Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Melegség - társadalom elfogadá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melegség - társadalom elfogadása. Lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam ha a melegek nyíltabban vállalnák a kapcsolatukat. Kézen fogva mennének az utcán egyre többen. Akkor egy idő után megszoknák az emberek ezt a látványt, és elfogadnák ezt. (Jó esetbe)


Mert még manapság szokatlan látványnak minősül ez, de ha egyre többször találkoznának ezzel, akkor nem lenne idegen.


2019. jún. 8. 10:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%

Kivéve, hogy még a melegek között is vannak olyan idióták, akik szerint a barát/barátnő felvállalása a homoszexuális kapcsolat reklámozása.

És akkor a homofóbokról még szó sem esett. Ők már a szivárványos zászlótól is megkérdőjelezik saját identitásukat.

2019. jún. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy olyan kapcsolatom, egyéjszakásom volt nőkkel, akikkel elvoltam már egy jó alapismeretség szintjén, és ez előjött mindig vagy kérdésnek, vagy amikor kapcsolatban voltam velem azonos neművel, akkor is csomószor úgy döntöttem, hogy jó lenne nem kézenfogva menni. Viszont volt, amikor ezt megtettük, és csók is csattant el. Olyan helyen, ahol tudtuk, hogy nem fognak megverni vagy beszólni. Mi is azt reméltük belül, hogy ez valahol az embereknen természetes lesz, de nem tudunk senkire semmilyen akaratot vagy nézetet ráerőszakolni.
2019. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem mindig is idegen lesz két azonos nemű szerelmeskedésének látványa. De ha jobban belegondolunk, akkor ez így is van rendjén. Mert jogosan idegenkedünk attól ami nem normális. Ez persze nem azt jelenti, hogy mindent ki kell rekeszteni ami nem normális, hiszen a vakokat, szellemileg és testileg retardáltakat sem rekesszük ki. Nyilván kicsit sajnálkozunk magunkban ha valami abnormálisat látunk, de attól még elfogadjuk, hogy van ilyen is. Szerintem a melegek ne akarják, hogy ugyan olyan természetesen álljunk a kapcsolatukhoz mint egy hetero kapcsolathoz, ugyan is az övéke pont hogy természetellenes. Vagy abnormális...ahogy tetszik
2019. jún. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 DominikX ***** válasza:
87%

#3 nem tudom, hogy miről beszélsz, de mint Európa nyugati részén és az USA-bán is teljesen elfogadott. Azt, hogy mi vagyunk a begyöpösödöttek országa meg is látszik az eredménymutatókon. De sebaj, jó ez így nektek.


Kedves kérdező!


Szerintem, ha mindenki nyíltabb lenne, és felvállalná a kapcsolatát, akkor kicsivel jobb lenne a helyzet, viszont a begyöpösödöttek EQ hiányán ez se segítene.

2019. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
Azt gondolom, hogy a 3-as meg a hozzá hasonló emberek felfogása természetellenes. Abnormális az ha olyan témában alkotunk véleményt amiről halvány lilla gőzünk sincs csak jártassuk a pofánkat, hogy belerúgjunk a fogyatékkal élő emberekbe vagy a melegekbe.
2019. jún. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj #3, hogy fogalmad sincs arról amiről beszélsz. Te abnormálisnak és betegesnek tartaszminket és emiatt jogosnak tartod azt, hogy úgy kell élnünk ahogy te és a hozzád hasonlók elvárnák.

De fordítsuk csak meg egy kicsit a helyzetet. Neked hogy esne, ha a párod, feleséged, barátnőd, (tökmindegy) titkolnod kellene a családod előtt, a barátaid és a munkatársaid előtt? Hogy éreznéd magad, ha úton útfélen attól kellene rettegned, hogy kiderül, kit szeretsz? Ez a lényeg. Olyat vársz el tőlünk amit Te magad sem vállalnál be. És ezért nincs igazad.

A normalitással kapcsolatban bele lehetne menni sok mindenbe amivel ha meggyőzni nem is tudnálak, de talán elgondolkodtatnálak. De nem fogok. Csak egy dolgot említek. Számold végig az elmúlt 20-50-100 év alatt mennyit változott az amit ma "normális"-nak nevezünk. Az, hogy pl a nőket emberszámba veszik, az, hogy a válás mint lehetőség elérhető mindenki számára aki nem képes a házasságában tovább élni. Az, hogy az oktatás, az egészségügy nem csak a leggazdagabb 5-10% számára elérhető. Gondold végig mi az a "norma" aminek az előnyeit minden nap élvezed és mi az amit mondjuk 100 évvel ezelőtt megtagadtak volna tőled akár milyen jogon.

A normális mindig csak egy relatív kifejezés amibe képtelenség belekapaszkodni csak dobálózni lehet vele mint egy kaviccsal amit a sötétbe hajítasz. Elrepül de semmi következménye sincs, maximum annyi, hogy valakinek fájdalmat okozol.

Mi sem vagyunk szörnyetegek. Mi is emberek vagyunk akik semmi mást nem akarnak csak emberhez méltó életet élni azzal akit szeretünk.

Ezen kellene elgondolkodnod egy picikét...

2019. jún. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
10%

normális jelentése: Az általánosan elfogadottnak megfelelő, nem kirívó vagy meghökkenést keltő; elvárt, szokásos vagy átlagos.


Szerintem nem sértő a jelző a melegekre ha azt mondjuk: abnormális.

2019. jún. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 LazyJones ***** válasza:
89%
Nem tudom, mi lenne a megoldás. Vannak, akiknek könnyen emészthető és elfogadható dolog, valakiknek meg, mint pl. a hármaskának reljesen elfogadhatatlan. Tanítani kellene, látni, akkor talán pár évtized múlva a magyarok is eljuthatnak arra a szintre, ahol a fejlettebb országok állnak.
2019. jún. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%
8. Tanítani? Tudtommal a szexuális felvilágosító órákon volt róla szó, de az egyik nemzeti tenyészkanca felháborítónak találta, hogy fiataloknak beszélnek róla. Az persze nem zavarja, hogy így a meleg fiatalok nem kapnak normális szexuális felvilágosítást, de legalább gyarapodunk.
2019. jún. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
8%

Kedves 6-os! Válaszodból kiderül, hogy értelmes fazon vagy. Jól látod, hogy a normális valóban relatív, mert az, hogy éppen mi az ami ebbe belefér az csupán a többségen múlik. Azon, hogy az adott társadalom mit tart szokványosnak, átlagosnak elfogadottnak stb. És igen. Biztos rossz lehet melegként élni ma ebben az országban. De ma, itt és most a homoszexualitás nem számít normálisnak. Amúgy válaszodat olvasva az jutott eszembe, hogy valószínűleg te egy normális meleg vagy. Már bocs a kifejezésért. De valószínűleg a melegeknek egy kicsi de annál meghatározóbb csoportja miatt van ellenérzés bennem és másokban is. Nem tetszik a Pride, nem tetszik a magamutogató, hivalkodó magatartás, nem tetszenek a nőnek öltözött férfiak. Na ez utóbbi nagyon taszít.

Köszi az értelmes hsz-t

2019. jún. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!