Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A homoszexualitás genetikailag...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A homoszexualitás genetikailag nem meghatározott?

Figyelt kérdés

2022. júl. 13. 15:42
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
75%

#19 Még a szemszín is csak részben genetika, a környezet is képes azt befolyásolni. Akár az ikrek esetében is: például ha az egyikük erősebb emóciókat él meg, vagy épp teljesen másképp kezd táplálkozni, akkor az ő szemszíne átalakulhat az ikertestvéréhez képest. Pedig az ő genomjaik ezek után is egybe fognak vágni egymással.


Sok kutatás található erről a Google Scholar-on, sőt, kezdésnek magyarul is beírhatunk a keresőbe, hogy gondolatébresztő oldalakra jussunk. Itt vannak mondjuk ezek:


[link]


[link]


[link]

2023. márc. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
#21 pedig genetika akár a balkezesség. Nem érdemes ezen károgni.
2023. márc. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ebben a témában meglehetősen sok az ellentmondás. Már korábban válaszoltam erre a kérdésre, de gondoltam, kifejtem újra, hátha valakinek segít a kissé szubjektív véleményem.

Tetszik a 22-es válaszoló hasonlata, mert bár a szemszín a gének dominanciája alapján dől el, addig a balkezesség okát mai napig nem tudjuk, a genetikai hátterét nem értjük. Annyi a biztos, hogy mióta az ember elkezdett szerszámokat használni, azóta az arányuk állandó, hisz a szerszámok egy része mindig is balkezesre volt tervezve, és ezeknek az aránya állandó volt. Szerintem hasonló lehet a homoszexualitás esetében is, az arányunk állandó, ám a genetikai háttér pontosan nem ismert. Kezdenek felismerni géneket, amelyek enyhén befolyásolják a szexuális orientációt, ám a kutatások még gyerekcipőben járnak. Érdekesség, hogy az a gén, amelyik hatására kiváltódik a szexuális vonzalom heteroszexuálisok esetében az ellenkező nem illatának hatására, a homoszexuálisoknál valamiért az azonos nem illataira vált ki megegyező hatást, tehát a genetikai háttér már mindenképpen jelen van a pubertás idején.

Engem tulajdonképpen nem is érdekelne a homoszexualitás oka, ha nem foglalkoznának ezzel ennyit. Én meleg vagyok, teljes mindegy, hogy mi tett ezzé, ez már úgysem változik. Akár így születtem, akár trauma oka, szerintem ígyis-úgyis ugyanolyan ember vagyok, aki nem vágyik másra, csupán egy átlagos, nyugis és boldog életre.

2023. márc. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
83%
Ha valami genetikai az nem fog megváltozni, én melegként mitől változnék pl? Egyszercsak egy reggel úgy kelek majd fel, hogy ok ennyi volt jöhetnek a nunák? Vagy ezt hogy képzeled ? Kissé áltudományos amikről itt nyekeregsz . Sajnálom de ilyenek mindig voltak és lesznek akik hisznek valami olyasmiben ami nincs .... hajrá ! :)
2023. márc. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!