Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Nehéz ma Magyarországon...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nehéz ma Magyarországon homoszexuálisnak lenni? Mennyire fogadnak el titeket? Milyen gyakran ér atrocitás?

Figyelt kérdés

Nekem sosem volt ezzel semmiféle előítéletem, eszembe nem jutna e miatt bárkit is másként kezelni, nekem ez természetes. Viszont sok ember a környezetemben (többségükben férfiak) nagyon bicskanyitogatóan beszél erről a témáról, ha szóba kerül, sokukról sosem gondoltam volna hogy ilyen szűk látókörű. (A homoszexuális nők számukra persze elfogadhatóbbak.) De aztán sokszor kiderül, hogy van a baráti körükben meleg, de az "más", őt elfogadják.


Szóval kíváncsi vagyok, hogy aki felvállalja, az sok bántást kap e.

Vagy az emberek csak addig beszélnek így, amíg nem ismernek személyesen homoszexuálist?



2016. okt. 4. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
És egyre nehezebb lesz. Mindennek a melegek, a migránsok, a libsik, Brüsszel, a zsidók az okai. Innentől kezdve megvan az ellenségkép, lehet utálni, meg van magyarázva, hogy itthon miért él mindenki rosszul: a melegek miatt. Szóval ha itthon tervezed az életed, akkor sok sikert. Szükséged lesz rá.
2016. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
1. Jó nagy hülyeséget mondtál, életemben egyszer nem hallottam olyat, hogy bármiért a melegeket okolnák.
2016. okt. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem egyszerű. Bár a törvények "védenek" minket (nem lehet diszkriminálni valakit a melegsége miatt, illetve lehetőség van bejegyzett élettársi kapcsolat kötésére), a közgondolkodásban mégis más a helyzet.

Bár sok olyan embert ismerek, akikről azt hihetnénk hogy a legnagyobb homofób a karakteréből kifolyólag, mégis elfogadó.

Aki nem ismer meleget (vagyis csak nem tud róla), az nehezen fogadja el, hiszen csak a tv-ben látott dolgokra hagyatkozik, amit ugye nem kell bemutatni....

Ha valaki ráadásul vallásos és még jobboldali is, az már csak olaj a tűzre.

2016. okt. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Bocsánat, nem írtam oda, én hetero nő vagyok.
2016. okt. 4. 16:31
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
2#, pedig a szélsőjobboldali szavazóknak kell egy ellenségkép és elég időszakosan (felvonulás) a homofóbia megerősödik, amiket politikai célokra használnak fel.
2016. okt. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%

Hát változó. Vidéki vagyok és a városban, ahol tanulok vannak alkeszok meg hasonlóak dögivel és azok megnéznek sűrűn a pc-m meg a festett hajam miatt, de a sulimban elfogadóbbak többnyire. Persze itt is van 1-2 tapló idióta, de őket senki nem veszi komolyan.

Szerintem többen tudják, h meleg vagyok, mint gondolnám elsőre, de szerencsémre itt mindenki nagyon nyílt e téren...falun/községben már más a helyzet. Ott úgy megnéz mindenki, hogy majd kiesik a szemük. Volt olyan, akit hallottam mondogatni, h úr isten meg ugye a hiperpigmentáltaknak az illatozó fajtája valamit motyog az orra alatt, de eddig még senki nem mert a szemembe momdani semmit...Itt jellemző az, h amelyik kutya ugat, nem harap.XD

Hallottam, h BP-n elfogadóbbak, de sajnos messze élek.

Akármennyire is pozitívnak tűnt az írásom, nem merem Magyarországon felvállalni magam. (Nem akarom, hogy bárhogyan is zaklassanak...) Amint végzek a tanulással irány nyugat.;)

2016. okt. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!