Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fenék formája mennyire...

A fenék formája mennyire múlik a genetikán?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat edzek a fenekemre (nagyjából 2 éve, ebből 1 éve intenzívebben), mégsem vagyok vele elégedett egyáltalán. Oldalról nem tűnik nagyon laposnak, a csípőm széles, a derekam keskeny, tehát nem is ezen múlik. De hátulról egyáltalán nincs formája, és olyan petyhüdt látványt nyújt (pedig érzem, hogy izmos, csak a kinézete). Nagyon picit fejlődött csak látványra a két év alatt, és kezdem elveszteni a reményt. Lehet, hogy a genetika miatt nem szép kerek formás, és nem is lehet soha?

2016. jún. 12. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az izom formáját határozza meg a genetika de a fenék formáját az izom es zsír mérete. Lehet nem izmosodtál eleget, vagy be kellene fedni egy kis zsírral. Ha biztos vagy benne hogy az étrended es edzést érvel alapján hibátlanul, mindent megadtál az izom fejlődés lehetőségének akkor peched van es ez már az izomforma. Ha kicsit reszletezed az edzésed es étrended esetleg ra tudunk mutatni olyan hibákra, amik okozhatják ezt de te elsoklottal fölöttük.
2016. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
milyen gyakorlatokat csinálsz? mert ha ilyet irsz hogy "edzek a fenekemre" akkor nem lehetsz túl jártas a témában
2016. jún. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Hát ha neked úgy könnyebb, akkor fogd a genetikára. De szerintem lehet, hogy csak nem megfelelő technikával edzettél. Vagy a bőr maradt csak petyhüdt/narancsbőrös. Hány éves vagy?
2016. jún. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok múlik a genetikán, de rendesen kéne edzeni. Heti kétszer mondjuk:

Guggolás 3x4-8(high bar, teljes mozgástartomány, kb.csípőszélességű terpesz)

Kitörés 3x20lépés (nagy lépés, térd kifelé néz és nem tesszük le)

Merevlábas felhúzás 3x8-12 (enyhén hajlított térd, csak a comb és a fenék mozgástartományában dolgozva)


Progresszívan növelve a súlyokat amíg lehet, aztán deloadokat beiktatni. Pár év múlva pedig váltani lineáris progresszióról lineáris periodizációra.


Kb. ugyan ezt kell csinálni minden izomcsoportnál.

2016. jún. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen alap dolgokat nem írtam, hogy hasat fogni gyakorlatok végzése közben, a mozgástartomány egészében feszíteni a célizmokat, robbanékony pozitív és kontrollált negatív szakasz.
2016. jún. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Cortez70 ***** válasza:
68%
Rengeteg múlik a genetikán, de javítani lehet rajta.
2016. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok, tehát nem a bőröm petyhüdt:)

Nem a genetikára fogom, csak látom, hogy van aki semmit nem edz, mégis jobb, mint nekem, az azért bosszantó:D

Sokféle gyakorlatot csinálok, régebben otthon, mostanában kondiban is. Lábemelések (térdelésből), többféle guggolás, kitörések, stb. Nagyjából fél órát edzek rá intenzíven heti 2x átlagosan (persze nem csak fenékre edzek, de a fenékedzés ennyi),ezenkívül eljárok futni rendszeresen, hogy zsírt is leadjak.

Az étrendemmel nem foglalkozok különösebben, igyekszem egészséges lenni, nem sok "rossz" kaját enni és elég fehérjét bevinni, edzés után azt szoktam inni.

2016. jún. 12. 20:53
 8/13 Cortez70 ***** válasza:
100%
Szarul edzel és nincs étrended sem. Komoly súlyzós guggolás kell és kitörés is nagyobb súlyokkal, üres guggolgatásokkal és futással, szar étrenddel semmire nem mész. Ennyi.
2016. jún. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Miért edzenék szarul?:D a guggolast és a kitörést is súllyal csinálom. Futni azért futok (aerob módon), hogy zsírt égessek, és néha kardio. Nincs rajtam alapvetően sok zsír, de nyilván ez is befolyásolja az alakot, pl a fenék formáját is.

Az étrendem valóban nem kifejezetten jó, de annyira nem is rossz, nemhinném, hogy ezen múlik.

2016. jún. 13. 07:58
 10/13 Cortez70 ***** válasza:
100%
Pedig ezeken múlik. Gondolom kis barbi 3 kilós súlyzókkal guggolsz. Akkora súly kell amivel éppen megy kb 8-12 ismétlés a sorozatokban. Amibe menne 20 felett azzal szart sem érsz, nem lesz izmosodás. A kaja meg extrafontos !!! Szerinted miből lesz izom?
2016. jún. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!