Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Leszbikus kapcsolatban ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leszbikus kapcsolatban ha vállaltatok gyereket, akkor hogyan?

Figyelt kérdés
Mesterséges megtermékenyítés, vagy megkértetek egy barátot? Anyakönyvezésnél ha a pároddal élettársak vagytok, akkor mindketten szerepeltek a születési anyakönyvi kivonaton?

dec. 18. 10:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

#10 igen, a donor leadja - HA alkalmasnak találják donornak (elégséges sejtszám ÉS nincs semmilyen örökletes betegsége). Kell még hozzá, megfelelő kondi, kognitív képességek (iq) kiszűrendő bármilyen olyan genetikai tulajdonságot amit nem akarnak a szülők. Feljegyzik még a szem, haj színt, bőrtónust, testmagasságot, testalkatot, sőt a vallást is - annak érekében, hogy a leendő apára a lehető legjobban hasonlítson.

Magyarországon NINCS lehetősége egyedülálló nőnek részt venni mesterséges megtermékenyítési programban csak párnak. S itt van a svédcsavar a történetben. Nem tiltja a jogszabály taxatíve hogy egynemű párok spermabankhoz forduljanak csak éppen vinni kellene egy apasági nyilatkozatot - azt meg nem fogadják be csak férfitől.


Apasági nyilatkozat - az illető FÉRFI nyilatkozik arról, hogy a gyermeket sajátjaként ismeri el. A jog két kötelezettséget ró rá, eltartást és közvetve az öröklési jogot. Nevelni nem köteles, de ha az anya gyermektartásra tart igény akkor biz' azt a gyermek 18 éves koráig fizetni fogja mint a katonatiszt.

dec. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
#12 ja és a donorkodással kapcsolatban hozzáteszem NEM anonim. Pontosabban nem adják ki a szülőknek a donor adatait, de ha a gyermek 18 éves kora után kérelemmel fordul akkor neki kiadják ki a biológiai apja (követelni viszont semmit sem tud róla, mivel ugyebár a visszavonhatatlan, végérvényes apasági nyilatkozat alapján már van egy apja aki azzal járó jogokat, kötelezettségeket viseli).
dec. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
26%

Magyarországon NINCS lehetősége egyedülálló nőnek részt venni mesterséges megtermékenyítési programban csak párnak.


Az érdekes lenne mert én ismerek olyan not aki egyedül vállalt így gyereket 40hez közel itthon

dec. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben nagyon kíváncsi vagyok, pontosan hogyan csinálta. Légyszíves írd le. Köszi.
dec. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
13%

Szerinted faggattam róla?

Annyit tudok hogy minden álma volt a gyerek de nem talált férfit

Így 38 évesen eldöntötte hogy spermabankba megy. Megtette, terhes lett és ma már van gyereke…

Kétlem hogy behazudott volna egy ilyet


Meg amúgy is

Ha egy no nem talál pasit akkor egyedül nem vállalhat gyereket?

Akkor minek van a spermabank?

dec. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%
Igen, gondoltam megkérdezed, mivel én nem ismerem, nem tehetem meg. Egyébként én meg olyan nőt ismerek, aki elment bp-re egyejszakás kalandra (többször is), abból hozta össze a gyereket. Persze apa nem tud róla, nem is fog soha, ő meg ezt nyilván nem veri nagy dobra, így az mondja mindenkinek, hogy spermabankból van. Annyi, hogy ő heteró.
dec. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
24%

Hat azért ahhoz gyomor kell barátom

És ha egy no pont szexelni nem akar?

Úgy már nem is lehet gyereke?

dec. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi Ausztriában èlünk ès a nőgyógyászomtól kaptam egy papírt a legközelebbi meddőssègi klinikára, úgynevezett 'első megbeszèlèsre'.


Időpontot kèrtünk, egy nagyon kedves csapat fogadott bennünket.

Elmondták a lehetősègeket, kezelèseket, árakat stb.


Ők ugye leginkább olyanokkal foglalkoznak, ahol az egyik fèllel problèma van, vagy elzáródott a petevezetèk vagy a spermium szám alacsony ès mèg lehetne sorolni.


Nálunk nem volt semmi gond, kivètel, hogy nem volt spermánk :)


Egy rutin vizsgálat, mindent rendben találtak nálam. Ezzel kezdtünk.

Megmutatták, hogyan tudunk regisztrálni arra a bizonyos oldalra, kiválasztani a donorunkat, hogyan kell rendelni (vagyis átküldtük a klinikának, kit szeretnènk) ők intèztèk, mindenről kaptunk számlát, utalással fizettünk, rengeteg dokumentum, beleegyező nyilatkozatok, közjegyző által hitelesített pecsètelt iratok, huzavona pár hètig.


Egy sima vèrvètel, aztán megkezdtük a hormonok szúrását, 2 hètig tartott, 13 petesejt èrett meg, 11et tudtak leszívni, megtermèkenyítettèk a donorunkkal mindet ès 7 maradt meg.


5 naposan beültettèk a legtökèletesebbet, onnantól fogva mint egy normál terhessègnèl, 2 hèt múlva pozitívat kellett tesztelni, hogy elindíthassák a várandós gondozást.

Ultrahangok, minden ugyanúgy ment mint másoknál.


Idekint is egyedülállókènt kezelnek, mivel nem vagyunk (mèg) állampolgárok, de tervezzük. Ès akkor lehet házasodni ès egyèrtelmű szülője lesz ő is a kisfiunknak.

Az èn vezetèknevemet kapta, mindenhol az anonim donor kifejezèst használtuk, magyarba is anyakönyveztetve lett mint minden más itt született magyar kisbaba, annyi, hogy az apa 'ismeretlen'.



Baromi drága volt amúgy, ha esetleg lett volna valami bajom, pl mint említettem a petevezetèk el lett volna záródva vagy ilyesmi, valamennyit áll a TB, de így nem.


Hormonok, vèrvètelek, a donorsperma meg minden, nagyjából 8000 euró.


Nem akartunk barátot, ismerőst, sem összefeküdni bárkivel.


A donorunkról a nevèn kívül mindent tudunk 3 generációig visszamenőleg, garantáltan szűrve mindenre.

A hangja, a kèzírása, van e betegsège, a családban előfordult e valami baj, vèrcsoport, testvèrek, szülők, nagyszülők, IQ, EQ, táplálkozás, hobbi, genetika stb.

Mèg azt is kire hasonlít a híressègek közül, a miènk egy 2 mèteres, világbajnok birkózóra.


Meg lehetett volna nèzni, hogyan nèz ki felnőttkènt, de valahogy nem sikerült akkor, már nem emlèkszem, így csak pár gyerekkori fotója van meg.


Nagyon röviden ennyi a mi sztorink.

jan. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!