetlenebb dolog és együtt lehet vele élni. Szóval szerintem ez egyáltalán nem akkora gond.

Azt én is írtam az elejétől, hogy persze hogy senki nem akarja ezt hallani, nem csak a nőknek rossz ilyeneket hallani. De pont ezért vagyunk tekintettel egymásra és nyilván inkább hazudunk, színlelünk, vagy hallgatunk, hogy a másik jól érezze magát. De ebben a történetben maximum a barátnőmet sérthettem volna meg, de ő meg ezt nem tudja, így nem is fáj neki. Nyilván belepusztulna hogy ha tudná szegény. Így se könnyű neki, van rajta felesleg is, most már nem is kevés, közben meg itt vagyok én az izmos jóképű barátja. Hidd el, hogy minden nap teszek érte, hogy jól érezze magát és ne frusztrálja a helyzet! E mellett, hogy a tényeket hogyan konstatálom magamban pedig csak az én dolgom, hogy ha mellette mindent megteszek a másikért, mert szeretem. De ha már valaki ezzel kapcsolatban érintőleges kérdést tesz fel egy névtelen oldalon, akkor elmondom az igazságot.

2018. dec. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 A kérdező kommentje:

"Milyen kontextusról beszélünk, mikor a saját példámon keresztül mutatok be egy jelenséget és senki irányában nem célozva."

Ez nem egészen igaz, mert pont a tiédet megelőző válaszra - amelyben azt írta a lány, hogy az ő pasija meg van elégedve a melleivel - reflektálva írtad, hogy elhitetiTEK velünk, hogy jól nézÜNK ki, hogy jól érezZÜK magunkat a bőrünkben (így, többesszámban), ezzel gyakorlatilag arra utalva, hogy bármi szépet is mondjon a párunk, az kamu, amennyiben nem tökéletes a testünk. Nem érted, hogy ebben mi a sértő mások számára? És igen, pont azért lett felpontozva a riposzt, mert "elégtételt vett" rajtad, NEM azért, mert a farkat lehet kritizálni, a melleket meg nem. Most függetlenül attól, hogy ez jogos volt-e, nem akkora rejtély a lélektani háttere.


A párod szerintem baromira megalázó helyzetben van melletted, főleg az után, hogy "Így se könnyű neki, van rajta felesleg is, most már nem is kevés, közben meg itt vagyok én az izmos jóképű barátja." Ezt legalább ő mondta neked, vagy te jelented ki nagy szerényen? :D

Nyilvánvaló, hogy lemondásként, méghozzá nem is kicsiként éled meg azt, hogy nem nyúlhatsz formás, feszes csöcsökhöz nap mint nap, ha nem így lenne, hanem VALÓBAN elfogadnád a barátnődet, akkor réges-rég túl lennél az egészen, és nem filóznál azon, hogy így vagy úgy mennyivel jobb lenne, nem hasonlítgatnád őt sem a múltbeli önmagához, sem más nőkhöz. A te szemedben nem egy huszadrangú kis baromság ez a kérdés, hanem igenis fontos, és egy folyamatosan benned munkáló vágy elnyomására kényszerülsz miatta. Nem akarnék együtt lenni olyan emberrel, aki a saját maga részéről áldozathozatalnak fogja fel a kapcsolatunkat, hiszen nem vagyok képes megadni neki azt, amire szüksége lenne, és állandóan sóvárog valami jobb után ahelyett, hogy TÉNYLEG megfelelnék neki úgy, ahogy vagyok. A te dolgod, hogy ezt szeretetnek nevezed-e, de abban biztos vagyok, hogy sok mindenkinek mások az elképzelései a házassággá avanzsálásra érdemes párkapcsolatról.

2018. dec. 20. 20:22
 34/64 anonim ***** válasza:

Na de egy ilyen "légtétel vevés" igen csak kicsinyes és erőtlen.

Nem én jelentem ki magamról. Többek közt ő is, meg az összes ember akit ismerek. Konkrétan őt frusztrálja ez, de nem csak ez. Minden pozitívnak mondható dolog a külsőmön őt kicsit bosszantja, vagy legalábbis úgy fogalmaz. Nyilván nem elégedett magával hiába próbálja magára erőltetni, persze miattam is és ezért nehezen jut túl ilyen dolgokon. Szinte minden kis részlet miatt ami egy emberi testen van folyamatosan nyavalyog, hogy nekem milyen szép, vagy jó és neki meg nem. Nyilván emiatt vérzik is a szívem miatta és ezt nem gúnyosan mondom most.

Igen én ezt szeretetnek nevezem, mert eddig is mindent megtettem érte és ez után is megfogok. Többek közt ezt is, hogy igen hazudok neki, hogy jobban érezze magát. Ez eleve hatalmas áldozat, mert rettenetesen nehéz rávennem magam még ilyen kegyes hazugságra is. E mellett messze előtérbe helyezem őt magamhoz képest akár ez által is. Ez mi más ha nem szeretet? Egyszerűen összegezve minden szempontból fontosabb ő nekem, mint én saját magamnak. De attól még egy ilyen névtelen oldalon nem lehet megmondanom az igazságot?

2018. dec. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
Helló :D én voltam az, akinek válaszul írta az úriember, hogy elhitetii velünk, hohy nincs baja, de nem ém válaszoltam utána, én most válaszolok másodjára, csak hogy ezt tisztázzam. Meg annyit tennék hozzá, hogy én soha nem éreztem azt, hogy a barátom hazudik nekem... Vagy azért, mert nem teszi (hajlamos vagyok ezt hinni, mert őszinteséget feltételezek tőle, és azt gondolom, vagyunk olyan érettek, hogy az ilyet meg tudjuk beszélni, és ne sértődés meg vita legyen belőle), vagy azért, mert nagyon jól csinálja (ha elfogadjuk, hogy a férfiak mind kegyes hazugságokkal próbálnak a kedvünkben járni - ez sem lehetetlen). De én nem szándékozom vitatkozni, nem is tettem eddig sem, csak azt akartam mondani, hogy nem volt riposzt a részemről, ez is csak magyarázat. Ennyi.
2018. dec. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:

Eleve általánosságban írtam a dolgokat. Szerintem senki nem állította, hogy te írtad, azt se tudom melyik a te válaszod. Szerintem a másik válaszoló is általánosságban értette, hogy visszavágás, mert mindenki magára veszi.

De a "visszavágással" egy percig nem volt bajom. Végig mondtam, hogy jogos és biztos így van. Itt a a kettőn megítélésének különbségén és annak okain ment a vita.

De a sértődést sem értem. Nekem mondjuk nem méretügyileg van gond a sajátommal, hanem csúnya. Én tökéletesen tisztában vagyok ezzel, ha valaki mondaná, akkor nem különösebben hatna meg, mert tisztában vagyok vele. Könnyen lehet, hogy az én barátnőm is viszolyog tőle belül és hogy ő is megjátszással kegyes hazugságot tesz irányomban azzal, hogy a külalakja ellenére minden nap a szájába veszi. Simán benne van a pakliban és én ezt tudomásul veszem.

Szerintem a sértődés az első lépés a tagadás felé, ami pedig a hazugság édestestvére. Ami pedig számomra az egyik legirritálóbb dolog. Nem véletlen mondtam, hogy még a jó célt szolgáló kegyes hazugságra is borzasztó nehezen veszem rá magam.

Persze a tudatlanság áldásos, de ha már szembesülünk valamivel, akkor kénytelenek vagyunk elfogadni, bár sokak szerint ez nem így van

2018. dec. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
A kérdező írta, hogy "a tiedet megeleőző válszra ..." Az pedig én voltam. Ezt a félreértést szerettem volna elkerülni, szerintem normális hangnemben. Ennyi.
2018. dec. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 A kérdező kommentje:

"Na de egy ilyen "légtétel vevés" igen csak kicsinyes és erőtlen."

Oké, de ettől még ez áll a magas százalék mögött, nem a farokszidás legitimizálásának szándéka. :D

"Nyilván nem elégedett magával"

Te sem vagy az vele, talán megérzi.

"Ez mi más ha nem szeretet?"

Az én olvasatomban az a fajta szeretet, amit egy közeli barát iránt érez az ember, nem tudom elképzelni, hogy így gondoljak arra, aki valóban a világot jelenti a számomra.

"De attól még egy ilyen névtelen oldalon nem lehet megmondanom az igazságot?"

De igen, és köszönöm is, mert most határoztam el végleg, hogy ebből bizony műtét lesz, amint a feltételek adottak lesznek hozzá. Egyrészt van szemem, látom, hogy ez cseszi el az én esetemben az összképet, komplexusos is vagyok miatta, másrészt azt sem szeretném, hogy a pasim (már ha kifogok egyet valaha) ugyanolyan módon áltatna, mint te a barátnődet, miközben a lelke mélyén azt kívánja, bárcsak vállalhatóbb lenne a testem.


#37

Nem a te hozzászólásodat neveztem riposztnak, hanem azt, amelyik a 64%-os kolléga válaszát követte, de lényegtelen.

2018. dec. 23. 06:40
 39/64 anonim ***** válasza:
Te is egy műnő leszel, aki gyenge volt ahhoz, hogy a saját testében éljen.
2018. dec. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 A kérdező kommentje:
Miért kellene egy olyan testben leélnem az életemet, amiben egyszerűen nem érzem jól magam, ha van lehetőségem arra, hogy változtassak? Hogy bebizonyítsam saját magamnak, mennyire "erős" vagyok? :D A büszkeségemet helyezzem a boldogságom, vagy úgy egyáltalán a jó közérzetem elé? Ha olyan lennék, mint te, ugyanezzel az erővel a fejedhez vághatnám, hogy gyáva vagy a radikális lépések megtételéhez, de - veled ellentétben - nem érzem lételememnek a kioktatást és a mások felett való ítélkezést.
2018. dec. 23. 14:25
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!