Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Keresztény homoszexuálisok!...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Keresztény homoszexuálisok! Sikerült már valakinek heteronak változnia?

Figyelt kérdés

Sok homoszexualisrol hallottam, hogy megtért és elhagyta a homoszexualis életmódot.


Az is lehetséges, hogy abban is tud segíteni Isten hogy melegbol valaki hetero legyen?


Tapasztalatokat szívesen meghallgatok ha valakinek esetleg sikerült.



2019. máj. 16. 18:55
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező te miről beszélsz? Képzeld a melegek többségét nem molesztálták, sok embert ismerek aki meleg és szerető családban nőtt fel. Olyat is aki heteró és bántották, szülei elváltak. Ez nem ettől függ. Milyen bűn következménye meg milyen betegség? Képzeld a melegek nagyon jól éreznék magukat ha nem akarnák bemeséli neki hogy betegek meg bűnösek. Mert ezek a természetes érzései, amik azonos neműek iránt jönnek. Mit nem lehet ezen érteni? Milyen bűne lenne egy született down-kóros gyereknek? Nem is értem, hogy jön ez ide. Ha Istenhívő elhiheted, hogy ő döntötte el a szemszínedet, szexuális orientációdat,bőrszínedet stb. Miért akarná, hogy egy meleg ember boldogtalan legyen? Van a Bibliában egy mondás az dobjon másra követ akinek nincs bűne, tehát előbb mindenki sepregessen a saját háza táján.
2019. máj. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
96%

"Miért vagytok olyan biztosak benne, hogy Isten homiszexualisnak teremtett valakit?!"


"Persze mindig ott lesz az a kis százalék, akinél nem volt trauma, meg is homoszexuális, erre nincs garancia, hogy mindenki homoszexualitasara van magyarázat."


Tehát a melegeket nem isten teremtette ilyenné, de van akit mégis? Sikeresen megindokoltad azt az állítást, amivel próbáltál nem egyetérteni.


"minden betegség a bűn következménye"


Az előző válaszoló jól leírta, hogy ez miért baromság. De vegyük mellé még azt is, hogy szerinted isten nem teremt senkit melegnek, ergo az is egy betegség, meg bűn is, szóval akkor a melegség a melegség következménye?


"eléggé frusztráló, hogy a többség nem tud normálisan kommunikálni ezen az oldalon"

Hát igen, elég idegesítő hogy te csak tolod itt a propagandát és az sem zavar, ha nyolcszor ellentmondasz magadnak, akkor is úgy gondolod hogy igazad van.

2019. máj. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 A kérdező kommentje:
Nem tolok semmiféle propagandát... De legyen igazad, nem vitatkozom. Szép napot!
2019. máj. 19. 16:16
 34/56 A kérdező kommentje:

Egyébként a Bibliaban tok egyértelműen le van írva, hogy bűn , szerintem nem kell bizonygatni az igazam. Aki elfogadja elfogadja, aki nem, az az igazat is ki forgatja majd vagy megprobalja máshogy értelmezni, ahogy neki kényelmes.


Egyébként nemtudom mi nem nyilvánvaló... Nyilván nem maga a dawn - kor a betegség, hanem minden szenvedesunk a bűn miatt van. Amikor kiuzetesre kerültünk a paradicsomból. Jobban már nemtudom elmagyarazni és vitatkozni sem fogok.

2019. máj. 19. 16:20
 35/56 anonim ***** válasza:
100%
Pont, hogy te próbálod a saját igazad bizonygatni. A gyerekvállaláson kívüli nemi élet is bűn, sőt a ne ölj parancsolathoz tartozik az egészségre káros anyagok kerülése is pl. dohány, alkohol. Gondolom ezt mindet betartjátok. Amúgy sem a Bibliáról beszélek Istenről beszélünk, hogy ő mit gondolhat erről. Márpedig ha hiszünk benne, ő tudja, hogy nem tudunk az érzéseink ellen tenni. Tehát vagy átverünk egy ellenkező neműt ami szintén bűn, vagy öngyilkosok leszünk amivel szintén bűnt követünk el más lehetőség nem igazán van. Biztos vagyok benne hogy Isten boldognak szeretné látni a meleg embereket is, mivel ezzel nem ártunk senkinek. És szeretném ha olyan ember állna elő a melegek elleni lázítással, aki önmaga a Biblia minden egyes pontját betartja. Mert amíg olyan egyházi méltóságok vannak akik erkölcstelen életet élnek addig ne mutogassanak a melegekre. Valamint mennyire becsületes emberek vonzalmát elnyomni, és ezáltal öngyilkosságba hajszolni? Mert az ex-gay mozgalmak pontosan ezt tették. Vajon ehhez mit szólt Isten?
2019. máj. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ha azt nézzük, hogy mondjuk a homoszexualitás tényleg kisgyermekkorban lévő traumák miatt, vagy ha nem is trauma, csak valami elhanyagolas a szülőtol, anya vagy apahiany van a háttérben, akkor már nem beszelhetunk teremtesrol."



Hát ezt is mérték és képzeld el, mi lett az eredmény.

A tanulmány lényege, hogy olyan gyermekeket vizsgáltak akik bizonyítottan trauma áldozatai voltak. Olyanok akik molesztálás áldozatai voltak, akik elveszítették egyik, másik vagy mindkét szülőjüket, akiket fizikailag vagy mentálisan bántalmaztak. Olyanok akik nevelőotthonokban, nevelőszülőknél nevelkedtek mert az igazi szüleik alkalmatlanok voltak a nevelésükre. Az eredmény egyértelmű. Ezek közt a gyermekek közt semmivel sem volt nagyobb arányban a homoszexualitás mint társadalom egészére vetítve átlagosan. Ez azt bizonyítja, hogy a kettő közt nem mutatható ki számottevő összefüggés. Így ez az elmélet sem bizonyítható.

És ahogy mások is mondták, a homoszexuálisok nagytöbbsége nem tud beszámolni a gyermekkorából semmilyen traumatikus eseményről. Sokunknak teljesen rendezett gyermekkora volt, szerető, sokszor vallásos családban nőttünk fel. Mégis melegek lettünk.

2019. máj. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:

Igen az érzések ellen nemtudunk mit tenni, de a cselekedet ellen igen.


Egyébként ha már annyira érdekel mindenkit, személy szerint vannak a saját nememhez is vonzalmam, de teljesen homoszexuálisnak nem mondanám magam, max biszexualisnak, de nekem ez éppen elég keresztény létemre, mert egyáltalán nem akarom ezt érezni.

Egy normális életet akarok egy férfival, és semmiféle vonzalmat a saját nemem iránt. Látod? Egyáltalán nem teljesen igaz, hogyha valaki érez homoszexuális hajlamot, az nem akar távol maradni ettől és kiirtani magából ezt az érzést. Szóval ezért is mondtam, hogy valamennyire attudom érezni egy homoszexuális érzését. Már csak ha a gyakorin megnezed a kétségbeesett kérdéseket, "melegnek érzem magam, de nem akarok az lenni".


Nemrég néztem egy interjút egy konferenciáról, ahol amerikai pszichológusok elmondtak, hogy a legtöbb ember, akinek próbáltak segíteni a heteroszexualitas felé vezető úton, azok mind, vagy többségében részese voltak szexuális és lelki traumanak, vagy hiányzott egy szülővel a jó bizalmi kapcsolat. A másik fontos dolog amit a terapeutak megemlitettek, hogy azok az emberek akik a segítségüket kértek, azért kértek, mert vallási szempontból a hitük miatt tudták, hogy ezek bűnös vágyak és meg akartak tisztulni ebből, vagy csak simán tudták, hogy normális életet akarnak nővel, házasságot, gyerekeket, de a vagyaik nem engedik. És igen, a tanulmány szerint többeknek sikerült hetero házasságba lepniuk.

Azt nem fogom állítani, hogy 100 százalékban heterok, mert ha valaki már egyszer ilyen életet élt, a kísértés mindig ott lesz és hatással lesz a múltja a későbbi életére, de szerintem le lehet küzdeni ezt a vágyat és folyamatos gyakorlással szerintem kikophat ez a homoszexualis vagy. Persze csak Isten segítségével.

Ja és még egy fontos dolog... A terápia, amit végeztek ezeken az embereken, azt mutatta, hogy nem is celzottan a heteroszexualitasra való "atvaltoztatas" volt a cél, (szóval, nem erőszakoltak rájuk semmit), hanem azokat a lelki sérüléseket kezelték náluk, amik kialakithattak a homoszexualis vágyat náluk. Pl azokat a dolgokat, mint az apahiany, a szexuális trauma stb... Mert ezek torzítottak el az identitásukat és így a szexuális orientaciojukat is... A terápia a végén azt mutatta, hogy ahogy fejlődött az identitásuk a terápia hatására, úgy lassan változott a szexuális iranyultsaguk is. Számlámra ez elég érdekes. Ha pedig innen nézzük a dolgot, hogy mondjuk sokaknál lelki válság az ok, akkor igenis ez gyógyítható, nem így lett teremtve és nem így született. Akkor viszont igenis ott van Isten, aki a gyermekkori lelki serelmeinket begyogyitva megmutatja, kiknek is lettünk teremtve és mi a célunk a Földön a nekünk szerint.


Szemely szerint, én pszichésen elég nagy mértékben sérült vagyok, részletezni nem részletezem, de nálam ez a hajlam betudhato annak szerintem.



Ami pedig az erkölcsi dolgokat illeti, hogy mi keresztények mit mennyire tartunk be, és hogy ne magyarázzunk más embereknek mit hogy kellene csinálni. Hát igen, nagyon sokan nem tartanak be nagyon sok mindent. Én régebben volt, hogy nem tartottam be dolgokat, túlzott rosszat sosem csináltam viszont, és próbálom tartani is magam a parancsolatokhoz, én személy szerint még soha nem voltam még férfival.. Se lánnyal :D pedig már huszonpar éves vagyok. Nem mondom hogy könnyű, nagyon nehéz betartani ezeket, és Istennek tetsző életet élni. Főleg akkor nehéz, amikor azt érzem belül, hogy nincs értelme ezt és ezt betartani, meghogy ajjj ez úgysem olyan nagy dolog, mindenki csinálja, meg engedem én is magamnak stb.. Nem!

Eldontottem, hogy Istennek tetsző életét akarok élni, mert Ő akarja nekem a legjobbat és Ő az alkotom, tehát Ő tudja, mitől leszek a legboldogabb, így akkor is igyekszem engedelmeskedni neki, ha én nem látom értelmét és nem akarom megfogadni a tanácsát. Engedelmeskedni mint egy gyerek, aki sokszor nem érti, miért mond neki valamit a szülő, de a szülő akarja a legjobbat neki és atlat olyan dolgokat is amit a gyerek meg nem. Ilyen a mi Istenunk is, Ő helikopter

2019. máj. 19. 21:35
 38/56 A kérdező kommentje:

Na dejo és lemaradt a mondat vége :D javítom..szóval :


*Isten helikopter "uzzemmodbol" látja a dolgokat, amíg mi csak éppen azt látjuk ami körülöttünk van.

2019. máj. 19. 21:38
 39/56 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha elhiszed amit mondanak akkor vágj bele. Én azt gondolom, hogy nem véletlen, hogy a pszichológusok és pszichiáterek többsége egybehangzóan azt mondja, hogy az ilyen "gyógyulást" kínáló szervezeteket az embernek a saját érdekében jobb jó messzire elkerülnie.

Te biszexuális vagy. Nem tudod elfogadni, mert a vallásod ennek ellent mond. Tökéletes alany vagy számukra. Megvan a hited, a meglévő vonzalmad az ellenkező nemhez is, és kész vagy változtatni a helyzeten. Talán még sikerülhet is. Tudod kívánom, hogy sikerüljön. Kívánom, hogy a "terápia" után azt tudd mondani, hogy igen, te már 100%-ba heteroszexuális nő vagy és meggyógyultál.


De egy valamit kérek. Ne várd el tőlünk, hogy igazoljuk az állításaid, mert nem tudjuk. Ne várd tőlünk, hogy azt mondjuk neked, hogy mi akartunk melegek lenni, vagy azért lettünk azok, mert molesztáltak minket, mert ez nem igaz. Legtöbben csak azt tudjuk mondani, hogy nem tettünk semmit, nem tettek velünk semmit, mégis így lett. Nem akartuk, küzdöttünk ellene, de nem változott semmit.

Mások nevében nem tudok beszélni csak a sajátomban. Én teljes mértékben homoszexuális vagyok. A női test számomra semmit sem jelent. Nem tehetek róla, nem én akartam, hogy így legyen. Nekem alaphangon 24 évem ment el arra, hogy titkolózzak, rettegjek, próbáljak megváltoztatni, elnyomni valamit amit képtelen vagyok. A vége az volt, hogy mindennél jobban akartam, hogy vége legyen az egésznek. Már nem érdekelt hogyan, csak legyen vége a szenvedésnek. Nem segített senki és semmi. Isten sem, pedig kisgyermek korom óta erős a hitem és minden este azért imádkoztam, hogy bárcsak úgy ébrednék fel, hogy olyan vagyok mint bárki más. A végén már csak azért imádkoztam, hogy soha többet ne ébredjek fel.


Nekem már nincs újabb 20 évem kísérletezni, hazug, kétes, bizonyíthatatlan állításokat igazolni vagy cáfolni. Az életem fele elrepült mellettem mert képtelen voltam szembenézni azzal, hogy az amit érzek az nem fog megváltozni. Ha Isten valóban gyűlöli a melegeket ahogy állítod akkor engem biztosan a pokol vár. Ebben az esetben már csak az a kis időm van amit ezen a sárgolyón töltök, hogy szeressek és szeretve legyek. Ha tévedsz, és Isten minket is szeret akkor is csak ez a kis időm maradt, hogy helyrehozzam az eddig életem és Isten előtt állva azt tudjam mondani, hogy nem fecséreltem el az egész életemet arra, hogy másoknak hittem ahelyett amit a szívem az első perctől tudott.

Ezért olvasok el mindent ami a témával kapcsolatos és ezért kérdőjelezek meg mindent amit nem lehet egyértelműen bizonyítani. Legyen az akár a Biblia is, mert képtelen vagyok elhinni, hogy Isten a kárhozatra teremtett erre a világra. És ezért van az, hogy soha többet nem fogom elnyomni az érzéseim azért mert mások szerint az bűn. Mert egyszerűen nincs több időm.

2019. máj. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván vannak olyan emberek, akik azt mondják, hogy bár melegek, nem akarnak azok lenni és hetero életet akarnak élni.

De elgondolkoztál már azon, hogy miért? Szerinted azért, mert ez teszi boldoggá őket? Akkor nem tennének fel ilyen kérdést gyakorin, ahogy említetted, mert egyszerűen élnének boldogan egy hetero kapcsolatban.

A valóság az, hogy a társadalom diszkriminálja a melegeket. Senki nem akar diszkriminálva lenni, és vannak olyanok, akik annyira félnek attól, hogy mit gondolnak mások, hogy inkább végighazudják az életüket, akár még maguknak is.

2019. máj. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!