Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mondhat olyat egy középiskolai...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mondhat olyat egy középiskolai biolgóiatanár, hogy szerinte a homoszexualitás erkölcstelen és elítélendő?

Figyelt kérdés

Igazából a szexualitásról volt szó és szóba került a meleg téma. A tanárnő kifejtette az egész osztály előtt az álláspontját, miszerint a melegség súlyos probléma és mielőbb vissza kellene szorítani, mivel már így is divattá vált.


Ilyen ostobaságot egyetemet végzett ember szájából még nem hallottam. Bele sem gondolt abba, hogy az osztályban lehet egy vagy több meleg fiú, akik épp most vívódnak önmagukban a szexuális hovatartozásukkal kapcsolatban, és ezzel a megnyilvánulással csak felesleges bűntudatot ébreszt bennü(n)k.


F



2013. febr. 16. 19:03
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
86%

van egy elméletem:


éppen azért van ma annyi meleg, mert régen nem fogadták el. úgy kellett csinálniuk a melegeknek, mintha heterok lettek volna, megnősültek, gyerekeik lettek, így örökítették tovább a meleg gént. ezért lenne jó, ha nem kellene már nekik titkolózniuk, hanem azzal élhetnének, akivel akarnak. én például nem szeretném, ha a lányomat egy meleg férfi venné el. ti erről mit gondoltok?

2013. febr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
84%

Voltam ilyen helyzetben, és pontosan ugyanez volt a reakcióm is. Nekem is a biológiatanárom volt ilyen homofób (kár volt érte amúgy, mert egyébként kedveltem az óráit, de az ilyen kiszólásaival sikeresen megutáltatta velem a tantárgyát).


Sajnos nem hiszem, hogy sokat tehetsz az ügyben. Magyarországon minden szakmai szervezet ugyanúgy működik, védik a mundér becsületét, ennél durvább etikai vétségeket is "elkennek". A leghelyesebb lenne ott rögtön, vagy legalább később négyszemközt felelősségre vonni a tanárt, hogy hogyan mondhat ilyeneket és miért nem gondol bele, milyen hatással lehet a diákjaira. Ha az érintettek mindig kiállnának a homofób közbeszéd ellen, akkor nem lenne homofób közbeszéd.


Persze megértem, ha ezt a konfliktust nem akarod vagy mered felvállalni, én se mertem... ez esetben úgy kell megbirkózni a dologgal, mint minden homofób megnyilvánulással: nem szabad magadra venni. A saját belső értékítéletedre kell hallgatnod, nem a tanárnő erkölcsi ítélkezésére.

2013. febr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Nos, szólásszabadság van, de ő ezt biológiatanári felelősségével mondta... ezzel nekem az a bajom, hogy középiskolában lazán elhiszi mindenki, hogy akkor az ő mondatainak valamiféle tudományos alapja van, és nem csak arról van szó, hogy neki személy szerint nem szimpatikusak a melegek.


Egyébként szerintem jogilag sem 100-as, amit csinált, de Magyarországon nem nagyon lesz ebből baja, de nem is ez a lényeg.


Felelőtlen ember, aki nem veszi komolyan a hivatását.

2013. febr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
93%
Nem nem mondhat és elég szomorú hogy ilyen és hozzá hasonló embereket alkalmaznak pont oktatásba..jelenteni kéne valahol persze nem fogja senki megértem én de az lenne a normális. Ne jöjjön nekem senki a szólás szabadsággal... legostobább kifogás szólás szabadság van mégsem megyek oda mamádhoz amikor bevásárol és nekem tolja a kocsi hogy a k*rva anyádat te tetves r*banc még egyszer nekem jössz megöllek nem? mert nem vagyok primitív erőszakos és nem akarok mást BÁNTANI vele.
2013. febr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
A szólásszabadság nem érvényes az oktatás keretein belül! Az oktatás során a tudományos tényeket kell a diákok elé tárni, ami jelenleg az, hogy a homoszexualitás nem betegség, hanem természetes jelenség, sőt, még segíti is fajunk fennmaradását (szupernőstény, támogató felek, stb.). Miután ezt megtanította a diákoknak, természetesen elmondhatja megjegyzésként az ő saját véleményét is. De nem csak a saját véleményét...
2013. febr. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
utolsó : legjobb válasz.
2013. febr. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
a szólásszabadságot sokan félreértelmezik, a szólásszabadság nem azt jelenti, hogy beszélhet marhaságokat. a történelemtanár sem mondja azt, hogy a holokauszt nem történt meg, szólsászabadság ürügyén.
2013. febr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Szólásszabadsága otthon van, munkaidőn kívül.

Amit tett, simán ki lehet rúgatni.

Ombudsmanhoz kell fordulni.

2013. febr. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi gyökér írt ide...

Mi az hogy a melegek női ruhában vonulnak? Ha alapvető fogalomzavarban szenvedsz, kedves 19:27-es akkor előtte nem ártana utána nézni a dolgoknak. Ugyanis a transzszexuálisok vonulnak női ruhában, én pedig meleg létemre akkor sem vennék fel nagy nyilvánosság előtt pl. szoknyát, melltartót, ha fizetnének érte. Igaz hogy a saját nememet szeretem de nem vagyok lány, sem travi.


És ahogy már előttem is elmondták, nem - nem mondhat. Azaz mondhat, de tanórán kívül és akkor sem a diákjainak. Ez olyan mintha bent ülne az órán egy cigány származású ember akin nem látszik, és a tanár véleményt alkot a cigányok életviteléről. Ez pedig hátrányos megkülönböztetés.


22/f (meleg)

2013. febr. 18. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
20%
valóban nem mondhat így ilyet, hiszen tanárként objektívnek kéne maradnia. illetve a véleményét szerintem elmondhatná, de nem ilyen sértően. ahogy elnéztem a válaszokat szinte senkinek nem a melegséggel volt baja, hanem csakis a divatból, külsőségekben magát fennen hirdető szexuális hovatartozással. ezen felül biológiai! meghatározásban valóban nem ez lenne "normális", de hogy a "normális"-tól való eltérés jó-e vagy rossz-e azt szerintem senki meg nem tudja mondani. hiszen a normális kategória csak egyfajta viszonyítással létrehozott jellemző. a szexualitást egyébként több dolog befolyásolja. (a genetikán kívül) főleg pszichológiai összetevői vannak a homoszexualitás kialakulásának. a legfontosabb ezek közül az embernél 6 éves korig megtörténő szexuális imprinting (bevésődés, tanult viselkedési mechanizmus, meghatározott életszakaszban alakul ki). az imprinting "tanulási" folyamata során a gyermek az ellentétes nemű szülőjének pszichológiai magatartását veszi mintának, így felnőtt korban a hozzá hasonlóakhoz vonzódik. tehát a szexuális hovatartozásunk nagy részben szüleink, családunk felelőssége. ez természetesen nem jelenti, hogy amennyiben nem vagyunk heterók minket otthon "elrontottak" volna, hiszen a gyermekkor utáni egyéb pszichológiai hatások is módosíthatják személyiségünket valamint mint írtam a "rossz" csak viszonyítás kérdése. a tárgyban egyébként sok külföldi tudós mellett több magyar is kutatott (pl. Bereczkei, Gyuris 2002-től sok kutatást végzett [link] ezzel például simán odaállhatnál a tanár elé, ezek a kutatási anyagok jóval a diplomája után készültek! talán sikerülne racionalizálni a gondolkodását. egy próbát megér szerintem. (az első pár mondatban kizárólag saját véleményt írtam, utána több kutatási anyag alapján objektív tényeket. sértés, bántás nem állt szándékomban)
2013. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!