Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Társadalmi nemek tanulmánya/ge...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társadalmi nemek tanulmánya/gender studies? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Az ELTE a fenti néven indít egy mesterképzést, és arra lennék kíváncsi, kinek mi a véleménye erről a szakról. Bármit leírhattok, amit ezzel kapcsolatosan gondoltok.:) Szerintetek miért lesz jó, vagy rossz, ha ilyen képzés indul Magyarországon?

Elsősorban fiatalabbak válaszát várom, de bármennyi idősek írhatnak, csak kérlek, írjátok le a korotokat is.:)

Külön örülnék, ha írnának olyanok is, akik gondolkottak már azon, hogy esetleg elvégzik ezt a mesterszakot. Ti miért választanátok ezt? Mi vonz benne?

Előre is nagyon szépen köszönök minden normális választ.:D

(Tudom, a kategória indokolatlannak tűnik, de direkt írtam ide a kérdést. Ettől függetlenül nem csak melegek válaszolhatnak.:))



2017. febr. 18. 19:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Pencroft: nem, dehogy, köze nincs hozzá.


De azt kell megérteni, hogy az egyetemi szakok max. 30%-ban fedik le a valós munkaköröket. Az olyanok, hogy mérnök, controlling, accounting az egyértelmű. De már a marketingben sem kizárólag a "kereskedelem és marketing" szakosok hasítanak, hanem pszichológusok, kulturális antropológusok, esztéták, vagy még vadabb "büfé-ruhatár" szakosok. :)

2017. márc. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%

Na, hát erről beszélek! Továbbra sem látom ilyen szak értelmét.

Nem lett volna jobb, ha az egyetemen Te is olyan dolgokat tanultál volna, amik a mostani munkaköröd elvégzéséhez szükségesek?

2017. márc. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%
Illetve, kedves # 9-es, a megszerzett tanulmányaidnak így visszanézve volt értelme? Tudod valamire hasznosítani a tudást, melynek megszerzésére éveket áldoztál?
2017. márc. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván semmi értelme annak, ha valaki mondjuk Indológián végez de utána termékfejlesztésen dolgozik.


De mégis, az analitikai gondolkodás fejlődése, problémamegoldás, kreativitás... nem tudom megmondani, hogy mi lett volna ha egyből a Corvinuson kezdek, de őszintén: a Corvinusosok nem jutottak be erre az állásra én meg igen. Ez vagyok, aki, nincs "mi lett volna ha". :)

2017. márc. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
87%

Ja amúgy egy gender studies simán jól hangzik a következő munkakörökben:


piackutatás

jövőkutatás

PR/reklám

termékfejlesztés

marketing

HR


Azaz minden olyan, ahol az emberi viselkedést kell megérteni. Vagy úgy gondolod, hogy egy vezetés-szervezés szakos közgazdász jobban érti az emberi viselkedést, mint egy szociálpszichológus, egy gender studies szakos, egy pszichológus, antropológus, szociológus stb?

2017. márc. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
84%
bizony, nagyon gyakorlatias haszna tud lenni a mai társadalomban. marketing területen sztem egyértelműen kijönnek az előnyei.
2017. márc. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!