Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Csak ez a korosztály ilyen,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak ez a korosztály ilyen, vagy az idősebbek is? Várnom kéne még egy pár évet, hogy a korosztályom is 'beérjen'?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy 20-23 évesek között, nem csak párt találni képtelenség, de alig találkoztam olyannal, aki egyáltalán komoly kapcsolatot szeretne... ismerőseim között is csak azt látom, hogy max járnak valakivel 1-2 évig, majd az egyik fél megunja a másikat és továbbáll...


25-30 körüli leszbikusokra is ez jellemző általánosságban, vagy ebben a korban már több szerencséje van az embernek komolyabb kapcsolat terén?


persze, meglehet, hogy baromi nagy általánosítást hordtam össze, viszont a környezetemből érkező tapasztalatok sajnos ezt mutatják, ezért Kicsit kezdek kétségbeesni ,hogy igaz az az állítás, hogy sok leszbikus nem képes 'megállapodni', illetve nagyon ritka...


Nektek mi a tapasztalatotok? Tudtok mesélni valami pozitívat esetleg a ti kapcsolatotokról, mennyi ideje vagytok együtt, milyen az összhang stb, esetleg ismeretségi körből? :)


Kort is pls. :)


22/L


2018. okt. 29. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Biszex vagyok, ha ez nem probléma. :( Az eddigi kapcsolataim átlagban 2 évet éltek meg. Sajnos én már komolyabb dolgokra vágyom, egy rendes társra magam mellé, akivel egy családot alkothatunk, de tényleg nagyon kevesen érnek meg rá ebben a korban. Tapasztalom, hogy nagy hátrány az is, ha valakinek nincs kellő végzettsége, fizetése, külön lakhatása. A környezetemben is csak azt látom, hogy kényszerből jönnek létre ilyen dolgok, pl. becsúszott a baba, vagy megcsalás után eljegyzéssel próbálta menteni a kapcsolatot, vagy odaköltözik a másikhoz, hogy az eltartsa anyagilag - szóval kiábrándító. Nem mondanám, hogy kifejezetten a leszbikus közösségre igaz ez, egyszerűen túlságosan fogyasztói társadalomban élünk. Tárgyiasítjuk az embereket, nincs időnk egymással foglalkozni, túlságosan virtuálisan élünk. Hozzá lettünk szoktatva, hogy mindent most azonnal és mindig újabbra meg jobbra vágyunk, ezért cserélünk le mindent, ráadásul a média is nagyon befolyásoló, agymosó hatással van ránk. Sajnálom, hogy ez nem volt pozitív... Ettől függetlenül szerintem nem érdemes kétségbeesni vagy lemondani a szerelemről.


21/L

2018. okt. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jajj dehogyis! köszönöm a válaszod! :)


Teljesen egyetértek veled, a lakás, fizetés részére is kiakartam térni, csak úgy voltam vele, hogy így is elég hosszú, akkor meg lehet kevesebben vennék a fáradságot..


"fogyasztói társadalomban élünk. Tárgyiasítjuk az embereket, nincs időnk egymással foglalkozni, túlságosan virtuálisan élünk. Hozzá lettünk szoktatva, hogy mindent most azonnal és mindig újabbra meg jobbra vágyunk, ezért cserélünk le mindent, ráadásul a média is nagyon befolyásoló, agymosó hatással van ránk."


Pont ezek a gondolatok jártak egyik nap a fejemben, a mi generációnk, meg az utánunk lévők sokkal hajlamosabbak tárgyként kezelni a másikat, mint valami új ruhát amit egy ideig hordanak, aztán ha megtetszik valami más, egyszerűen csak lecserélik... Illetve ha gondok adódnak, ami egy hosszabb kapcsolatban bizony megesik, (nem csak magában a kapcsolatban, sok egyéb dolog, család, munka,suli ofc) mivel az élet nem 0/24-ben csak jó dolgokból áll, az emberek egyből képesek felhúzni a nyúlcipőt... Szóval nekem ezzel csak az a bajom, hogy az ilyenek miért ígérnek komoly kapcsolatot, ha nem alkalmasak rá? (Bár ez inkább költői kérdés volt...)

Azt meg, hogy az emberek több időt töltenek telefon előtt mint a párjukkal vagy a valóságban, nem is részletezem, mert csak elszomorít...


és persze eszemben sincs lemondani a szerelemről, meg az ismerkedésről, továbbra is nyitott vagyok új embereket megismerni, csak annyi 'csalódás' ért, (bár a megfelelő szó talán inkább a tapasztalat) hogy sokkal óvatosabb lettem ilyen téren..

2018. okt. 29. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy ezeket a mondatokat olvasom kicsit elszomorít hogy ennyire rákényszerülnek az emberek szinte mindenre. :/ nagyon szépen összeszedtétek am.

25/F

2018. okt. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Hát, szerintem nem korfüggő, inkább társadalmi jelenség/probléma ez, ahogy fejtegettétek is. Annyira ingergazdag világban élünk, szinte szomjazzuk a történéseket, az újabb és újabb ingereket. Villanjon fel a kijelző, jöjjön új értesítés, jelenjen meg az új Iphone stb-stb. Minden egy karnyújtásnyira van, lecserélheted, eldobhatod, hiszen ott van helyette egy másik. Sajnos magamon is észreveszem, hogy mindig várok valamit, ami kimozdít és a kapcsolatokban is inkább sokan kívülről keresik a megoldást, ahelyett, hogy ők maguk próbálnák megoldani a felmerülő problémákat. Biztosan akad jópár ellenpélda is, én annyira nem vagyok borúlátó, csak ők épp a párjukkal töltik az estét- mobiltelefon nélkül. :)
2018. okt. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, ezt mennyire ítéled pozitívnak... Én 22, párom 23. Szűk 5 éve vagyunk együtt. Nagyon szeretjük egymást, az összhang is tökéletes. Kisebb konfliktusok persze mindig vannak. Ha bővebben érdekel, akkor írj privátot! :)


Én inkább baráti szinten tartom meglehetősen infantilisnek a korosztályom, de ha a párom nem lenne, akkor lehet hasonlóan éreznék a pártalálással kapcsolatban is.

2018. okt. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!