Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ki tudna megerősíteni/cáfolni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki tudna megerősíteni/cáfolni az elméletemben? Van néhány példa előttem, és gyanússá vált számomra hogy a homoszexualitás nem egy veleszületett dolog.

Figyelt kérdés
Ahogy észrevettem ez akkor alakul ki, amikor az adott személynek az azonos nemű szülőjével van komplexusa.Sokan vannak pl.akik állami gondozottak, arányaiban sok közülük a homoszexuális, vagy az apa/anyakomplexusos.Tehát én ezt valamilyen kötődési zavarként tudnám definiálni.Nem rosszindulatból írtam ki a kérdést,előrebocsátom és nem akarok senkit megbántani.Kíváncsi vagyok,hogy milyen a kapcsolata az azonos nemű szülőjével azoknak,aki melegnek vallják magukat.

2019. aug. 13. 07:53
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
:( Nagyon sajnálom kedves utolsó válaszoló. Nem vagy könnyű helyzetben,lehet apud nem is sejti hogy mennyire hiányolod őt az életedből. Mondd el neki,nem szégyen kinyílvánítani hogy szereted és hiányzik,főleg hogy az anyukádat nemrég veszítetted el.
2019. aug. 13. 09:27
 12/35 A kérdező kommentje:
Huh közben írtak. Köszönöm hogy írtatok ti is! Ez csak egy elmélet,nem mondom hogy ez 100%-os,ez csak megfigyelés a saját környezetemben. Ez biztos,hogy ez egy “rizikó faktor” amikor szeretetdeficit van. Biztos van más hatás is,ami miatt kialakul. Első szexuális “inger” kisgyermekkorban pl.sok minden az amit nem is gondolnánk annak.
2019. aug. 13. 09:36
 13/35 A kérdező kommentje:
Össze-vissza írok bocsi mert rohanásban vagyok közben. Később még leszek. Szóval nem mondom h 100%-osan csak ez lehet az oka,de sok esetben ez összefüggésben van.
2019. aug. 13. 09:40
 14/35 anonim válasza:
100%

Szerintem ott kéne lezárni ezt az eszmefuttatást, hogy bár valóban hatással van a környezet az ember szexualitására fiatalabb korban, azonban ezt döntően a gének döntik el (13-as és 14-es kromoszómában).


Felfoghatjuk ezt úgy is, mint az allergiát (ami persze egy betegség, a szexualitás semmilyen formája sem az). Vannak, akik olyan génekkel születnek, hogy egyes anyagok allergiás reakciót váltanak ki náluk, tehát olyan génekkel rendelkeznek, és vannak, akiknél nem vált ki semmilyen allergiás reakciót, habár ettől még rendelkezhetnek allergiára utaló génekkel, továbbá ezt átörökíthetik.


Még egy érdekes gondolat, amin el lehet gondolkozni: az állatok világában is vannak homoszexuális egyedek.

2019. aug. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 kovpet ***** válasza:
100%

Jó elmélet, de hogy erre eddig senki nem gondolt... :)


Azért mekkora egó kell ahhoz, hogy valaki komolyan elhiggye, hogy kipattan a fejéből egy ötlet a semmiből és azzal lenyom egy csomó tudóst, aki régóta a témát kutatja és nem a gyakoriról vett kommentek alapján, hanem igazi minták alapján, komoly időbefektetéssel, komoly szakértelemmel :)

2019. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló ezt miért gondolod egózásnak? Nem értem miért ne tehetnék fel egy ilyen kérdést a gyakorin? Nem fogom rosszul érezni magam,feleslegesen sértegetsz. Kit sértettem meg ezzel a kérdéssel?
2019. aug. 13. 11:52
 17/35 A kérdező kommentje:
A szexualitás semmilyen formája nem az... ezzel azért tudnék vitatkozni,a pedofília,gerontofíla,nekrofíla szerinted mi?
2019. aug. 13. 11:57
 18/35 A kérdező kommentje:
*gerontofília,nekrofília
2019. aug. 13. 11:58
 19/35 A kérdező kommentje:
Nyilván azoknak is volt valami előzménye hogy az kialakult,de számomra a pedofíliára pl.nincs mentség mert az sokszor erőszakhoz kötött dolog. De eltértem a lényegtől... Minden rosszindulat nélkül kérdeztem azokat,akik ebben vannak nem gondolom hogy rossz emberek lennének vagy ilyesmi. Az okok nem egyértelműek,ezért is tettem fel ezt a kérdést hogy ki mit gondol erről,mik a tapasztalai.
2019. aug. 13. 12:10
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

ellenpélda:

A bátyámnak kiskora óta nagyon rossz kapcsolata van apánkkal. Kb gyűlölik egymást. Nekem jó a kapcsolatom vele. Bátyám heteró én meleg. Semmi köze egymáshoz az egésznek. Az állami gondozottakkal kapcsolatos állításod pedig nem tudom honnan vetted. Én pont azt olvastam, hogy semmivel sincs köztük nagyobb arányú homoszexualitás mint a népességben pedig mindegyikük szociálisan sérült.

Ez is egy olyan elmélet ami lehet, hogy egyeseknél hat a dologra de a többségnél semmi hatása sincs.

(egyébként olvass utána a pszichiátria foglalkozik a szülő-gyerek kapcsolatokkal és kimutatták, hogy a gyerekek többségének az ellentétes nemű szülővel jó a kapcsolata, a későbbi párválasztás során is az ellentétes szülő jegyeit keresik a párjukban míg az azonos nemű szülővel "versengő" viszony alakul ki. Megfelelési kényszer stbstb.)

2019. aug. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!