Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ha keresztény vagyok és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha keresztény vagyok és elfogadom a melegeket, akkor mindenképpen ki vagyok utálva?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ez így most eléggé provokálónak hat és tök jó dolog karácsonykor ilyet kérdezni... De komolyan érdekel. Olvasom itt a gyk-t ahol a meleg kérdéseknél az elfogadók mellett vannak ugye utálkozók is, meg olyanok akik hidegvérrel vannak ellene a homoszexualitásnak. Utóbbiaknak egy kis része keresztény (vagy legalábbis bűnnek nevezi a melegséget, stb.) Őket nem értem és nem értek velük egyet, megpróbálok vitatkozni is akár. Rossz érzés, hogy ilyen a hozzáállásuk (mivel esélyes, hogy én sem vagyok hetero...)

Ilyenkor azoknak egy része akik eddig kedvesek voltak, hirtelen viselkedést változtatnak és elég csúnyán meg lekezelően nyilatkoznak vagy a kereszténységről, vagy a keresztényekről, vagy a vallásokról. Persze nem mindenki! De vannak ilyenek, nem is egyen és elég magas százalékkal... Ez szintén rosszul esik, mivel én is az vagyok.

Ilyenkor úgy érzem, hogy két oldalról is utálva vagyok :/ Most komolyan: miért kell ennyire lekezelni a vallásosakat? Meg a melegeket? Egyik ember sem kevesebb!

Félek, hogy most is sokan belém fogtok kötni hogy hogy egyeztetem össze meg ilyenek... de nem ez a kérdés lényege. De itt a gyk-n miért utálkozó ennyi ember?

Hatalmas tisztelet és köszönet a kivételeknek!



2016. dec. 25. 22:19
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Aki azt írta, hogy önként léptem be a közösségbe: igen, de nem az emberek miatt (mert ugye vallást szerintem akkor választunk, ha a tanításai nem ellenkeznek - sőt, megegyeznek - a hitünkkel.) Meg nálunk nem gyűlölködnek - viszont kezdhetném azt érezni, hogy ez valami kivétel...


A melegségről, bőrszínről, stb tényleg senki nem tehet és ezért nem is szép dolog elítélni őket. Persze, mindenkinek van joga akárkit utálni - ezt is az egyik válaszadónak üzenem - de ok nélkül nem éppen okos és szimpatikus. Nekem meg van jogom ezt gondolni, persze attól hogy valaki utál valakit, még nem kell viszontutálni sem.

A homofóbokat igazából arról nehéz meggyőzni hogy a melegség nem választás kérdése és nem is betegség (tehát nem gyógyítható.) Ezzel eddig mindig felsültem, de talán majd egyszer~

2016. dec. 27. 11:45
 22/27 anonim válasza:
100%
Csak egy dolog: Ha a melegek "hibásak"lennének akkor Isten miért teremtette őket? :) gondolkodj ezen
2016. dec. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
#21 A vér homofóbokat soha nem lehet meggyőzni arról, hogy a másság nem bűn, és nem választás kérdése. Ha akár csak a TV-ben látnak egy lightos meleg jelenetet, leszbi csók, már rosszul vannak, és minimum fújjolnak.
2016. dec. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
100%
Nem tudom megérteni, mi bajuk van ezekkel az emberekkel, de bűnös bizony ebben a vallás, mint olyan, mindegy, zsidó, muszlim, keresztény: mindegyik elítéli a melegeket.
2016. dec. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
100%

Lehet csak nálunk volt nagyon jó a helyzet ilyen szempontból, de a mi atyánk teljesen elfogadó volt. Nekem a legjobb barátom meleg és mégis minden áldott vasárnap ott ültünk a templomban az első padban. Sokszor beszélgettünk mise után a papunkkal és mindig nagyon pozitívan és nyíltan állt az egészhez. Segített az elején, mikor a barátom kezdett rájönni, hogy is érez. Emlékszem mennyire rosszul élte meg azt az időszakot. Mind a ketten nagyon vallásosan lettünk nevelve, mindenkinèl jobban ismerem, de el sem tudom képzelni, milyen lehetett neki szembenézni magával. Azóta hat év telt el és az atya mindvégig tartotta benne a lelket. Néha még viccelődtünk is, hogy a papunk lassan átveszi a helyemet. Fantasztikus ember volt. Majd' egy éve nagyon beteg lett, nemsokára el is távozott sorainkból, de előtte még egy utolsó páratlan gesztust tett felénk. Egyszer péntek este a mise után, mikor már az összes hívő elment mi szokás szerint ott maradtunk egy eszmecserére. Velünk volt a barátom párja is és szóba jött, hogy mennyire kár, hogy nem házasodhatnak a melegek, pedig ők már hosszú évek óta együtt vannak és ugyan olyan szerelmesek, mint én a vőlegényemmel. Ezután az atya tartott egy miniatűr kis "esküvőt" nekik. Csodás volt. Akkor ott rögtönöztünk mind, mégis olyan romantikus és ártatlanul szerelmes volt az egész, hogy bármeddig szervezhetem a saját esküvőm, nem lesz ilyen szép. Nem volt "igazi" a szertartás, de csodálatos. Nem tudok rá jobb szót, sajnálom. Mi még nem tudtuk, de az volt az atya utolsó miséje. Egy hétre rá elhunyt. Olyat tett, amit soha nem fog elfelejteni neki egyikünk sem. A legfantasztikusabb pap volt, akihez valaha szerencsém volt. Olyan volt, mintha a nagypapánk lenne.

Ezzel a jó hosszú mesével arra akartam rámutatni, hogy a keresztény vallás és a homoszexualitás tökéletesen működhet egymás mellett. Ez a legékesebb példa rá.

2017. jan. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van utolsó kommentelő, én mint 17 éves meleg srác, teljesen együtt értek ezzel, a homofóbokat nem ítélem el, meg van a véleményük, csak ne ártsanak nekem, ne bántsanak, stb. A melegfelvonulások ellen én is vagyok mert nem épp dolog, provokatív és kész, de azt nem bírom nézni ahogy két ember rákényszeríti az utcán a másikat hogy végig nézze azt ahogy csókolóznak, identitástól függetlenül, csinálják otthon és kész. :) Nagyon jó érzés volt olvasni tőled ezt az utolsó kis mesét, én nem vagy istenhívő, nincs vallásom, és nem is hiszek istenben, de ha létezik mennyország, akkor ő oda kerül, és nem ég el a pokolban mint ahogyan írták azt. :) Jó érzés volt olvasni.
2017. jan. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
100%
A muszlimok se szeretik őket, sőt.
2017. jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!