Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mennyi az esély arra, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi az esély arra, hogy egy homofób ember maga is meleg/bi?

Figyelt kérdés

2023. aug. 15. 23:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
24%

#10 Igen, akiket habzó szájjal "homofóboknak" hazudnak, azok 99,99%-ban pontosan ezt is mondják. Még jórészt talán a legszélsőségesebb, horogkereszt tetoválásos neonácik is azt mondják, leszarják ők, ki mit csinál a saját hálószobáján belül. Mi ez, ha nem tolerancia? :)


Csak hogy nem erről van szó, hanem hogy ha már egyszercsak eltűnik, hogy az ÖSSZES amerikai film, sorozat, stb nélkülözhetetlen jelenete, hogy zabálják a spenótot (és hogy ez minden szereplőnek milyen finom, érdekes módon egy szereplőnek sincs írva olyan forgatókönyv, aki kimondaná, hogy őszerinte baromi rossz íze van a spenótnak, sőt általában a legtöbb gyerek utálja a spenótot. Vagy ha mégis, az csakis kigúnyolásra megírt, visszataszító, szánalmas incel karakter lehet).

Sőt mi több, már konkrétan kimondva szakmai elismerést sem kaphat az a film, ahol (kur*ára nem idaillő módon, űrhajós, autóversenyes, húsimádó, bármilyen filmben) ki nem mondják, hogy a spenót az bizony jó.


Az ÖSSZES óriáscég harsogva szajkózza, hogy a spenót az bizony milyen jó és egészséges. Ha megemlíted, hogy a f*d kivan már a spenóttal, behívnak a hr-hez, és talán ki is rúgnak. Miért? Mert sz*rul dolgozol? Vagy utálsz másokat? Dehogy. Mindössze azért, mert szerinted a spenótnak rossz íze van. Sőt, sok esetben "erősen ajánlják", hogy menj ki a Spenótfesztiválra, mert hogy az milyen bulis és jó dolog, meg ez reprezentálja a "céges értékeket". Az érdekes módon nem, hogy figyelembe vegyék, te mennyire szereted a spenótot vagy mennyire nem.


Rendezvények hirdetéseiben, reklámokban is sok esetben kérlelhetetlenül ott kell lennie egy spenótos jelenetnek, mert anélkül nem élet az élet.

A gyerekeknek, gyermeki oktatásba, nevelésbe is be kell furakodni, még amikor úgy egyáltalán se alakult még ki az ízlésük, hogy vajon finomabb-e a husi, vagy a kukorica, vagy bableves... Még talán meg se kóstolták egyiket se. De az máris el van mondva, hogy a spenót az bizony egészséges.


Mindenféle ellenhang le van nézve, ki van gúnyolva, el van hallgattatva, akik közül - ismétlem - senki nem azt mondja, elenyésző kisebbségen kívül, hogy ne egyen senki spenótot.


Csak még aki a fent leírtakat is végigolvassa, már annak is jogosan alakul ki a fejében, hogy na most már a f*a kivan a spenóttal, hagyják már őt békén.


De nem hagyják. Hogy mondhatsz ilyet, hiszen a spenót az jó, az egészséges, az a legnormálisabb dolog! Spenót-spenót-spenót...


Na EZÉRT kezdenek esetleg vitatkozni fórumokon az emberek. Szóval ne fordítva lássuk már az ok-okozat összefüggést, nem a fika ette meg az óvodást!

2023. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%
Benne lehet a pakliba hogy valaki homo és azért homofób mert nem tudja feldolgozni a dolgot de szerintem ez nem nagy százalék. Többségnek szimplán van valami baja ami miatt úgy érzik hogy ha egy kisebbségi csoportot gyűlölhet akkor így elégtételt vehet a saját nyomorán. Érdekes a melegek között nincs heterófóbozás…
2023. aug. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

#11


Én elég sokszor beszéltem másokkal hasonló témával és szerintem a legtöbb esetben lehet ezekről beszélni. Az viszont nem mindegy hogy milyen hangnemben.


Önmagában nem hiszem hogy gondnak kéne lennie hogy vannak meleg karakterek filmekben. Egyértelműen ha csak azért van beletéve hogy kipipálják a filmkészítők a listáról az semelyik oldalnak sem jó.

Azzal pedig vitatkoznék hogy csak azért nyer egy film mert van benne meleg karakter, közel sem.


Egy embercsoportot sem utállhatsz nyíltan egy rendes cégnél, legyen szó melegekről, zsidókról, romákról vagy egyéb hasonló népcsoportról, szerintem ez teljesen normális. De hozzáteszem azért nem fognak kirúgni mert azt mondod hogy x csoportal rossz élményed volt és távolságtartó vagy.


Cégeknél senki se kényszerít rá hogy menj Pride ra, ugyan úgy ahogy a többi céges eseményen sem kell részt venned. Ezernyi olyan emailt küld egy multi ami nem érdekel engem sem, erre van kitalálva a szűrő.


Lehet én látok kevés reklámot de MOn az utóbbi egy évben 0 azaz 0 olyan reklámot láttam ahhol voltak egyáltalán melegekre való utalások. Rendezvény ugyan ez, még egy Sziget fesztiválon ami nagyrészt külföldieknek van se látni ilyet, sőt Tomorrowlanden se láttam.

Cserébe szinte mindenhol hetero párok vannak a reklámokon :)


Oktatásban, ami sokszor volt hangoztatva az az hogy szükséges lenne egy jó minőségű szexED. Ami ráadásul nagyrészt biztonságos szexről és a konszenzus/kommunikáció fontosságáról kellene hogy szóljon, ami univerzális és identitásfüggetlen.

Senki nem akar meleggé változtatni tiniket, a cél az hogy akik meleget azok el tudják magukat fogadni akik pedig nem azok tudják hogy ez is egy állapot.

2023. aug. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy közbeszólok, de eltértetek a tárgytól.

Persze ez is fontos téma, de ha lehet, ezt négy szem közt beszéljétek meg.

A kérdés arról szól, hogy egy homofób ember mekkora valószínűséggel meleg valójában, nem pedig az lmbtq politikáról és egyéb más dologról.

Előre is köszönöm!


A többi válaszolónak nagyon szépen köszönöm! Egyébként egy gimnazista srácról van szó, aki rendszeresen méregetett. Nem tudom, hogy azért, mert szimpi vagyok-e neki, és tényleg meleg/bi, csak nem ismeri el, vagy egyszerűen ki nem állhat, és azért méreget folyamatosan. Ez egy örök rejtély számomra. :/

2023. aug. 17. 21:30
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

#13, tényszerűen meg tudom cáfolni az összes állításodat. Bocsánat, ha nem vagyok egy internet lexikon, és nem tudok séróból 4-5 cikket linkelni mindegyikhez, meg nincs most ehhez se időm, se kedvem fél órát kutatni, de akinek van, az megteheti.


A hangnem igaz. De épp erről beszélünk, hogy ez a propaganda a legcsekélyebb, legenyhébb ellenvéleményt, ellenérzést sem tűri. Kizárólag az ájult tisztelet és elismerés hangján lehet szólni, bármilyen más esetben "homofób" vagy és pont. Millió példát lehet erre találni. És akkor ezen felfogás alapján kinek is van fóbiája...? :)


Nagyon ritka, elenyésző hogy okkal kelljen homokos karaktereket beleírni a filmbe. Kivéve ha kifejezetten erről szól és az ezzel kapcsolatos konfliktust mutatja be, az érthető. De milyen marha érdekes, évtizedeken keresztül megvoltunk enélkül, hogy se a filmkéazítőknek, se a közönségnek nem pattant az eszébe, hogy hoppá, valami hiányzik... És mégis tökéletesen élvezetes alkotások születtek, nahát. Most is ugyanígy lenne.

Vitatkozhatsz, de tényekkel vitatkozol:

[link]

[link]

[link]


Megint csak arról beszélek, hogy semmiféle utálatról nincs szó (egyébként ha szó lenne, és akkor mi van? Akkor már hirtelen rossz dolgozó vagyok, rosszul végzem a munkám? A munkahely a munkáról szól, mi köze hozzá, hogy amúgy mit gondolok mondjuk az amazonasi indiánokról?).

Hát persze hogy nem rúgnak ki :) Példák. De százszámra lehet találni, külföldön is.

[link]

[link]


Multicégeknél igenis jellemzők az ilyen invitálások, "csapatépítő" címszó alatt. És tudjuk jól, hogy akik nem igen jelennek meg csapatépítőkön (akármilyeneken), azoknak egy idő után kifele áll a rúd (nem úgy :) ). Számos ilyen levelet kiszivárogzattak, lehoztak ilyen-olyan portálok, meg lehet keresni. A multik vezetése pedig már ott tart, hogy féltéglával veri magát minden Pride-on, mert hogy olyan nincs hogy nem.

[link]


Kérek linkeket, hogy ugyanezek a cégek felháborodott közleményeket tettek közzé és felszólaltak pl. a munkácsi turul drasztikus árokba dobása ellen, bestiális gyilkosságok ellen (kiemelten mondjuk cickánybűnözés esetén), palesztin kisgyerekek és aktivisták elleni bűncselekmények ellen, vagy bármi.


Akkor nem nézel elég reklámot, ezt mondjuk jól teszed :) Példák.

[link]

[link]

[link]

[link]


Az oktatásban normális szexuális eufukációra tényleg szükség lenne, ez tény. De mégegyszer, normálisra. Az nem normális, hogy még a szexualitásról fogalma sincs a gyereknek, de már óvodás, kisiskolás korától szivárog az agyába a propaganda, az érzékenyítés. Ha már kaptak felvilágosítást, helyén tudják kezelni az átlagos szexualitást, akkor nem bánom, lehet másmilyeneket is bemutatni, hogy vannak amúgy más szexuálitási formák is. De nem előbb.


Ez is biztos mind csak véletlen...

[link]

[link]

[link]

[link]


Kérdező, a kérdéseddel azért függ össze, mert aki a nem kevés fenti linket és példát felháborítónak, botrányosnak, propagandának tartja, a retardált logika szerint..... az titkon maga is homoszexuális!!! Hát mi más!!???!!! :)))

2023. aug. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#13, #15 a kérdés továbbra SEM erről szól. Még egyszer megkérlek titeket, valahol máshol, akár PRIVÁTBAN rendezzétek ezt a vitát, ne egy random gimis srác posztja alatt.

Köszönöm!

2023. aug. 18. 10:15
 17/17 anonim ***** válasza:
Nyilvan van ra pelda, hogy latens meleg az illeto, de szerintem tobbsegben nem melegek. En meg nem is talalkoztam olyannal, aki homofob, de aztan kiderült, hogy meleg. Csak filmben lattam ilyet 😀 Mondjuk azt tudom, hogy sok pap meleg, de nem mind mond gyuloletbeszedet, csak mert vallasos.
2023. okt. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!