Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ha egy normális ember gyógyítt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy normális ember gyógyíttatni akarja a melegeket, akkor erre az a válasz, hogy ezt nem kell gyógyítani, hanem elfogadni. Akkor a melegek miért akarj@k gyógyíttatni a homofóbokat, miért nem fogadják el?

Figyelt kérdés

2019. jan. 20. 16:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
95%

Faság a kérdés. A homofóbokat nem "gyógyítani" akarják, hanem lebeszélni a homofóbiájukról.

A homofóbia nem is betegség és nem is egy veleszületett állapot, hanem egy rossz szokás, amit el lehet tanulni és le is lehet róla szokni.

2019. jan. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező.,


1) Attól, hogy te nem olvasol orvosi szakirodalmat, még hidd el, hogy vannak kutatások a témában, és a legtöbb orvos között egyetértés van arról, hogy a szexuális orientáció az emberrel születik és nem megváltoztatható. Nyugodtan keress rá a témára pl. a pubmed.gov oldalon, vagy egyéb tudományos weblapokon.


2) A homofóbia tanult visekedési minta. Jól példázza ezt, hogy kisgyerekek nem homofóbak ösztöni szinten.


3) Nem akarunk senkit se kigyógyítani a homofóbiából. Sajnos nincs arra ellenszer, ha valaki intoleráns sggfej.


4) Azért őszintén érdekelne: téged miért zavarnak ennyire a melegek? Volt valami negatív élményed, esetleg valamelyik közeli hozzátartozód az, vagy ilyesmi?

2019. jan. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző!

Én rákerestem, de nem találtam semmi használhatót.

Tudnál mutatni cikket, mely leírja a homoszexualitás okát?


Egy ilyet találtam:

" It is argued that both social-learning research findings and results from retrospective studies suggest that homosexuality may best be linked to the early qualitative learning and development of one's gender identity and gender role."

2019. febr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző! Ha figyelmesen elolvasod, amit írtam, akkor tudni fogod, hogy nem azt mondtam, hogy megtalálták az okát, hanem azt, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint az ember szexualitása nem megváltoztatható.


(vö. "vannak kutatások a témában, és a legtöbb orvos között egyetértés van arról, hogy a szexuális orientáció az emberrel születik és nem megváltoztatható. Nyugodtan keress rá a témára pl. a pubmed.gov oldalon, vagy egyéb tudományos weblapokon.")

2019. febr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Előző!

Igazad van: pontatlanul fogalmaztam.


Ezt írtad: "vannak kutatások a témában, és a legtöbb orvos között egyetértés van arról, hogy a szexuális orientáció az emberrel születik és nem megváltoztatható. Nyugodtan keress rá a témára pl. a pubmed.gov oldalon, vagy egyéb tudományos weblapokon."


Én rákerestem a pubmeden, de az általam idézetten kívül nem találtam releváns cikket (és az pont nem azt valószínűsíti, amit te írtál). Tudsz nekem olyat mutatni, mely alátámasztja ezt a szakmai egyetértést, melyet említettél?


Előre is köszönöm!

2019. febr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 24-es!

Tudnál mutatni ilyen cikkeket akkor?

Köszönöm

2019. febr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 sandrisbp ***** válasza:
100%
#8: miért is nem normális??? ha az állatvilágban is elterjedt, ld pl. [link] Egy rádióműsorban hallottam egy etológustól, hogy pl. a zsiráfok közti nemi aktusok 94%-a homoszexuális aktus, két hím zsiráf között... ami van, és senkinek nem árt, az normális, akkor is, ha van, akinek ez nem tetszik.
2023. jún. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!