Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Melegség - társadalom elfogadá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melegség - társadalom elfogadása. Lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam ha a melegek nyíltabban vállalnák a kapcsolatukat. Kézen fogva mennének az utcán egyre többen. Akkor egy idő után megszoknák az emberek ezt a látványt, és elfogadnák ezt. (Jó esetbe)


Mert még manapság szokatlan látványnak minősül ez, de ha egyre többször találkoznának ezzel, akkor nem lenne idegen.


2019. jún. 8. 10:25
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :))

Legjobban az keserít el, hogy az egyik legfontosabb dolgot kell titkolnod az életedbe.

Meg hogy már egész fiatalon kell elnyomnod magadba ezt. (Már az iskolába) Ami elég nehéz szituáció, mivel nyílván történek dolgok bent, viccelődések...


Aki nem meleg vagy nem tudja beleképzelni más helyzetébe magát az soha nem fogja tudni milyen nehéz dolgunk van.

2019. jún. 8. 12:43
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

#6. Persze, hogy számodra nem sértő az abnormális, hisz te nem vagy érintett :) de ezen nem veszünk össze. Csak annyit tennék hozzá, hogy számunkra, belülről ez teljesen normális. Azért érezzük így, mert a mi életünkben ez így alakult (abba nem akarok most belemenni, hogy örökletes, vagy kialakult. Meddő vita volna többször lefutottuk már). Nekünk ez természetes. Tudom, hogy ez neked nagyon furcsán hangzik, de hidd el. Mi így érezzük. És amikor azt mondod, hogy ez abnormális, akkor az olyan érzés nekünk, mintha neked valaki azt mondaná, hogy a heteroszexualitás abnormális. És képzeld el, hogy egy kis kisebbségtől eltekintve mindenki ezt mondaná neked. Ezért érezzük sértőnek amit írtál.


a #8-asra reagálva. Én nem gondolom, hogy tanítani kellene. Én nem hiszek abban, hogy ha egy könyvben valami le van írva az "átjön" az emberbe. Én a jó, pozitív példákba hiszek. Amíg a médiában csak negatív példákat lát az átlagember addig hogy várjuk el hogy elhiggye, hogy a meleg emberek is teljesen normális, átlagos életet élnek. Nincs pozitív példa. Nincs meleg pár a szomszédban, nincs meleg tanár az iskolában, nincs meleg orvos a kórházban. Illetve van, csak retteg, hogy ha kiderül akkor elveszíti az állását.

Nem azt mondom, hogy "reklámozza" az ember a szexualitását. Csak azt, hogy nem jó, hogy mindenki elbújik. Nem jó, hogy nem lehet tudni, hogy az az x ember aki a környezetedben él, akikkel napi, teljesen jó kapcsolatban vagy azok bizony melegek. Mert ott vagyunk mi is mindenhol. Mindenki ismer melegeket. Sokaknak a szerettei közt is ott vagyunk és még csak fogalmuk sincs róla...

2019. jún. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 DominikX ***** válasza:
100%

#10 kedvencem, amikor mindig a heterók találkoznak magamutogató és/vagy nőnek öltözött melegekkel, én aki tenyleg meleg soha.

Lehet, hogy az interneten rossz oldalakat néztek, vagy rossz kategóriát, nem gondolod?


Mi lenne, ha nem mondanának az emberek olyan dolgokról véleményt, amihez egy normális gondolatuk, és lexikális tudásuk nincs? Mert az, hogy szar meg fos, az nem vélemény.

2019. jún. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

A nőnek öltözött pasik egyékbént nem melegek...

Crossdesserek, akik lehetnek heterok is vagy transzszexuálisok.

2019. jún. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es!


Megértelek, nekem se tetszik az ha valaki nagyon mutogatja magát melegként. De vannak olyan melegek (mint én is) akik teljesen hagyományosan öltöznek.


Ha két telejsen hétköznapi öltözködésű fiú sétál kézenfogva az utcán abból nem kéne problémát generálni. A rossz indulatúaknak. Nem látok a fejükbe de nem tudom mi zajlik le oda bent. Egyáltalán mi közük van hozzá hogy én most mit csinálok a párommal. És miért zavarja őket? Az én dolgom. Nekik semmit nem kell csinálniuk.

2019. jún. 8. 12:53
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg minden vélemény egy vélemény. És egyáltalán nem gáz, ha valaki tejesen ellenséges érzésekkel száll vitába. Mert ha már vitatkozunk akkor van lehetőség az értelmes eszmecserére, a meggyőzésre vagy az elgondolkodtatásra. Amúgy egy két normális hsz engem is meglepett, pedig totál nem vagyok jó véleménnyel a homoszexualitásról.
2019. jún. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 DominikX ***** válasza:
100%

#16 ha azt mondom, hogy valami szar, az nem vélemény, mivel annak minimum építőnek kellene lennie, mert azon kívül csak gyűlöletkeltés ( bár abban nagyon tehetségesek vagytok, meg kell hagyni.)

Ha pedig azt mondod, hogy természetellenes( ahogy mondtad) az meg szintén egy hülye vélemény, mivel előfordul a természetben, ezért nem lehet természetellenes. (Ha valami természetellenes, akkor az kipusztul, de mivel az ember rég nem része a természetes szelekciónak, ezért az állatokon nézzük meg:homoszexuális állatoknak ki kellett volna pusztulniuk, ha természetellenes lenne, nem pusztultak = nem természetellenes).


Amúgy meg hozzáteszem nem értem mi jogon csináljak azt a melegek, hogy: “ igen, mivel én meleg vagyok, ezért engem el kell fogadnotok, dehát aki crossdresser, vagy kicsit feltűnőbb, vagy feminin, azt nem kell, mivel én nem vagyok az”. Szánalmas viselkedés. Nem értem, hogy mi jogon várod el azt, hogy téged elfogadjanak, ha te sem vagy képes elfogadni másokat, és azokat ugyan ugy elmondod/lenézed.


Ehhez a témához én többet nem szólok, mert felőlem nyugodtan marhatják a heterok a melegeket, a melegek meg a crossdressereket.


Üdv.

Egy passzív meleg, aki nem ítéli el azokat az embereket akik a társadalom szerint még tőlem is “abnormálisabbak”. Szép napot

2019. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

DominikX


Még annyit, hogy a természetellenes szót rosszul értelmezed.

De ez csak részletkérdés...

2019. jún. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

igen, alapvetőeb itt kezdődne a dolog, hogy semlegesként tekinteni rá, én már 15 éve is láttam 2 vadul smároló srácot a barcelonai metron, és azt is, h kb senki se reagált rá sehogy se ... és kb csak nekem akadt meg a szemem :) nekem se negatívumként csak hirtelen szokatlan volt a látvány. de aztán felőlem ...


szal igen, alaphelyzetben úgy van, ahogy írod, csak az más kérdés, h itt Keleten azért más az emberek hozzáállása, itt nem igazán ismert dolog a másik tisztelete, stb stb, lehetne sorolni a különbségeket, hogy miért is nem lenne működőképes az, ami amúgy sok más országban igen.

de ti melegek is összegyűjthetnétek a tapasztalatotokat, érdekelne!

2019. jún. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Részben kapcsolódik a témához és friss tapasztalat.

Mindig azt halljuk a heteró többségtől vádként, hogy a melegek "reklámozzák a szexualitásukat" és hogy ez mennyire nem helyes és elfogadhatatlan. Tegnap az egyik barátommal találkoztam egy kisváros egyik nevezetességénél. Leültünk egy padra beszélgetni, lelkizni. Elég hamar feltűnt, hogy milyen sok ölelkező, csókolózó heteró pár halad el előttünk. Kíváncsiságból elkezdtük számolni és laza 5 perc alatt 27 csókolózó/ölelkező párt számoltunk meg. Ez brutálisan magas szám annak fényében, hogy egy így viselkedő meleg pár mekkora felháborodást keltett volna ugyan ebben a kisvárosban.

Félreértés ne essék, nincs ezzel semmi baj. Számomra teljesen természetes a látvány. Csak a tény kicsit furcsa, hogy az amit a melegektől elvár a társadalom erkölcsös viselkedésre hivatkozva az mennyire fel sem tűnik senkinek, ha történetesen két ellentétes nemű ember csinálja. Én arról álmodom, hogy valamikor pont ennyire nem fog érdekelni senkit, ha ezt két azonos nemű teszi. Félek ez csak álom...

2019. jún. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!