Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mint tudna a magyar LMBTQ+...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mint tudna a magyar LMBTQ+ közösség tenni a homofóbia visszaszorításáért?

Figyelt kérdés
Fokozni kellene a nyilvános aktivizmust, pl. a vidéki nagyvárosokban is szervezni prádokat, és még többet szerepelni a kultúrális es médiaéletben, vagy inkább szerényebb, szolidabb formát adni mozgalomnak, hogy ne provokáljuk feleslegesen az amugy inkább semleges beállítottságú heterókat?

2022. máj. 22. 17:57
1 2
 11/18 steven95 ***** válasza:
84%

Én soha semmi olyat nem tettem, amivel itt fent bárki akár burkoltan példálózik. De ha kiállok magamért melegként, akkor mindent kitaláltok miért nem bírjátok a búrám. Hiteltelen a magyarázkodásotok, mikor süt le róla, hogy számos dolgot köttök az emberhez, mert az épp homoszexuális.


Tehát, mit tanulhatnak a " nincs bajom a melegekkel, de" emberek? Attól mert valaki homoszexuális, abból semmi mást nem tudsz megmondani róla.


A pride meg nem a homofóbia csökkentésére van ill. nem csökkenti a homofóbiát önmagában,ilyet értelmesebbje nem gondol, de ez is egy jó kitalált érvetek, miért felesleges a dolog. Csak egy jó mondvacsinált indokra elég miért utálhattok, és mondhatjátok azt, hogy "nem önmagában azért utáltok, mert buz*k vagyunk." Jó buz*, ül! - ez a mottótok.

2022. máj. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%

Először is sztem a PRIDE ra járók 95% nem provokál senkit, annyiszor láttam pávatoll a seggben kommentet de egyszer sem láttam még hasonlót sem élőben. Maradjunk annyiban, hogy a média szereti megtalálni azt az 1 gyökeret a tömegben aki úgy öltözik mint aki valami felnőtt film forgatásra megy majd azt mondják hogy mindenki ilyen. Alapból úgy gondolom hogy a PRIDE nekünk van, nem pedig a heteroknak, felszabadító, hogy végigsétálhatsz Budapesten a pároddal nyíltan anélkül hogy bárki csúnyán nézne rád vagy beszólna.


Szerintem az elfogadás nem egy gyors dolog, de minél több nyíltan meleg embert lát az ember annál kevésbé fogja a dolog az embert érdekelni, legyen az híresség vagy átlag ember.

Filmekben és sorozatokban jó lenne, ha nem az extrém díszbzikat mutatnák hanem az átlagos embereket akiknek nem abból áll a személyiségük hogy melegek, hanem van szerepük a történetben.

Középiskolában pedig beszélni kéne a heteroszexualitás mellett a homoszexualitásról is. Nem lesz egy hetero gyerek ettől homoszexuális, ugyan úgy ahogy egy homoszexuális illető sem lesz hetero attól hogy valaki beszél a szexualitásról.


Kedvencem egyébként a ,,csináljátok a négy fal között" indok az utálatra. Kérdem én az ilyen emberektől, ti a párotokkal csak 4 fal között fogtok kezet? Csak 4 fal között köszöntök el egymástól puszival? Csak a 4 fal között beszéltek a párotokról a munkahelyeteken? Mert ha valamelyikre nem a válasz akkor nekünk miért kéne a kapcsolatunkat ott tartani? Ugyan azoknak a szabályoknak kéne ránk vonatkozni mint egy hetero párra, nem arról van szó hogy az 1-es villamoson akarok dugni valakivel, hanem arról hogy had fogjam meg a párom kezét ha sétálunk a városban.

2022. máj. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem a túlzott agresszivitás a melegek felé idővel el fog tűnni, de azt személy szerint nem tartom jó ötletnek hogy ennél is nagyobb és látványosabb Pride-okat rendezzenek, mert valószínűleg pont az ellenkezőjét érnék el vele. Az érintettek nagy része sem támogatja azokat a felvonulókat akik egy szál tollas-flitteres tangában szaladgálnak, mert pont hogy ez az egy-egy kivétel fog meghatározni egy egész nagy embertömeget. Annak ellenére hogy a nagy részük teljesen más, és nem feltétlen kell nekik hiányos öltözet ahhoz hogy reprezentálják magukat.

Szerintem teljesen úgy kellene kezelni ezt a helyzetet ahogy kezeljük a heteró kapcsolatokat - Tehát nagyjából sehogy, mert parasztság lenne belemászni egy pár életébe vagy hálószobájában. Esetleg egy nagyon alapszintű oktatást a témában el tudok képzelni, mert a homofóbok nagy része tudatlan a témában és nagyon sok félreértés vagy tévhit van amiben hisznek. Itt most nem arra gondolok hogy valaki nem kedveli a melegeket de tiszteletben tartja/kikerüli őket, hanem például azokra akik kitalálták hogy ez természetellenes, libsi propaganda, vagy hogy egy aktuálist említsek "Nyugaton má' átműtik az óvódásokat, meg kisgyerekeket tanítanak a homoszexualitásról". Nyilván amit most leírtam nagyon kisarkított és fekete-fehér, de sok ember van aki tényleg így gondolkozik ami elszomorító. Hogy ha a médiában megjelennének ismeretterjesztő célzattal dolgok, és minden más szenny pedig megszűnne akkor az hasznos lenne és a kedélyeket is lecsitítaná. Személyes vélemény, de az utóbbi időben a médiában megjelenő reprezentáció siralmas volt, és sokszor tényleg provokatív, ami természetesen nem hat túl jótékonyan az egész konfliktusra, és csak olaj a tűzre.

2022. máj. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
11%
LMBTQ? Az ilyen mocskosságokat büntetni kéne nemzetközi szinten, ez az emberi társadalom mérgezöje, beteg dolog.
2022. máj. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%

#13 Nézz bele ebbe a videóba hogy miben voltak az emberek 2021-ben Budapesten a Pride -on. Ha végigpörgeted azt lehet látni, hogy az emberek 80%-a full mindennapi ruhákban vannak max egy zászlóval a kezükben. 19%-uknak picit extrább az öltözködésük, színes haj esetleg valami extrább ruha. 1 Embert láttam akit mondjuk én is megbámulnék ha látnám az utcán de az se tangába futkosott.

https://www.youtube.com/watch?v=BgDIMWBn3jw&t=8804s



Tévhiteket rombolni kéne, de az a baj, ha van valami oktatás erről akkor már jönnek ugyanezek a homofóbok hogy minden gyereket át akarunk operáltatni meg agymosni akarjuk őket.

2022. máj. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
21%

Vissza kellene vonulni, mert az lmbtqxyz-aktivisták csak ártanak nekünk!


Miért kell hivalkodni a melegséggel, provokálni a heterókat, lobbizni az iskolákban, stb.?

Szerintem sokkal több lenne az elfogadó, nem homofób ember, mint így... Szinte senkit sem érdekelné a másik szexuális hovatartozása!

2022. máj. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
9%
Sajnálom hogy ezt kell írnom:Pihenni!!!!
2022. máj. 23. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
vissza kéne állítani a halál büntetést ami sok az sok elkorcsusúl a társadalmunk
2022. máj. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!