Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Van valamilyen felület, vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van valamilyen felület, vagy közösség,ahol fiatal keresztény melegekkel tudok ismerkedni,vagy barátkozni? :) Természetesen idősebb generációkkal is szívesen beszélgetnék,de leginkább a korosztályommal.:) 19/F

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak keresztény melegek, hiszen még planetromeon is találkoztam meleg keresztényekkel. Viszont tuti,hogy alacsonyabb számban mint az agnosztikus, vagy ateista melegek.


Nem arra szeretnék kitérni,hogy ez miért van így,tehát kérlek benneteket,hogy az erre vonatkozó megjegyzéseket kerüljük el.:)



#meleg #ismerkedés #fiatal #keresztény #barátkozás #homoszexuális;- homoszexualitás
2020. júl. 11. 15:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%

Nem akarok bunkó lenni, de a válaszok pont nem a kérdéshez kapcsolódnak🙄...Illetve én is keresztény vagyok. Világéletemben hittem Istenben, mégis a nők is vonzanak. És ha a Bibliát a kezembe veszem nem kezd el füstölni(csak mert néhány észlénytől már ilyet is hallottam)...Ha pedig Isten ennyire elítéli a homoszexuális embereket, akkor miért a saját képére teremtette az embert?..A bűn nem a homoszexualitásnál kezdődik🙄


19/N/biszex

2020. júl. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%
#11 "elkezd füstölni" XD
2020. júl. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
27%
10-es, és szerinted ha a kérdező kiírta ezt a kérdést, és meleg keresztényeket keres, az már nem cselekedetnek számít? Vagy vajon milyen célból szeretne melegekkel ismerkedni?
2020. júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
7%
A keresztény krisztusit jelent. Krisztus pedig nem volt meleg. Ebből adódóan egy meleg nem lehet keresztény, maximum hívő. A kettő nem ugyanaz.
2020. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

"10-es, és szerinted ha a kérdező kiírta ezt a kérdést, és meleg keresztényeket keres, az már nem cselekedetnek számít? Vagy vajon milyen célból szeretne melegekkel ismerkedni?"


Vannak keresztény meleg közösségek. Lehet, hogy ezektől az emberektől támogatást és megértést fog kapni a kérdező, amit a nem meleg keresztényektől nem kapott meg. Gondolom nem szexpartnert keres közöttük, gondolom te sem erre gondolsz..


"A keresztény krisztusit jelent. Krisztus pedig nem volt meleg. Ebből adódóan egy meleg nem lehet keresztény, maximum hívő. A kettő nem ugyanaz."


Ennyi erővel senki sem lehet keresztény, csak hívő, mert Krisztus tökéletes volt (a keresztények szerint) és semelyik ember nem az rajta kívül.

2020. júl. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%

En ugy nottem fel h hiszek Istenbe, sot tok jol eldumalgatok vele... meg ha neha hulyenek is nez...

Emellett meleg is vagyok! Es? Zavar is ezt valakit? Nem! A templomba bejatok, Bibliam van, sot meg keresztem is... emellett egy pasival elek egyutt 4 eve... soha nem gondolnam h Isten ezert utalna mert szeretek valakit es o is szeret engem.

Sot szerintem orul ,hogy egymast valasztottuk...

2020. júl. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
17%

16-os, óriási tévedésben vagy. Hogy gondolhatod, hogy Isten jó szemmel nézi, és örül annak, hogy te szembemész az Ő igéjével, és épp az ellenkezőjét csinálod annak, amit Ő kért tőlünk??

Oké, ne a homoszexualitást nézzük most, mint bűn faktor (de az is egyébként egyértelműen bűnnek számít a Biblia szerint!). De pusztán a tény, hogy valakivel együtt élsz évek óta, akivel nem élsz házasságban, szerinted mi, ha nem bűn? Hacsak nem csupán a lakás két végéből bámuljátok egymást, és kerülitek a testi érintkezést - amit kétlek, főleg 4 év együttélés után, és abból kiindulva, hogy elmondásod szerint szeretitek egymást.

Isten ezt az életformát, cselekedetet egyértelműen bűnnek ítéli, a Tízparancsolat is tartalmazza az erre vonatkozó utasítást: “Ne paráználkodj!” (2Mózes 20:24).

Tudod, nem elég, hogy van Bibliád, néha bele is lapozhatnál :)

2020. júl. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
75%

#17


Másoknak mondod, hogy lapozzanak a Bibliába és tartsák is be. Oké. Lehet, hogy te is elolvastad, viszont kötve hiszem hogy az összes igét betartanád. Vagy netalán tán te szűz vagy? Sosem hazudtál? Nincsennek emberek, akiket utálnál?


Mert, ha mindent betartasz esküszöm térdre borulok előtted.


Tökéletesen ember nincsen és nem is lesz.


Ha a homoszexualitás bűn, akkor a szerelem is az? Had döntse már el ember, hogy milyen ütemben akar haladni a kapcsolatában. Azt pedig végképp nem értem honnan veszed, hogy nem olvasta a Bibliát... Örülök hogy a köreinkben van egy tökéletes ember is.

2020. júl. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
20%

Egy pillanatig sem említettem, hogy tökéletes lennék! Viszont folyamatosan tanulmányozom a Bibliát, és ennek alapján tudom, hogy mi az, ami Istennek tetszik, tudom, hogy mit vár tőlem, és igyekszek annak megfelelni. Nyilván mindenki követ el bűnt, hiszen emberek vagyunk. De úgy gondolom, hogy nagy különbség van aközött, hogy “becsúszik” egy olyan cselekedet, ami Isten előtt nem kedves, és utána megbánja az ember, és többé nem cselekszi, és aközött, hogy az ember folyamatosan cselekszi a bűnt, megbánás és jó útra térés nélkül.

Kérdésedre válaszolva, igen, szűz vagyok, igyekszem megtartani magam a házasságig, mert a Bibliában azt olvastam, hogy így helyes :)

Természetesen a szerelem nem bűn, de arra vonatkozóan, hogy hogyan éli meg az ember, a Biblia tartalmaz tanácsokat. Ezek közé tartozik az is, hogy a szexualitás a házassági szövetség része, Isten a házasságon kívül bűnnek tekinti azt.

2020. júl. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
82%
Akkor e téren több heteroszexuális bűnös van, mint homoszexuális bűnös. Mivel a fiatalok több, mint 90%-a él szexuális életet házasság előtt.
2020. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!