Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ha keresztény vagyok és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha keresztény vagyok és elfogadom a melegeket, akkor mindenképpen ki vagyok utálva?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ez így most eléggé provokálónak hat és tök jó dolog karácsonykor ilyet kérdezni... De komolyan érdekel. Olvasom itt a gyk-t ahol a meleg kérdéseknél az elfogadók mellett vannak ugye utálkozók is, meg olyanok akik hidegvérrel vannak ellene a homoszexualitásnak. Utóbbiaknak egy kis része keresztény (vagy legalábbis bűnnek nevezi a melegséget, stb.) Őket nem értem és nem értek velük egyet, megpróbálok vitatkozni is akár. Rossz érzés, hogy ilyen a hozzáállásuk (mivel esélyes, hogy én sem vagyok hetero...)

Ilyenkor azoknak egy része akik eddig kedvesek voltak, hirtelen viselkedést változtatnak és elég csúnyán meg lekezelően nyilatkoznak vagy a kereszténységről, vagy a keresztényekről, vagy a vallásokról. Persze nem mindenki! De vannak ilyenek, nem is egyen és elég magas százalékkal... Ez szintén rosszul esik, mivel én is az vagyok.

Ilyenkor úgy érzem, hogy két oldalról is utálva vagyok :/ Most komolyan: miért kell ennyire lekezelni a vallásosakat? Meg a melegeket? Egyik ember sem kevesebb!

Félek, hogy most is sokan belém fogtok kötni hogy hogy egyeztetem össze meg ilyenek... de nem ez a kérdés lényege. De itt a gyk-n miért utálkozó ennyi ember?

Hatalmas tisztelet és köszönet a kivételeknek!



2016. dec. 25. 22:19
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
100%
Egyetértek a 11# válaszával.Ez rohadtul nem ide tartozik.
2016. dec. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%

Én utálom a keresztényeket, pont azért, mert nem fogadnak el másokat. A vallás választható út. Nem zavarnanak, bár kissé ijesztő mennyire hisznek az ilyen mesébe illő dolgokban, ha nem lennének gyulolkodok.

Véleményem a melegekről; nem szeretem a meleg felvonulásos maga mutogatást , de egyébkemt semmi bajom velük. Ha a heterok nyaljak faljak egymást buszmegállóban, ők miért nem pusziszkodhatnak? Kimeljetek a gyerek leutanozza őket ervektol, heteroknak lehet meleg gyereke, meleg szülőknek hetero gyereke. Erről ennyit. Ez nem választható dolog, nem szabad elítélni amíg nem árt másoknak vele.


Plusz egy: hungaristak. Ne nyalogassatok folyton a sebeiteket! Nem fog semmi sem változni hogy folyton egy szomorú dologra emlékeztettek mindenkit az öltözéketekkel. Inkább előre tekintsetek.

2016. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

12: Akkor engem is utálsz? (Nem provokálok, csak kicsit kétségbe vagyok esve. De legaláb valaki megmondja és nem kerüli a témát :D)

Tudom amúgy hogy hihetetlen, mert sajnos itt a gyk-n sem ez látszik (van, akinek talán a környezetében sem), de azért nem minden keresztény gyűlölködik. És az az elszomorító, hohy emiatt mindegyik le van nézve, pont úgy, mint amikor a rózsaszín tangában vonaglók miatt ítélik el konzekvensen a melegeket. Lehet, kicsit sántít a hasonlat, de kb ilyennek érzem és még mindig fáj, mert ezt az utálatot egyik oldalról sem érdemelte ki senki! Csak es csakis az, aki tett is érte, ami még mindig nem igaz minden melegre és keresztényre.

2016. dec. 26. 20:14
 14/27 anonim válasza:
6%

Amúgy szerintem nyugodtan lehet utálni bárkit.

Mindenkinek joga van utálni a muzulámonokat, zsidókat, melegeket, hungaristákat, keresztényeket, ufokat, gyíkembereket, nőket, férfiakat, bárkit.

Mindenki gondoljon amit akar, azt ne hagyjuk, hogy a másik embert legyilkolják.


Én is utálok sok mindenkit. De legjobban azt, aki meg akarja mondani mit gondoljak <3

2016. dec. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem az, hogy a megítélés nagyban függ a társaságtól. Művelt emberek között egyik dolog miatt sem fognak utálni, az egyszerű embereknek meg mondhatsz bármit, beskatulyáznak, velük nem is kell foglalkozni. Vallásosak kicsit "konzervatívabbak", de közöttük is vannak elfogadóak, bár sajnos nem az a jellemző, legalábbis mifelénk. Meg kell találni azt a közeget, ahol az ember kiteljesedhet.

Remélem tudtam segíteni. :-)

2016. dec. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
82%
12 és vagyok. Ez jó érv volt kérdező. Valóban nem szép dolog általánosítani, de a ismétlem, ez választható dolog. Nem te választasz nemi identitást, sem bőrszínt, de tudod hogy a legtöbb keresztény milyen, még is beleptel a közösségbe. A te döntések volt hogy egy gyűlölködő közösség tagja legyel. Én mindenkit elfogadok amíg nem bánt mást és a kereszténység igenis ártalmas. Igen, valakinek szüksége van erre, de többeknek árt a tevékenységével.
2016. dec. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
94%
Egy normálisabb gondolkozású papot sem Hallottam még utálkozni más felekezet, bőrszín, szexuális orientáció miatt. Viszont nagyon sokan félnek és ez utálatban fogalmazódik meg. Miért kellene keresztényként bárkit is kiutálni?
2016. dec. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Vallásos iskolába jártam, részt vettem hitoktatason és a pap is gyakran prédikált. Igenis, hallottam gyulolett beszédet a melegek ellen.
2016. dec. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van. Én is hallottam paptól hogy a melegek pokolra jutnak, bűnösök, isten ellenségei meg hasonlókat. Sütött belőle a gyűlölet, pedig elvileg a papok "szent emberek". Szerintem meg sokkal rosszabbak és többet tudnak ártani mint egy átlag ember.
2016. dec. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
11%

Keresztény vagyok, és ebbe születtem, mivel volt két pap is a családban. A vallás nekem nem választás kérdése, mint ahogy a #16-os írta, hogy a vallást úgy választja az ember.

Nincs bajom egyik vallással sem, legfeljebb az álszent papjaikat nem szeretem. Úgyanígy nincs bajom azokkal az emberekkel sem, akik titokban, vagy nyiltan mások. Én magam is bi vagyok, és furcsa is lenne, ha a másságáért bárkit elítélnék. Ami visszataszít, az a melegfelvonulás. Öncélúnak és provokatívnak tartom, ami többet árt, mint használ.

2016. dec. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!