Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hogy mondjam el?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el?

Figyelt kérdés
Nagy sz*rban vagyok ugyan is rájöttem hogy meleg vagyok. Azért vagyok nagy sz*rban mert régen tizenéves koromban rengeteg homofób megnyilvánulásom volt az elfojtott homoszexualitásom miatt. Tudom megérdemlem azt a helyzetet amiben vagyok de így sajnos nem merészelem elmondani senkinek pedig anyámnak úgy érzem joga van tudni róla. Egyébként ő nagyon elfogadó de ezek után biztos meglepődne. Apámnak pedig soha nem fogom elmondani mivel ő születésem óta gyűlöl engem mert soha nem akart gyereket meleg gyereket meg pláne nem és amúgy is eljárna a szája mindenkinek. Még nem teljesen fogadtam el magam de próbálom! Egyébként még a szüleimmel élek. 22/f

2021. szept. 4. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Ne mondd el. Komolyan. Dd még elköltözol saját élet és kész.


Különben a legtöbb homofóbban ott a hajlam csak így próbálja ellensúlyozni.

2021. szept. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Sajnállak pedig a szülőnek támogatnia kellene 100% ban ha te így érzed jól magad akkor ne érdekeljen más véleménye ha elfogadnak akkor jó ha meg nem akkor az ő bajuk te ne érezd magad szarul csak élvezd az életed mert csak 1 esélyed van rá
2021. szept. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Akkor nem mondod el amíg ott laksz, csak miután leváltál a szülőkről. Az apáddal való kapcsolatod amúgy sem túl jó mint érzékelem, ezzel sajnos nem tudsz mit csinálni. Legyél önálló (kereset, lakhatás) s akkor már kevésbé releváns ha bele akarnak dumálni az életedbe.
2021. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Minek világgá kürtölni?
2021. szept. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Csatlakozom az előzőkhöz: nem kell elmondani. Majd ha valakivel kellően intim baráti viszonyba kerülsz, akkor neki elmondhatod. (Illetve ha már most is vannak valódi barátaid, akkor nekik is. Ha valódi barátok, akkor biztosan nem fogják rossz néven venni.)


Én is csak azoknak mondtam el, akikben 100%-ig megbíztam. (Szerencsére azért sok ilyen ember van.)

2021. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván azért voltál homofób, mert meleg voltál már akkor is, de mostanra sikerült elfogadni magad, ami jó.

Ez egyébként magánügy, nem szükséges elmondani senkinek se. Viszont ha úgy érzed, akkor nyugodtan mond el anyukádnak, biztos el fog így is fogadni és nem fog változni semmi.

2021. szept. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Előfordul, hogy az ember tesz vagy mond olyan dolgokat, amiket aztán megbán, viszont fontos, hogy olyan személyek tudják rólad, és olyan környezetben légy, ami nem jelent rád veszélyt, tehát akinél úgy látod, hogy nem fogadná jól és problémás vége lenne, ott lehet érdemesebb lenne jegelni az előbújást. Azt, hogy te melegként is teljes jogú, szerethető ember vagy, az pedig nem is kérdés. Légy büszke, fogadd el magad, és ne egy plusz rossz dologként fogd fel a melegséged, hanem fogadd el, hogy ez hozzád tartozik, ez a személyednek a része. Ezzel semmi baj nincs. Szeress azt, akit szeretnél, és csak megfontoltan :)
2021. szept. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%

Soha nem értettem hogy lehet így élni,

Arra gondolok azt írod apád ne tudja meg ezek szerint nem fogsz ott ülni a vasárnapi ebédnél a pároddal a családi asztalnál, nekem nem kellene ilyen barát se pár.

És csodálkoztok majd hogy nem találtok senkit,meg mindenki csak a szexre hajt-hát ezért.

2021. szept. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8


Ha eljutsz oda, hogy van párod, akivel valóban tartósan elköteleztétek magatokat egymás mellett, akkor el lehet kezdeni gondolkodni rajta, hogy ezt az örömhírt kivel osszátok meg, és akkor már nyilván képbe kerülhet a család is. Addig szerintem nincs értelme. (Hacsak nem eleve kifejezetten elfogadó a családi közeg.)

2021. szept. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 steven95 ***** válasza:
100%

Amíg nem fogadtad el magad addig nem kell elmondani. Nem kell előre szaladni, prideon sétalni :). Azzal, hogy nem MOST mondod el, még később elmondhatod anyukádnak, ha úgy érzed megérdemli, hogy tudja. De FONTOS hogy előbb legyél érzelmileg stabil.


Én is keresgéltem valakit magam mellé párnak, hogy majd mellette könnyebb lesz elmondani. De ha nem vagy nyíltan meleg nehéz normális kapcsolatba belevágni. És mellette ott van az is, hogy nem csak azzal "sokkolod" a környezeted, hogy meleg vagy hanem még párod is van már, és egyből 2 titok, 2 megemésztendő információ. Ezt is figyelembe kell venni.


Bárhogy is választod meg az utad, mindenképp békélj meg magaddal. Masztiz bűntudat utóhatás nélkül :D Egyszerre csak egy lépés. S nem vagy egyedül :)

2021. szept. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!