Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » Leszbikusok, hogy lehet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leszbikusok, hogy lehet köztetek ilyen ellentmondás?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok leszbikus, de rendszeresen olvasom a kategóriát és egy nagyon "érdekes" dologra figyeltem fel.


A kérdésemet az utóbbbi napokban, hetekben feltett kérdések és válaszok ihlették.


Pár napja ki volt itt emelve egy kérdés, egy Thalía Sodi videó volt belinkelve (aki nem olvasta a kérdést a Solo Percia Amor című videóról van szó), és szintr minden vélemény negatív volt, nem tetszik,mesterkélt,műnő ilyesmi, 1 vagy 2 válaszoló írta hogy szerinte szép nő.


A második ominózus kérdés még itt látható az oldal alján, a kérdező egy random lányról linkelt be képeket, ami elég vegyes kritikákat kapott. Viszont az egyik valászoló szintén belinkelt egy Nicole Scherzinger videót, mint etalont a "szép nőre". Erre szintén megjegyezték páran, hogy Nicole Scherzinger műnő, milyen lehet smink nélkül a kérdező pedig konkrétan azt írta rá,hogy "csak smink,ékszer és ruha".


Alapvetően rossz a "műnők" megítélése a kategóriában, amivel amìgy egyet is értek, mivel sokan tényleg nem szépek és még testkép rombolóak is. Az is viszont kicsit furcsa, hogy alapvetően nagyon szép nők, akiket pl.én heteró szemmel is szépnek látok, negatív megítélés alá esik leszbikusok között, én arra tippelnék hogy pl.ők nagyon tetszenek a leszbikusoknak,de mindenkinek joga van eldönteni hogy ki tetszik neki.


Viszont ami a kérdést indokolta, az egy másik törvényszerűség a kategóriában.


Időről-időre felbukkannak transz nős kérdések, hogy összejönnétek-e olyannal aki férfinak született, de nővé operáltatja magát.


És láss csodát,a kommentek 90%-a pozitív, kb.1-2% aki elutasítja a trnasz nőket mint partner, a többi % pedig vitatkozik,helyre igazítja azt az 1-2%-ot akik nemleges választ adtak. Szintén vagy 10-12 kérdéssel lejjebb valaki még egy videót is belinkelt transz modellekről,hogy vagyon ki vagy kinek a barátnője olyan jó nő mint azok akik a videóban vannak...


Ez amellett hogy kicsit bizarr,még erősen üti is egymást a fentebb leírt mentalitással,vagyis a műnők negatív megítélésével.


Számomra tényleg teljesen érthetetlen, hogy leszbikus, egy amúgy szép nőre azt mondja csak smink ,ruha és ékszer, pedig ha elvesszük ezeket,ott van alatta egy nő,aki még lehet szép,vonzó,kedves, intelligens, stb.akkor a transz nőkre hogy mondhatja hogy szépek és összejönne velük, mikor aztán ők tényleg csak smink,ruha és ékszer, alatta pedig egy férfi test van.


Félre értés ne essék, senkit nem akarok a transz nők ellen hangolni, semmi bajom velük, a kérdés nem az ő identitásukról szól,hanem a ti gondolkodásmódodtokról.


Mert nekem NAGYON bizarr,hogy egy nőkhöz vonzódó nő inkább választ egy sminkelt-plasztikázott férfit (ha úgy jobban tetszik férfi testbe született nőt), mint egy sminkelt-plasztikázott, igazi ,cinsznemű nőt... Illetve hogy az utóbbiakra az szokott lenni az indok,hogy azért nem kéne mert nem igazi,mű, mesterkélt...


Én pl.heteró vagyok, de egyrészt semmi bajom a "macsós" sztárokkal,tetszenek, mivel vonzó hogy ki van emelve a férfiasság, másrészt nálam nem kérdés hogy egy "mesterkélt " férfival,pl.Enrique Inglesias, vagy egy olyan női testbe született férfival jönnék-e össze. És nem azért mert előítéletem van a transz férfiakkal szemben,hanem mert vonzóbb a természetes férfiasság.


Szóval nem értem nálatok miért van fordítva vagy miez a jelenség.


(Normális,nem veszekedő-kötekedő válaszokat előre is köszi).



2019. ápr. 30. 10:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Rossz észrevétel, nagyon ritka az olyan leszbikus nő aki összejönne transz nővel. Ha itt felteszik a kérdést mindig ezt írja a többség, az életben is ezt tapasztaltam.
2019. ápr. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Keress vissza régebbi kérdéseket.
2019. ápr. 30. 11:00
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem teljesen értem,hogy lehet egy kalap alá venni a kettőt és összehasonlítani.


Egyrészt mi sem vagyunk egyformák,van akinek bejönnek a műnők is+a válaszolók között ki tudja hány nő van egyáltalán,szóval egyrészt már itt értelmetlen továbbmenni.


Másrészt a transzneműekre vonatkozólag nem annyira a külsőségekre irányul a kérdés,hanem a toleranciára egy átoperált emberrel szemben.Nézd meg a válaszokat,ott is többen írták,hogy ha szerelem van a dologban,akkor nincs akadálya.Amúgy keress rá Emma Dandelionra youtubeon.Ő egy transznő,és mégsem meríti ki a műnő fogalmát.A lehetőségeihez képest szolidan megoldotta hogy egy csinos lány legyen.


Szóval a lényeg,hogy nem egykalap a kettő

2019. ápr. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Tehát attól hogy egy szép és vonző nő csak full sminkben , frizurával és csinos ruhákban,esetleg pl.szilikon mellel érzi jól magát nem lehet eltekintetni szerelem esetén sem


DE


Attól hogy valaki fizikálisan férfi,csak sminkel,frizurája,csinos női ruhái,és műmelle van(esetenként művaginája)attól el lehet tekinteni szerelem esetén??

2019. ápr. 30. 11:15
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Ezt hol olvasod??

Mondom,hogy két különböző témájú kérdést akarsz összevetni.Ott ahol a Nicoleról beszéltek,kizárólag a külsőségekről volt szó.A transszexuális emberekről meg átlagban.Természetesen egy "műnő"be is bele lehet szeretni,de ott nem erről szólt a kérdés.

2019. ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

Úgy lehet, hogy a túlnyomó többségnek nem kellett fizikailag érintkeznie transz nőkkel, ezért ott van az illúzió, hogy a transz nő a ruha és smink alatt is nő.

Plusz az sem segít hogy manapság úgy van beállítva a transzokhoz való vonzódás, mintha valami morális kötelesség lenne. Mintha bigott lennél, ha nem adnál esélyt egy transz nőnek, és még csak gondolnod sem szabad arra, hogy kritizálod őket bármilyen formában.

Ez az incelkedés sjw formája.

2019. ápr. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
26%

Nagyon félreértelmezted a dolgot és próbáltad kifordítani. :) De úgy vélem a válasz már megérkezett rá, transz nőkre ment a kérdés meg konkrét személyekre, képekre... ne keverd már össze a kettőt, teljesen más.

És amúgy meg ja, ha valaki tetszik akkor tetszik, aztán ha kiderül, hogy transz, akkor nem az lesz, ami visszatart. Így kéne ezt leginkább felfogni.

A sok smink meg macera meg mindenhogyan ijesztő számomra. És pl. mellük meg nő a hormonterápiától, kicsi de nő... nekem is AA a méretem és mellé kemény izmos alatta a jó ég tudja mi a franctól, mert soha az életben nem is edzettem rá, aztán tuti ez meg sokaknak férfias de még csak nem is tehetek róla. Szóval itt bukik az is, hogy egy nő az csak nőies testtel rendelkezhet. Természetesen is van, aki egyszerűen nem. Ehhez képest meg tuti csomó transz meg nőiesebb is nálam. XD Igen, én elismerem őket és ha valakibe beleszeretek tényleg nem az fog érdekelni. Amúgy az is lehet, ha elkezdenél konkrét transz nőket mutatgatni, akkor 10-ből 10 nem tetszene, de ugyanez megy cisz nőkre is... :D

Macsós férfi meg rengeteg van transzok közt (sőt, a java része az nagyon is az, nekik ez a fontos, ezért vágnak bele) róluk általában meg se lehet mondani, főleg ha magasak is... és csomóan sokkal jobban is néznek ki amúgy, mint a cisz társaik. XD Persze pénisz meg nincs, így érthető, hogy sokaknak nem, és ezzel nincsen is baj, érthető. A gáz meg sokszor a stílus... megint olyan van bántva, akik napi szinten öngyilkosok akarnak lenni és baromi sokan meg is teszik, egyszerűen fel nem fogom sokan miért nem tudunk tisztelettel beszélni róluk. Egyébként mégcsak el sem várják, hogy mindenki elfogadja őket vagy összejöjjön velük, csak normálisan beszéljen róluk.

Egyébként szerintem kihangsúlyoztam ott is, hogy kivételesen jól sikerültekről van szó, és az nem a sminken meg hasonlókon múlt.

2019. ápr. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"ők tényleg csak smink,ruha és ékszer, alatta pedig egy férfi test van"

Itt tévedsz. A társadalmi előítélet valóban az a transz nőkről, hogy rendkívül férfiasak, öt kiló sminkkel, miniruhában és leragasztott farokkal. Amire te gondolsz, az a drag queen, ami nem egy nemi identitás, hanem egy performansz. Párhuzam: ha felragasztok egy Petőfi-bajszot és nekiállok Nemzeti Dalt szavalni a teraszon, nem érzem magam Petőfinek, csak színészkedem.

Az átlag, hétköznapi transz nő teljesen nőnek akarja látni magát, így különböző műtétekkel, edzéssel, diétával, hormonterápiával nőies alakot, melleket, vaginát és minden mást csináltat magának, és nem akar semmiben különbözni az átlag hétköznapi nőtől. Semmiféle férfitestről nincs szó.

Ha itt körülnézel (kérlek a friss képeket nézd, ne azokat akik a múlt század közepén váltottak, nem ugyanaz a technológia) találsz köztük szép számmal olyat, akinek nőies, természetes, kedves megjelenése van relatíve kevés/természetes sminkkel, hétköznapi ruhákban is.

[link]

Itt vagyok például én, ugyan nem leszbikusként hanem biszexuálisként, de talán számít, erre a két kérdésre én a következőképpen válaszolnék.

Általában nem jönnek be a cicababa-típusú műnők. Ha valaki cicababásan öltözködik és viselkedik, akkor nem fogok vonzódni hozzá, akár pénisze volt, akár vaginája amikor megszületett. Viszont ha külsőre vonzó a nő, akkor összejönnék vele függetlenül attól hogy női, vagy férfi testbe született-e.

2019. ápr. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

De, attól hogy diétázik valaki még

férfitest marad. A biológiai nemet nem lehet megváltoztatni. Eg nőnek kinèző fèrfi marad.Míg a cicababàk NŐK.

2019. ápr. 30. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!