Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért van az, hogy a melegekné...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a melegeknél is a szép testű férfiak az ideálok, ha egyszer náluk a genetika elvileg nem számít?

Figyelt kérdés

Úgy értem, heteróknál érthető, hogy a férfiaknak miért a vékony, szimmetrikus arcú, minél egészségesebbnek tűnő, csábító nők jönnek be a legjobban, mert ezek jelzik a legjobb genetikát az esetleges utód számára, így vagyunk kódolva.


De a melegeknél ez hogy van? Nekik elvileg nincs miért válogatniuk, hisz náluk az utódnemzés szóba se jön férfiakkal, nem?


2019. jan. 17. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a társadalom alakítja sokszor az ízlést. Nézd meg a reneszánsz pufi nőit. Az volt az eszménykép. Most meg a szép test, hát persze hogy az kell. Te is mondtad "szép test" :D Hát mert szép, jól esik a szemnek.
2019. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként a vékony nő, elvileg pont hogy nem a genetikai igény. Hanem a szélesebb csípő, telt mellek gyerekvállalás szempontjából. Ezt is a társadalom alakította.
2019. jan. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Az emberek nem csak az utódnemzés alapján választanak párt.

Szép testű alatt gondolom izmosra gondolsz. Az izmos test biztonságérzetet ad, mert feltételezhető, hogy aki izmos az erős is. (persze pumpált izmokkal lehet csalni)

2019. jan. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem érted hogyan működik ez.


A nemi fejlődés óramű pontossággal zajlik, bizonyos hormonoknak vegytisztán kell átjárnia az idegrendszert ahhoz, hogy a férfi heteró agy kifejlődjön.


Ha ebben genetikai vagy bármilyen csúszás keletkezik, gradiens jelleggel maradhat a női idegrendszer. Persze erre még jönnek a környezeti hatások is.


Nagyon egyszerű, tisztán heteró ember nincs is szinte, mindenkiben van akár minimális % bi is. Ez egy heteró férfinél annyit jelent, hogy fel tudod mérni hogy a konkurencia "jó pasi-e"...de nem vonzódsz.


Egészen addig, amíg valaki teljesen homoszexuális is lehet... köztes állapotok egy átmeneti görbe mentén bárhol előfordulhatnak.


Ráadásul testen belül is eltérve! Teljesen ép férfi test és szaporítószerv, de az agy nem kapott elég hormont, pont mikor kellett volna... ezért az agya meleg. Vannak teljesen női agyak férfi testben, és fordítva.


Mit számít ez a szaporodás szempontjából? Gondold végig logikusan.


Genetikailag meg látható hogy nem tisztán öröklődő jelenség, mert kihalt volna rég a homoszexualitás. Inkább egy érzékeny rendszer prbolémái ezek.

2019. jan. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Mert a társadalom alakítja sokszor az ízlést. Nézd meg a reneszánsz pufi nőit. Az volt az eszménykép."


Én ezt az érvet soha nem vettem be. Nekem nem azért tetszenek a deszka csajok, mert ez az eszménykép, hanem egyszerűen így vagyok bekötve, mindig is azok tetszettek.


Csípő-derék-arány: ez ok, ennek evolúciós háttere van, ezt ismerjük. Viszont én sokkal inkább hajlok arra, hogy a mindenkori nőideált nem valami társadalmi erő formálja, hanem szimplán az ember aktuális életmódja. Azokban a kultúrákban, ahol természetközelibb életet élnek, még sokkal jobban vonzódnak a pufi, meg nagy fenekű nőkhöz, mert ott kell a zsírtartalék. Nálunk meg a vékonyság azért sikk, mert azt fejezi ki, hogy az illető olyan tápanyagbőségben él, hogy még azt is megengedheti magának, hogy semmilyen felesleget ne tartson magán.

2019. jan. 17. 12:41
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

"Miért van az, hogy a melegeknél is a szép testű férfiak az ideálok, ha egyszer náluk a genetika elvileg nem számít?"


Azért, mert a szexualitás nem 'csak és kizárólag' az utódnemzésről és a genetikai állomány továbbörökítéséről szól. Ha a szex csak a gyermeknemzésről szólna, akkor minden heteroszexuális aktusnak is erre kellene irányulnia.

Szerencsére ez nem így van. A szexualitás az örömszerzésről, a vonzalomról, a vágyakról, az esztétikáról (szubjektív fogalom), a testi és lelki kielégülésről, az összetartozásról, az egymáshoz tartozásról, a kötődésről és még egy csomó minden másról is szól, nem csak szaporodásról.

2019. jan. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5, ez már ott megbukik, hogy nézd csak meg a reneszánsz nőideált.


Kifejezetten a pufi, combos, chubby nőket imádták.


Ez 1:1 cáfolat arra amit írsz.


Egyszerűen tudatalatt befolyásolja az ízlésünket a környezet.

2019. jan. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a vonzódásban nincs semmilyen evolúciós befolyás, főleg nem a szaporodással kapcsolatban mert én biztosan nem fogok soha gyereket csinálni. Nekem az individuum az érték, és nem az emberiség mint egy evolúciós massza.

Azt hogy mi határozza meg hogy kihez vonzódok, miaz oka hogy éppen ahhoz, ezt nem lehet megmondani. Csak azt tudnám mondani amit a 6os a hsz második felében,de ez se ok hanem magának a jelenségnek a leírása. Az okot csak találgatni,körülírni lehet.

2019. jan. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"#5, ez már ott megbukik, hogy nézd csak meg a reneszánsz nőideált.



Kifejezetten a pufi, combos, chubby nőket imádták.



Ez 1:1 cáfolat arra amit írsz."



Én nem látom be, hogy ez mennyiben cáfolja meg azt, amit én írok. A középkorban is kifejezetten rosszul élt az átlagember, nem volt az a táplálékbőség, mint ma. Még szép, hogy a modern kor előtt a telt nőkhöz vonzódtak a férfiak, hisz a háborúk, járványok, kemény telek, fejletlen egészségügy korában ez egyértelmű előnyt jelentett. De nem kell messzire menni, a nagymamám generációjában vidéken még 70 éve is az volt a divat, hogy az asszony legyen egy súlyban a férfival, mert a nádszálak nem bírják a kemény munkát.

2019. jan. 19. 00:09
 10/10 ZoltanAnglia ***** válasza:
0%
Miert, neked mi a fasc kene inkabb?...Alkatel vagy Samssung??
2019. jún. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!