Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért van az, hogy az egyik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy az egyik mély keresztény ember szerint a pokolra jutok mert meleg vagyok, míg a másik szerint meg Isten ilyennek teremtett engem és így szeret?

Figyelt kérdés

2016. nov. 1. 13:19
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Ha valaki lebúzázik, leköcsögöz stb az nem érdekel. De mikor valaki azt mondanja, h a melegség egy betegség...vagy, hogy is írtad? "genetikai romlás", na az feltud paszni. Akkor ezek szerint a négerek is genetikailag romlott emberek, mert hát isten ádit és évit fehérnek teremtette, nem?

Valóban, nem fogom elfogadni a te véleményed ahogy másét sem, mivel mindenről megvan a sajátom, én szimplán kíváncsi voltam, h mások hogy látják ezt. Mindenképp érdekes a te látásmódot, viszont te nem az a fajta ember vagy akivel érdemes ilyenről vagy bármi másról vitatkozni. Aki számára a biblia a törvény, szent és sérthetetlen és mindent szószerint vesz belőle, az számomra egy buta ember. A vallás nem más mint a gyenge emberek támasza, akik képtelen önmagukban bízni, hinni. Vannak jó dolgok a bibliában vallásban, de full vakon elhinni minden szavát...nem is értem, h h lehet valaki erre képes.

2016. nov. 4. 11:53
 22/44 anonim ***** válasza:
89%

"Bocsi!

Nem írtad,hogy csak a homoszexuálisok véleményét vagy hajlandó elfogadni."


Dehogynem! Eleve a homoszexualitás kategóriába tette a kérdést, és nem a vallásiba és nem gondolta, hogy egy heteró hittérítő passzióból mégiscsak a homo rovatot olvassa és kommenteli.


Amúgy Jézus jut eszembe, és a Biblia a paráznaságot is bűnnek tartja, mégis amikor a parázna nőt akarják megkövezni, és megkérdik Jézust, hogy ugye helyesen cselekednek, akkor Jézus azt válaszolja, hogy:

- Az vesse rá az első követ aki bűntelen közületek...

2016. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
97%

Nem érdemes a Bibliát idézgetni. A legtöbb egyház már tudja, hogy a Bibliát, mivel több ezer éves szövegekről van szó, mindig annak a kornak és társadalomnak a fényében kell értelmezni, amelyben íródtak.

Az egész Bibliában mindössze 6 rövidke mondatocska van a melegségről. Ha akkora bűn lenne, akkor bizonyára jóval többször szerepelne, és ami nagyon fontos, hogy Jézus semmit sem mondott a melegekről, csak ezt elfelejtik megemlíteni a homofób keresztények. Azt is érdemes megfigyelni, hogy a leszbikusokról sehol sem esik szó a Bibliában, akkor a női homoszexualitás nem lenne bűn? (merthát a Bibliában nem szerepel).

2016. nov. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Szeretnélek emlékeztetni egy általánosiskola alsótagozatos tananyagra:A könyvek címét nagybetűvel írjuk!

A"nemecsekelés"a sötét,tanulatlan emberek szokása,s az általam ismert homoszexuálisok műveltek.

A Biblia nagybetűvel írandó!


Korábban -azt hiszem elég világosan- megírtam,hogy ítélni,csak Istennek van joga.Én sem ítélkezem senki felett.


Melegek.

Ez a kifejezés azóta foglalt,mióta magyar nyelv létezik,és a szülői szeretetet,a napsugár hatását,az anyagok hőmérsékletét,stb.jelzi.A homoszexuális NEM meleg.Lehet homokos,buzy,leszby,de nem meleg.

Ennek a fogalomnak bitorlása kissebbségérzetük következménye.Nem elfogadható,és nem világos.


Mivel a keresztény emberek véleményét kérdezted,s a "keresztény"kifejezés Krisztus követőjét jelenti,akiknek alapvető módjuk megismerni Krisztust a Biblia,miért csodálkozol,hogy bibliai érveket használok az egészséges családmodel Ádám-Éva kettősére?

2016. nov. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
97%

Nos, ítélni valóban csak Istennek van joga. Éppen ezért nem hinném, hogy az az Isten, aki maga a Szeretet, aki olyannyira szeretett MINDEN embert, hogy képes volt a saját teremtményei közé jönni, emberi formát ölteni, kiszolgáltatnia magát az embereknek, kínhalállal meghalni, majd a halált legyőzve a mi üdvösségünkért feltámadni, nem hinném, hogy egy másokon segítő, vallását gyakorló, sokat imádkozó, alázatos, önzetlen embernek azt mondaná Isten: "Hát gyermekem, te valóban törekedtél megtartani parancsaimat, a jézusi életeszményt elég sikeresen megvalósítottad, ezért érdemes is lennél az üdvösségre, DE mivel.....te a saját nemedhez vonzódtál, és a nemi/érzelmi vágyaidat kiélted, hűséges párkapcsolatban éltél egy azonos neművel, ezért te a pokolra kerülsz." Na hagyjuk már.... aki meg gonosz, rosszindulatú, másokat bántó ember, annak meg nagyobb esélye van az üdvösségre csak azért, mert ő éppen a társadalmi normáknak megfelelő férfi-nő házasságban élt. Ugyan már...


A meleg kifejezés pedig igenis helyes, ha már a magyar nyelvnél tartunk okoska, "azonos alakú" szavaknak nevezik őket, általános iskola 6. osztályos tananyag. :) Ez azt jelenti, hogy egy hangalaknak 2 vagy több jelentése van, de a jelentések között nincs összefüggés. Pl. nyúl: főnév és ige, követ: főnév, ige és tárgyragos főnév. :)


Azt pedig leírtam már neked egy korábbi hozzászólásomban, bár ahogy látom, a te fajtáddal nem lehet értelmes párbeszédet folytatni, mert csak a magadét fújod, a másik érveire pedig nem is reagálsz, ezért leírom még egyszer: Krisztus ne hozd fel példaként a melegek elleni gyűlölködésedben, hiszen Jézus SEMMIT nem mondott a melegekről. Egy keresztény (azaz Krisztus követő) embernek pedig az Ő tanítása lehet csakis a legfontosabb. Ha akkora égbekiáltó bűn lenne, akkor valószínűleg szólt volna a témáról, nem gondolod? A másik pedig, hogy a férfi-nő eszményképet ne magyarázd Ádámmal és Évával, hiszen az egész Ószövetségben a többnejűség volt a természetes. Most már nem mondhatod, hogy elkerülte a figyelmedet ez a két apróság, mivel másodszor is leírtam, várjuk kíváncsian a reakciódat. :-)

2016. nov. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
get rekt
2016. nov. 5. 21:49
 27/44 anonim ***** válasza:
0%

25.Hsz!


Olvasd el, mostmár értőolvasással,amit 24.hsz-ban írtam!


Isten ítéleti szempontjait nem ismerhetjük teljességgel,s ezért erről vitát folytatni értelmetlen.Nem is feladatunk!


Minden ember pokolra kerül,amikor meghal,amiképpen Krisztus is oda került halálakor,mivel a pokol,a halál.


A"meleg"kifejezés,a homokosokra pont olyan téves "azonos alakú"újkeletű szó,mint a vasbeton "talpfa"(talpgerenda).Nem hozható összefüggésbe a szó egyetlen eredeti jelentésével sem.


Ezzel rágalmaztál:

"Krisztus ne hozd fel példaként a melegek elleni gyűlölködésedben,..."

Ilyet nem tettem.

Ha megérthetted volna azt,amit írtam,nem rágalmaznál.Tudom,irántam való gyűlöleted vakított el.

Én,a keresztények alapdokumentuma jelentőségére hívtam fel a kérdező figyelmét,nevezetesen,hogy mi hisszük a Biblia isteni ihletettségét,s abban Ádámnak nem Jenőt teremtett Isten.


A többnejűség,és a homoszexualitás között semmi összefüggés nincs.


Jézus,a homoszexualitás kérdéséről valóban nem szólt,ahogyan nem szólt arról,hogy melyik a 7.szentnap,szabad-e kecskével,tyúkkal közösülni,szabad-e gilisztán,mérgesgombán élni,stb.Mindezeket természetes módon követte,és követésre méltónak tartotta az ószövetségi tanítás szerint.

2016. nov. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

"s abban Ádámnak nem Jenőt teremtett Isten. "


Ha már újra felhoztad a témát, válaszolj légyszíves a 15. hozzászóló kérdésére: Isten minek teremtett homoszexualitást okozó genetikai romlást?


Másrészt értem én, hogy Ádámnak nem Jenőt teremtett Isten. De számítógépet se teremtett neki, és mégis használod. Akkor most mi van?

2016. nov. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
0%

24.Hsz.


Leírom neked is,de lassan,hogy te is megértsd:


Isten nem teremtett senkit homokosnak.


Mindkét teremtményét heterónak teremtette,s azok utódaiban is csak évezredek múlva történt a változás,az isteni rendtől eltérő szokásaik miatt.

A genetikai hiba pont olyan okok miatt történt,mint a végtaghiányos utódok,és más torzulások.


Az első leírás homokosokról Sodoma-Gomora esetében található.


A laptopommal nem szoktam szexuális életet élni,bár nejem tett már ilyen ajánlatot,amikor soká feküdtem le miatta.

2016. nov. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Mar bocs, de azert nem tudom elfogadni ezt, h Istem Adamot es Evat termetett es nem Jenot, mert ha 2 embert teremtett osszesen akkor mi kvara nem letezhetnenk. Aztan ilyenkor szoktak azt mondani, h azt kepletesen kell erteni es valojaban tobb embert teremtett...akkor ennyi erovel miert ne lehetett vna koztuk homoszexualis?
2016. nov. 6. 08:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!