Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mi a véleményetek az alábbi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az alábbi homofób idézetről?

Figyelt kérdés

"Nem szeretem a homoszexuálisokat; társaságuk, ha néha együtt kell lennem velük, kínos ellenérzéssel tölt el. Nem az ellen van kifogásom, ami számukra a nemi élet megoldási képlete, ez teljesen közömbös, hanem jellemük, lényük ellen, ami torz, beteg, harmóniátlan."


(Márai Sándor: A teljes napló 1947. Bp., 2007, 81. o.)



2023. márc. 9. 16:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%
Semmi véleményem nincs róla. Márai Sándor egy polgár volt, aki hű maradt magához.
2023. márc. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
Egy 76 évvel ezelőtti naplóból van az idézet. Szerintem ma már nem nagyon számít, ráadásul az író is már több mint 30 elhunyt.
2023. márc. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%

Ugyan az, mint minden másról, ami pár ember alapján általánosít egy nagyobb csoportra. Beszűkültség, korlàtoltság.

De felül tudok kerekedni rajta, nekem se tetszik mindenki.

2023. márc. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
92%
1947-ben ez nem tekinthető homofóbiának. Ráadásul Máraiban volt annyi kultúra és tolerancia a korszellem ellenére(!), hogy meg tudott lenni civilizáltan meleg emberek közelében.
2023. márc. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
49%
Márai is előítéletes, tájékozatlan volt mint a homofóbok általában. De amíg nem csesztetett, szekált másokat, tök érdektelen mit gondolt meg mit nem
2023. márc. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%
A papír sok mindent elbír, például minden hülyeséget.
2023. márc. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%

Az a véleményem, hogy egy letűnt kor maradványa, ahol kb hasonló véleményeket lehetett megfogalmazni nőkről, szinesbőrűekről, más vallásba tartozókról, vagy akár más nemzetiségűekről.


Sőt, adott esetben simán egy zsellérről, cselédről is.



Te meg kiragadod a neked tetszőt, miközben a csendőr lehet, hogy téged ugyanúgy pofánvert volna, mert mocskos cselédként nem kotródtál elég gyorsan arrébb.

2023. márc. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
84%
A legszebb pedig az, hogy pont Márairól írták azt, a kortársai, hogy mindkét nemet "szerette", ez az idézet egy kissé ellentmond ennek, de az is lehet hogy a saját nemével idősebb korában kezdett el csak "foglalkozni" ... Főleg talán azért, mert már az ifjúkori "erényeit" részben elvesztette, megöregedett, és jó lehetett neki egy fiatal, izmos srác közelsége pl.. Simán hihető..
2023. márc. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
96%

"A legszebb pedig az, hogy pont Márairól írták azt, a kortársai, hogy mindkét nemet "szerette", ez az idézet egy kissé ellentmond ennek"


Egyáltalán nem mond ellent!


A melegek egy része nem tud mit kezdeni a helyzetével, a társadalmi elvárások és a valóság keltette nyomással, és elkezdenek túlkompenzálni.



A homofóbok jó része pont ezek közül az emberek közül kerülnek ki, akinek mindenről a melegek közötti intimitás jut eszükbe (vajon miért?), és akik próbálják a leghangosabban mutatni, hogy nekik ehhez nincs közük.


(én pl nem vagyok meleg, nagyon ritkán jut bármiről eszembe egy másik férfi bámilyen szexuális kontextusban, és nem is érzek rá kényszert, hogy fennhangon bizonygassam, hogy engem nem vonzanak a férfiak. A homofóboknak sem véletlen jár egyfolytában az esze 2 férfi közötti aktuson/szerelmen)

2023. márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
41%
Nyilván a legtöbb homoszexuális sem akar vékony hangot magának, sem nőies viselkedést. De ha belevágnak, akkor ez változhat, bár vannak olyan melegek is, akik mély hangúak és teljesen férfiasan viselkednek. Ők biszexek? Talán. Annyira nem vagyok jártas a témában én sem
2023. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!